PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118442}

Pachnidło: Historia mordercy

Perfume: The Story of a Murderer
7,4 324 240
ocen
7,4 10 1 324240
6,2 22
oceny krytyków
Pachnidło: Historia mordercy
powrót do forum filmu Pachnidło: Historia mordercy

przeczytalem mnostwo wychwalajacych komentarzy, sugerowalem sie bardzo wysoka ocena, ale po seansie mam juz wlasne zdanie. Pomysl dobry, tego jeszcze nie bylo, zakonczenie bardzo oryginalne, chyba kazdy spodziewal sie banalnej smierci glownego bohatera, a tu taka niespodzianka. Jednak to nie jest to. Film nalezy niewatpliwe do tych artystycznych, dla bardziej wymagajacych kinomanow, z tym sie zgodze. To jednak nie zmienia faktu, ze jest tylko i wylacznie poprawny, dobry, nie jest rewelacyjny. Plusy - glowny bohater, ktory wpasowal sie w role idealnie(troche brakuje charyzmy jak dla mnie, ale ujdzie), ciekawa fabula, element zaskoczenia, ogolnie dobra realizacja. Minusy - byl troche zbyt dlugi, za malo uwagi poswiecono jego osobowosci, wszystko skupilo sie na zapachu, no i ta koncowka... zaskakujaca, ale zalecialo troche zenada w pewnych momentach. Rezysera troche ponioslo. Daje 7/10

corsa90

Szczerze mówiąc oglądając go za pierwszym razem nie zwróciłem uwagę, że jest długi. Tak mnie wciągnął :) Żenada w pewnych momentach? Mógłbyś rozwinąć? Moim zdaniem ten film jest kapitalny (najlepszy, jaki oglądałem). Trzeba by kiedyś książkę przeczytać ;P

ocenił(a) film na 7
RustyRyan

chodzilo mi o scene w ktorej ojciec zamordowanej dziewczyny kleka przed nim i prosi go o wybaczenie, bardziej spodziewalem sie, ze nienawisc bedzie tak silnym uczuciem, ze owe pachnidlo zostanie przez nia przycmione. Tylko ta scena lekko mnie zawiodla. Reszta jest ok. Film jak najbardziej przypadl mi do gustu :) przesadnie nie zachwycil, ale tez ogladalem z zaciekawieniem :)

ocenił(a) film na 6
corsa90

Zgadzam się co do tej sceny

ocenił(a) film na 9
corsa90

masz rację ta scena z ojcem to ważny moment, chyba chodzi tu o szczerość uczuć, w książce jak i w filmie nie daje się odczuć by ten tatusiek naprawdę kochał to córeczkę, jego obsesyjność jest podobna do Grenouilla tylko inaczej, chyba dlatego w decydującym momencie nawet on ulega czarowi owego pachnidła,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones