PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9008}

Płonący wieżowiec

The Towering Inferno
7,3 10 748
ocen
7,3 10 1 10748
6,6 9
ocen krytyków
Płonący wieżowiec
powrót do forum filmu Płonący wieżowiec

Fred Astaire ?

ocenił(a) film na 4

Na jakiej zasadzie kiedyś przyznawali nagrody filmowe ? Może mi ktoś powiedzieć za co
Fred Astaire dostał Globa i Bafte najlepsza drugoplanówka ? Poza tym, że w tym filmie
występuje, bo grą bym tego nie nazwał.

ocenił(a) film na 10
76rookie

A mnie się ego rola cholernie spodobała i nawet Oscara bym mu za nią dał...

ocenił(a) film na 4
Sqrchybyk

O gustach się nie dyskutuje.

ocenił(a) film na 4
Sqrchybyk

Tak myślałem, jeśli wolno zapytać, co Ci się tak podobało w tej roli ? (słowo rola to już lekkie nadużycie z mojej strony)

ocenił(a) film na 10
76rookie

Ech, ciężko powiedzieć. Całokształt, kupiłem tę rolę, a nawet trochę się wzruszyłem. Tacy nawracający się na starość grzesznicy zawsze za serce łapią ;-)

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

Tak już jest w świecie filmu, że nagrody przyznają filmowcy - filmowcom....
Jak się przez cale życie zasłużył dla kina a nie dostał ważnych nagród
to mu się je przyznaje pod koniec życia, za mniejsze czy słabsze role, aby mu nie było smutno.... :-)

ocenił(a) film na 4
pcsik

Aktor ten mógł dostać wszystkie nagrody filmowe już dużo wcześniej. Zasłużył na nie ! Rewelacyjny tancerz, muzyka się go tak słuchała. Niesamowity facet.

ocenił(a) film na 10
pcsik

Na takie potrzeby wymyślono nagrody za całokształt, które w USA dostają w 95% właśnie ci, którzy nagrody nie doczekali się wcześniej. Mnie tam się jednak ta rola zwyczajnie bardzo podobała..

ocenił(a) film na 4
Sqrchybyk

Zgodzę się, że po to są nagrody honorowe. Ja jednak w roli Harlla nie widziałem nic. To był aktor stworzony do Musicali, a nie filmów katastroficznych. Oscar honorowy zasłużony w 100 %

76rookie

Może ostatnia scena? Z kotem? A tak poważnie to chyba za całokształt - Fred w tym filmie już odchodził ... Na tamten świat ..

ocenił(a) film na 4
adammiks

Będąc aktorem też chciałbym dostać Złoty Glob za jedną scenę zagraną w filmie. Za całokształt dostał Oscara w 1950 roku. Oczywiście Fred Astaire nie był zwykłym aktorem.

76rookie

Z tą jedną sceną to żart, oczywiście.

ocenił(a) film na 4
adammiks

Tak myślałem :)

ocenił(a) film na 9
76rookie

Gdybym miała wręczać Złote Globy albo Oskary to z całym szacunkiem dla Freda Astaire`a ale za ten film bym mu nie dała - On jako doskonały aktor i genialny tancerz powinien dostawać oskary rok w rok za każdą swoją taneczną rolę ale nie w tym przypadku. Z póżniejszych nie tanecznych ról bardziiej pasowałby mi do Oskara w filmie "Ostatni brzeg".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones