PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38887}

Pamiętnik

The Notebook
8,0 376 728
ocen
8,0 10 1 376728
6,2 24
oceny krytyków
Pamiętnik
powrót do forum filmu Pamiętnik

Taki w którym dobrze pokazane jest uczucie między bohaterami, a dialogi nie są oklepane. I gdzie
człowiek jest w stanie polubić główną bohaterkę (bo nie zgrywa zimnej i niedostępnej).
I który dotyczy miłości młodych ludzi we współczesnych czasach.
Bo ten film tak wszyscy chwalą, a żadnej z tych rzeczy w nim nie widziałem w tym filmie. Zna ktoś coś
innego?

MistrzSeller

Jeśli chciałbyś co głębokiego, a nie oglądałeś, to polecam "Co się wydarzyło w Madison County" z Meryl Streep i Clintem Eastwoodem oraz "Zaklinacz Koni". Nie są to jednak filmy o młodych ludziach. Myślę i myślę, i nie potrafię znaleźć niczego innego, co jest sensowne... z gęstą, miłosną atmosferą, głębokimi uczuciami, namiętnością i zmysłowością... Napisz, co sadzisz.

Swoja drogą przyłączam się do prośby o coś zwalającego z nóg i naruszającego konstrukcję...

ocenił(a) film na 10
MistrzSeller

"Wciąż ją kocham" moim zdaniem spełnia te wymogi , ja w głównej bohaterce się zakochałem ;) a jeśli nie to , to może: http://www.filmweb.pl/film/O-jik+Geu-dae-man-2011-630088 (przepraszam za link ale nie znam polskiego tytułu) tam uczucie ukazane jest nader szczególnie .

ocenił(a) film na 9
Skrzypex

"Wciąż ją kocham" zakochałeś się w suce,która nie potrafiła poczekać na faceta,którego rzekomo kocha?! Tylko wychodzi za mąż za umierającego,zeby opiekować się jego dzieckiem? Czy własnie nie wiem po co?! Pomagać i opiekować się mogła bez ślubu i bez zdrady....Jak się kocha to się tak nie krzywdzi! Nie znoszę tego filmu....

użytkownik usunięty
MistrzSeller

"Jeden dzień" jest dobry

ocenił(a) film na 5
MistrzSeller

'Gwiazd naszych wina', właśnie w kinach

Peth3r

Tak, kolejny film o miłosći nastolatków, gdzie jedno jest chore. Mi chodzi o filmy o miłosci, a nie odtwarzające ograne schematy, które o miłości są tylko pozornie, a w ogóle nie czuć by pomiędzy bohaterami coś było.

ocenił(a) film na 10
MistrzSeller

po pierwsze, w filmie Gwiazd naszych wina oboje są chorzy. nie jest to ograny schemat, a film oparty jedynie na jakiejś konstrukcji. najpierw obejrzyj, później oceniaj. Głównie ciekawe metafory, których nigdy wcześniej się nie słyszało dodają temu filmowi uroku, a większość z nich jest o miłości.

Movieee

Jest ograny motyw, bo o tym było tysiące filmów. Poza tym interesują mnie poważne filmy, nie kino dla nastolatek

ocenił(a) film na 10
MistrzSeller

miłość to bardzo ograny motyw, jakby nie patrzec, więc radzę oglądac horrory, tam raczej milosci nie bedzie

Movieee

Mi chodzi o film o miłości, prawdziwy film o miłości nie kolejne xero utartych motywów.

ocenił(a) film na 10
MistrzSeller

w październiku wychodzi film The best of me, na podstawie książki Sparksa. w sumie, polecam książkę, jest naprawdę zaskakująca i bardzo o miłości, a wydaje mi się , że film nie ukaże wszystkiego, co w niej jest.

ocenił(a) film na 9
Movieee

Ostatnia miłość na Ziemii

MistrzSeller

Moim zdaniem musisz obejrzeć: "Co się wydarzyło w Madison County"....

elayeth

Mnie interesuje miłość młodych ludzi, a nie starych. Jestem młodym człowiekiem i na co dzień mam dość oglądania starych ludzi.

ocenił(a) film na 4
MistrzSeller

Obejrzyj "500 dni miłości". Przedstawionego tam uczucia z pewnością nie należy zaliczyć do oklepanych, a filmu do typowych komedii romantycznych, o czym zresztą narrator przekonuje już na samym początku.

slaw__

Widziałem to.

MistrzSeller

Polecam film "Pokuta"

MistrzSeller

Ojej ale "pokuta" to nie są współczesne czasy. Ale jeszcze "dom nad jeziorem", "Jeździec Miedziany", "Kiedy mężczyzna kocha kobietę".

ocenił(a) film na 9
MistrzSeller

I jak ci się podobał?

ocenił(a) film na 9
slaw__

Bardzo słaby film....

MistrzSeller

I może jeszcze "Słodki listopad", "Miasto aniołów", "Joe Black", "Familly Man".

ocenił(a) film na 3
MistrzSeller

What if

ocenił(a) film na 10
MistrzSeller

A może "Miłość bez końca"

ocenił(a) film na 7
MistrzSeller

Tylko ciebie chcę jest to 2 część filmu Trzy metry nad niebem. 2 część bardziej mi się podobała też ze względu na główną bohaterkę.

Ita_18

Poleca mi to jakieś miliardy ludzi. Zrozumcie, ja szukam czegoś dla dorosłych, nie jakiegoś filmu dla nastolatek z fabułą, która jest czystą zrzynką.

ocenił(a) film na 7
MistrzSeller

po tych wszystkich komentarzach widzę, że chyba nie ma takiego filmu, żeby cię jakiś zadowolił. :)

Ita_18

Bo ja szukam prawdziwego filmu o miłości, a nie jakieś badziewaia dla nastoaltek

ocenił(a) film na 7
MistrzSeller

ale miłość wszędzie jest taka sama... Najpierw zauroczenie szaleństwo, albo kłótnie i potem się zakochują, następnie jakieś kłamstwa, zdrady, nieporozumienia, różnice, tajemnice, a potem znów wszystko wychodzi na prostą i są razem, abo i nie... Ośmielę się jeszcze polecić film "I że cię nie opuszczę". O młodych ludziach i o miłości, na faktach. Ale pewnie już widziałeś i nie o to ci chodziło.
No, także życzę powodzenia w owocnych poszukiwaniach.
Pozdrawiam :)

Ita_18

W filmach jest zawsze taka sama . twórcy za bardzo idą w schemat, a za mało w pokazanie uczuć pomiędzy bohaterami. Ja szukam czegoś, gdzie będzie czuć, że te dwie osoby są w sobie zakochane, gdzie będzie pokazane uczucie między nimi.

Mi chodzi o film o miłości, gdzie będzie pokazana ta miłość od początku, a nie od chwili gdy już sa małżeństwem. Szukam filmów o miłości, a nie o małżeństwie.

Chodzi mi oto, żeby było pokazane jak się poznali jak powoli się poznają itp.

ocenił(a) film na 7
MistrzSeller

z tego co kojarzę w tym filmie akurat jest jak się poznają, ale rozumiem, chcesz wszystko od początku bla bla. Ale jeśli tak, to fabuła mogłaby być za długa, a z zza długich fabuł wychodzą flaki z olejem.
Do kin niedługo wchodzi film Love Rosie, może akurat będzie to ten film, którego szukasz ? :)

Ita_18

niekoniecznie musiałaby to być długa i nudna fabuła. Wystarczy odpowiednio pokazać. Ale chyba nikt na świecie na to nie wpadł bo wszyscy albo idą w jakieś rzeczy mega smutne, albo zżynają schematy hollywood

ocenił(a) film na 9
MistrzSeller

Wiesz co, "Pamiętnik" pasuje do tego opisu.

MistrzSeller

Możecie nie podawać. Po przepatrzeniu mnóstwa amerykańskiego badziewia widzę, że prawdziwy film o miłości nie istnieje. Wszędzie zamiast miłości pokazują tylko seks, albo miłość kompletnie bez uczucia.

MistrzSeller

POLECAM
Never Let me go
Last NIght
Dandelion
a jesli te toba nie zawladna to jestes stracony < lol > zart pozdrawiam

Loire

Never Let me go- tam wątek miłosny jest potraktowany po macoszemu.
Last NIght- szukam o miłości nie o zdradach.
Dandelion- to nawet nie jest o miłości (przynajmniej nie ma o tym ani słowa)

Ja szukam filmu o miłości. Takiego, który pokaże miłość dwojga ludzi. Od początku jak się poznają, przez to jak ich relacja się pogłębia i rozwija. Filmu, gdzie faktycznie pokazano by uczucia pomiędzy bohaterami.
Ale cóż nie ma prawdziwych filmów o miłości. Wszystkie nie mają nic wspólnego z miłością tylko idą tym samym schematem.


ocenił(a) film na 10
MistrzSeller

Polecam Ci odejść od komputera i zamiast zakładać bezowocne wątki wyruszyć w świat i samemu przeżyć taką historię miłosną o jakiej piszesz... Ale pewnie jesteś tak wymagający, że idealna dla Ciebie kobieta również nie istnieje. No cóż, pozostaje trollowanie, szkoda, że za to nie płacą, bo pewnie już byś był bogaty i wyprodukował własne świetne kino, nie oparte o hollywoodzkie schematy. Nie pozdrawiam i życzę rozumu.

aneczkaaap

Od 8 lat próbuje sobie kogoś znaleźć. Jak nie znasz mnie to nie oceniaj.

Nie trolluje. Nie ma prawdiwych filmów o miłości. Są tylko o miłości widzianej oczami hollywoodu, który nie potrafi odwzorować tego uczucia

MistrzSeller

Hahahahahahhahahahahaahhahahhaahahahahahah xD Po prostu nie mogę, ubawiłam się po pachy czytając twoje komentarze. Serio, a często ciężko mi znaleźć komedie która by mnie rozbawiła, dzięki Ci za to.
Wracając do tematu to sama chętnie bym taki film obejrzała, jak nakręcisz to daj znać ;)

Po chwili zastanowienia pomyślałam że dorzucę coś od siebie, nawet jeśli Tobie się nie spodobają to może ktoś inny się nimi zainteresuje:

* Odwróceni Zakochani ( http://www.filmweb.pl/film/Odwróceni+zakochani-2012-526798 )
* Jeden dzień ( http://www.filmweb.pl/film/Jeden+dzień-2011-571418 )
* Bestia ( http://www.filmweb.pl/film/Bestia-2011-514307 )

Coś Japońskiego:
* Kimi ni Todoke ( http://www.filmweb.pl/film/Kimi+ni+Todoke-2010-565158 )
* Koizora ( http://www.filmweb.pl/film/Koizora-2007-472392 )

Coś Koreańskiego:
* Heaven's Postman ( http://www.filmweb.pl/film/Cheongukui+Woopyeonbaedalbu-2009-546819 )
* A Werewolf Boy ( http://www.filmweb.pl/film/Neuk-dae-so-nyeon-2012-663526 )

Są to filmy łączące w sobie gatunki romans i fantasy, wynika to z moich osobistych upodobań :)

Sarsas

Ale mi chodzi o filmy o prawdziwej miłości, nie jakieś fantasy.
Nie ma filmowo miłości, który pokazywałby czym jest to uczucie, gdzie widać byłoby chemię między postaciami. Gdzie widać byłoby rozwój relacji między postaciami. Teraz praktycznie w każdym filmie na pierwszym spotkaniu idą do łóżka i już są mega zakochani.

MistrzSeller

A sprawdziłeś któryś z tych filmów które podałam? Koizory nie sprawdzaj, bo pewnie Ci się nie spodoba. Wydaje mi się że pozostałe wpasują się w wymagania jakie podałeś, chyba że naprawdę nienawidzisz fantasy ale tutaj to jest raczej tło dla tej całej miłości.

Tak w ogóle to ja swego czasu bardzo lubiłam oglądać takie mini seriale koreańskie i japońskie. Trwały one około jakoś od 11 do 20 odc. są i dłuższe i krótsze ale ja zazwyczaj oglądałam o takiej długości jeden odcinek ok. 1 godziny. Czyli w sumie trochę długo, ale były zachwycające nie było mowy o przespaniu się bohaterów, jeden czy dwa pocałunki na cały serial to było dużo. Tam obserwowało się każde spojrzenie każdy uśmiech w sumie najmniejsze szczegóły, a bohaterowie poznawali się i powoli zakochali często nie zdając sobie z tego sprawy. Fajna sprawa. Na pewno nie będzie tam hollywoodzkiego schematu bo to filmy z azji i mają one swój specyficzny klimat i magię. Ja na początku byłam zachwycona.
*Love Rain
*Boys Before Flowers
*Heartstrings
*You're Beautiful
*Playful Kiss
*The Heris

Wszystko to są mini seriale koreańskie, funkcjonuje dla nich nazwa "dramy".Ale możesz też poszukać japońskich, ja po prostu wolałam koreańskie. Myślę że mogłyby Ci się spodobać, ich wadą może być tylko to że są tak długie no i pytanie czy nie masz nic przeciwko Azjatom ;)

Sarsas

Lubię fantasy, ale tutaj szukam filmu o pokazujący miłość jak najwierniej.
Poza tym to nie chodzi oto, by sobie nie okazywali czułości, tylko o to by pokazana była rozwiajająca sie relacja między nimi, a nie wskakujemy do łóżka i już jesteśmy w sobie zakochani.

ocenił(a) film na 9
MistrzSeller

A moment to remember

belka12

ale tam już są małżeństwem. A mi chodzi o romans o ludziach, którzy się poznają i zakochują w sobie.

ocenił(a) film na 9
MistrzSeller

Ostatnia miłość na Ziemii

belka12

A jest tam pokazane jak się poznali? Czy też gdzieś od środka znajomości?
Poza tym mi chodzi o film skupiający się na miłości, a nie wrzucający jakieś wątki, które tylko wszystko udziwniają.

ocenił(a) film na 9
MistrzSeller

Jest pokazane od samego początka jak się poznali do utraty wszystkich zmysłów

ocenił(a) film na 10
MistrzSeller

W szkole uczuć nie ma seksu.... jej jakie wymagania sam napisz scenariusz...

ocenił(a) film na 8
MistrzSeller

obejrzyj sobie " DLA NIEJ WSZYSTKO " Z 2010 R.
tam jest piękna miłość, może być też JEDEN DZIEŃ ale to ktoś pisał

arkadiomorale

Jeden dzień nie jest romantyczne, bo tam ledwie się znają i już prawie śpią ze sobą. Poza tym nie pokazali jak się oni poznali.

MistrzSeller

Polecam "Zakochana Jane" (Becoming Jane), choć to nie współczesne czasy, "Kobiety pragną bardziej", ewentualnie seriale - tam to się miłość rozwija i rozwija... Mnie się bardzo podobał serial "Zakochana złośnica" właśnie za dialogi, cięte i inteligentne riposty... Jak znajdziesz jakiś interesujący film tego typu, to daj znać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones