PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1203}
7,4 38 750
ocen
7,4 10 1 38750
6,4 7
ocen krytyków
Pan Wołodyjowski
powrót do forum filmu Pan Wołodyjowski

Swietny

ocenił(a) film na 10

Hoffman trafił w dziesiątkę z obsadą aktorów.Łomnicki,Zawadzka, Olbrychski i Pawlikowski zagrali swoje role znakomicie.Na pochwały zasługują także postacie drugoplanowe, niczym nie ustępują tym pierwszoplanowym.Na uwagę zasługuje scenografia i kostiumy, które wykonano z wielką starannością.Sceny batalistyczne jak na owe czasy też niczego sobie."Potop" i ta cześć to najlepiej z ekranizowane części trylogii

ocenił(a) film na 8
sador1991

Zgadzam się w 101 procentach :)

ocenił(a) film na 10
BmkmRalf

zgadzam się ten film mogę oglądać godzinami chociażby ze względu na Zawadzką (jaka młoda i piękna wtedy była, i nadal jest piękna), Brylską, Perepeczkę, Łomnickiego, Olbrychskiego (gdzie się podział tamten Olbrychski który tak nie dziwaczał jak teraz), Bielicką, Karel,Hańczę. Nie przepadam za filmami historycznymi ale Pana Wołodyjowskiego , Przygody Pana Michała, Gniewka Syna Rybaka, Królową Bonę to ja uwielbiam.

ocenił(a) film na 10
kinomanka_13

Ostatnia w kolejności część Trylogii Henryka Sienkiewicza w wersji filmowej to zapierające dech widowisko historyczne, zrealizowane z ogromnym rozmachem, za olbrzymie jak na ówczesne czasy pieniądze. Oczywiście ekranizacja wymagała ograniczenia wątków pobocznych historii, lecz jest niezwykle sprawnie poprowadzona przez reżysera, znakomicie łączącego wątki romantyczne z batalistyczno-wojennymi (tak bym to nazwał

ocenił(a) film na 9
zegan333

Jedna z lepszych adaptacji histortcznych w polskim kinie

ocenił(a) film na 9
BmkmRalf

I ja również

ocenił(a) film na 10
sador1991

Popieram ;)

ocenił(a) film na 9
sador1991

Zgadzam się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones