PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=376118}

Pan Peabody i Sherman

Mr. Peabody & Sherman
6,8 17 231
ocen
6,8 10 1 17231
5,8 4
oceny krytyków
Pan Peabody i Sherman
powrót do forum filmu Pan Peabody i Sherman

Na początek, jestem zdziwiony, że nie mogę komentować recenzji danego filmu, czyżbym o czymś nie wiedział? Chciałbym aby administracja mi
wytłumaczyła.

Pozwolę zacytować. "Polskie dzieci poznają go jednak dopiero teraz za sprawą nowego filmu Dreamworks."

O nie panie Dąbkowski (o ile się nie mylę), na stacji RTL7 nadających w Polsce od 1996 do 2002 na początku swojego istnienia emitowano wiele
kreskówek, (min: Dragonballa, Simba król lew czy Świat Bobbiego), a także wśród nich min: "Rocky, Łoś Superktoś i przyjaciele". Zacytuje z Wikipedii,
a jestem pewien, że tak było, bo sam oglądałem ten serial za dzieciaka i pamiętam, "Oprócz przygód Rocky'ego i Łosia Superktosia w serialu
występują inni bohaterowie kreskówki jak np. pies Peabody i pan Sherman, Dudley Do-Right i wielu innych.". Peabody i Sherman to ci sami
bohaterowie co w tym filmie. Kiedy zobaczyłem pierwszy raz zwiastun filmu, byłem w 100% pewien, że co remake serialu z lat pięćdziesiątych-
sześćdziesiątych. A w Polsce serial o łosiu i wiewiórce, a wraz z nimi psem geniuszem, pojawił się dopiero za sprawą RTL7, którzy niektórzy znają jako
"siódemka", dziś TVN7, w latach 90. Z tego wynika, że Polskie dzieci poznały go wcześniej, lecz obecnie są takimi starymi bykami jak ja.

ocenił(a) film na 8

No właśnie, "Z tego wynika, że Polskie dzieci poznały go wcześniej, lecz obecnie są takimi starymi bykami jak ja.". Jestem takim starym bykiem. Bajka nigdy nie była u nas przesadnie popularna, tak jak napisałeś - leciała na RTL7 (pamiętasz odliczanie do startu stacji, jak leciało w kółko Final Countdown?;). Na pewno było to przed 2000. Czyli dzieciaki mające na karku mniej niż 17 lat (przyjmijmy, że z pierwszych 3 lat to nie pamiętasz za dużo) nie mają jak tego znać.

Stąd też zamiast rozwodzić się nad tym i rozciągać recenzję, wolałem pójść w "debiut", no bo faktycznie w grupie docelowej filmu tak jest;)

użytkownik usunięty
MacDoombek

Dziękuje panu za odpowiedź i poświęcony czas.

A dlaczego nie mogę komentować recenzji? Czymś sobie zasłużyłem?

ocenił(a) film na 8

Spróbuj wysłać wiadomość przez ten panel po prawej "Pomoc i sugestie". Czy sobie czymś zasłużyłeś czy nie - nie mam pojęcia. Spróbuj tam:)

Dragon Ball to shonnen anime a nie bajka :X. W bajkach nie wyrywają kończyn itd. :) Mam 24 lata i też pamiętam te postacie z RTL7 (Łosia, Peabody itd.)

użytkownik usunięty
t0ksyczny

Tak, ale ja nigdzie nie pisałem, że DB jest bajką, nie uznaję takiego słowa jak "bajka", może być, "film animowany", "kreskówka", "bajka" to krótki utwór wierszowany z morałem. Użyłem słowa "kreskówka" jako znaczenie ogólne, nie rozpisując się na temat gatunków, każdej z animacji po kolei.

Wybacz, pomyliło mi się :D Źle przeczytałem, moja wina ^^

t0ksyczny

Ludzie... anime to inaczej film animowany, to taki skrót który przyjął się w Japonii i my też zaczeliśmy go praktykować. A film animowany można nazwać również bajką, więc przestańcie tak się o to rzucać.
DayanDey Ja mam 22 lata rocznikowo i dobrze pamiętam RTL7, to wspaniałe wspomnienia kiedy wracało się do domu po to by obejrzeć Dragon Ball'a i inne kreskówki puszczane na tym kanale. Łosia Superktosia pamiętam, ale nie pamiętam Peabody i Sherman'a. Muszę to sobie przypomnieć :)

Wiedziałam, że skądś znam te postacie i nie wiedziałam skąd, a byłam przekonana, że byli w formie rysunkowej. Dzięki za odświeżenie mojej pamięci ;)

http://www.youtube.com/watch?v=owB6zFSZbng

Ten odcinek nawet tak samo sie zaczy na jak film :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones