PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32350}

Pająk

Spider
6,9 14 600
ocen
6,9 10 1 14600
6,4 14
ocen krytyków
Pająk
powrót do forum filmu Pająk

gdzie tu schizofrenia??

ocenił(a) film na 4

"Dennis Cleg (Ralph Fiennes) od 20 lat cierpi na schizofrenię"
moim zdaniem on ma coś z glową , jest chory psychicznie, ale jakoś nie mogę się doszukać u bohatera rozdwojenia jaźni..

theo0

Schizofrenia i rozdwojenie jaźni to dwie różne choroby.W schizofreni człowiek nie potrafi odróżnić swoich wyobrażeń od rzeczywistości a rozdwojenie jaźni jest wtedy kiedy w twoim ciele żyje jakby parę osobowości które nie koniecznie o sobie wiedzą .
Mam nadzieje ,ze to co napisałam jest chociaż trochę zrozumiałe.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Doman645

trochę ? ;d
jest bardzo zrozumiałe. znam to na pamięć : >
bo bardzo się tym interesuje .

theo0

'moim zdaniem on ma coś z glową , jest chory psychicznie' schizofrenia to przecież też choroba psychiczna. poza tym istnieje kilka jej odmian, różnie się one objawiają. może być rozdwojenie jaźni jak i nierozróżnianie rzeczywistości od urojeń. może też być wszystko połączone razem.

chalkaOna

schizofrenia to nie rozdwojenie jazni, choc nazwa wlasnie z tego sie wywodzi. pierwszy lekarz ktory je opisal nazwal ja tak a nie inaczej, ale to bylo w polowie XIX wieku. rozwdojenie jazni to jak napisal doman, rozne osobowosci w jednym ciele...

chalkaOna

Rozdwojenie jaźni to nie schizofrenia tylko osobowość mnoga. Tak jak napisał @Doman654. Schizofrenia to rozszczepienie jaźni, rozdarcie tkanki psychicznej, brak jedności pomiędzy uczuciami, emocjami. ciałem. To jak rozbite lustro. W rozdwojeniu tak jak napisano wyżej osoba taka ma dwie osobowości albo więćej - Dr Jekyll, Mr Hyde.

ocenił(a) film na 7
irish23_faurepavane

kto to Dr Jekyll, Mr Hyde.?

karate_girl

...? Na prawdę nigdy nie słyszałaś o tej książce? Zapewne jesteś bardzo młoda. Odsyłam do Wikipedii :-) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
irish23_faurepavane

Zapewne, przyjacielu ;> no może nie /bardzo/, przecież 10 lat to ja nie mam ; > lecz o 7 więcej :D
Ale mądra i dążąca do celu . ;p

karate_girl

Młodość to nie zarzut :-) A Dążenie do celu bardzo cenne:-)

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 9
theo0

za dużo zj ebanych pięknych umysłów

ocenił(a) film na 7
lotr12345

tak masz całkowitą rację lotr12345 ; >

użytkownik usunięty
theo0

Schizofrenia i osobowość mnoga to zupełnie co innego.Ale obie to są właśnie choroby psychiczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones