PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31349}

Pancernik Potiomkin

Bronenosets Potyomkin
7,5 10 855
ocen
7,5 10 1 10855
7,8 20
ocen krytyków
Pancernik Potiomkin
powrót do forum filmu Pancernik Potiomkin

polecił mi ten film.... czy to znaczy że jestem snobem ?

ocenił(a) film na 7
bezimienny_2

skąd taki pomysł?

Varmilion

Varmillon co się dziwisz, widać chłopak jest wychowany na filmach lat 90 XX wieku i filach XXI wieku z seagalem i van dammem, głupich komedyjkach i innych durnotach. Film sprzed 1980 roku to pewnie dla niego prehistoria.

ocenił(a) film na 7
tomasz_user

o matko ale wy nic nie rozumiecie. zadziwiające jak trudne jest komunikowanie, kiedy do czynienia mamy tylko ze słowem. bo to chyba była taka leciutka niegroźna ironia, co? żarcik taki niewinny. tomaszu, gdyby on rzeczywiście oglądał same filmy ze seagalem i van dammem to czy polecano by mu pancernik? w każdym razie, jak już mamy być dla siebie wredni i na dzień dobry oceniać innych (chyba nawet nie zadawszy sobie trudu spojrzenia choćby na ocenione filmy, co jednak jest już jakimś tam wyznacznikiem tego co kto lubi więc po trosze jaki i kim jest) to ja mogę dodać tylko,że nie wiem czy bezimienny jest dzieciakiem wychowanym na filmach lat 90 czy snobem, za to co do tomasza nie mam żadnych wątpliwości.

ocenił(a) film na 9
tomasz_user

Ta wypowiedź może świadczyć tylko o twojej głupocie

ocenił(a) film na 9
bezimienny_2

eee tam! pewnie tylko komuchem..... ;)

hellblazer

Ale ten film jest o buncie na pancerniku, czyli raczej dokładnie odwrotnie.
A z innej beczki i nie związane z tematem to masz dobry gust anime. x)

ocenił(a) film na 9
ZupkaChinska

"Ale ten film jest o buncie na pancerniku, czyli raczej dokładnie odwrotnie. " - wtf?

pan_dziejaszek

No w końcu to bunt przeciw władzy, a ZSRR rządzili komuniści.

ocenił(a) film na 9
ZupkaChinska

Akurat w czasie gdy miał miejsce ten bunt, nie istniało coś takiego jak ZSRR, a Rosją rządził car.

pan_dziejaszek

Haha, zonk :)

ocenił(a) film na 7
ZupkaChinska

ha, ha, ha, ha

ocenił(a) film na 6
ZupkaChinska

Ojojojoj, ktoś tu palnął głupotę i to bardzo dużą. Historii nie znamy? A może nie kumamy czasu filmu? Jesteś pewien/na że strzelający na schodach nie byli białogwardzistami? Przecież ten film to totalna komunistyczna propaganda.

Sanderus

Oczywiście, palnąłem głupotę mając informacje tylko "na pierwsze spojrzenie", a ludzie ciągle mi to wypominają. :D
Mój błąd oczywiście, przepraszam.

ocenił(a) film na 6
ZupkaChinska

Nie ma za co. Pomyłka ludzka rzecz. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Sanderus

Mi wyszło 85%.
I tym razem gustomierz trafił :)

ocenił(a) film na 9
Sanderus

Totalna propaganda. Hahaha. Dobre. Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Rozumiem, że ukazanie załogi Potiomkina i mordowanej przez białych ludności jako tych złych byłoby dla ciebie właściwe.

ocenił(a) film na 6
pio2009

Oczywiście że propaganda podobnie jak "Aleksander Newski". Nie napisałem że białogwardziści byli aniołami ale popatrz też na to co się działo gdy obalono carat i do władzy dorwali się czerwoni. Ten film był zrobiony tylko i wyłącznie po to żeby pokazać jacy bolszewicy są "ludzcy".

ocenił(a) film na 8
Sanderus

Nie obrażajmy tu klasyka. Ten film jest zgodny z faktami historycznymi. To, że komuś nie pasuje, że owe fakty zostały przedstawione z perspektywy załogi statku nie ma aż takiego znaczenia. Jedyne małe naciągnięcie historii to zakończenie, które sugeruje triumf podczas gdy dalsza historia nie była bynajmniej zbyt wesoła.

ZupkaChinska

http://www.youtube.com/watch?v=uSvJaYxRoB4

bezimienny_2

Aj tam, aj tam, było o maśle, jest o krowie. Mnie też gustomierz polecił, niestety nie wiem dlaczego, bo nie oglądam zbyt wielu dzieł historycznych. Ale skoro polecił, to obejrzę, a co... ah i nie, raczej nie jesteś snobem bezimienny_2, nie ma powodów do łechcenia swojego ego ;) Ja się za snobkę nie uważam. Dobra próba jednakowoż.

bezimienny_2

Gustomierz pokazał mi 60%

użytkownik usunięty
bezimienny_2

a. snobem
b. komunistą
c. marynarzem

i co tu teraz wybrać :D
Mi gustomierz polecił Muminki.

bezimienny_2

mi też polecił... czy to znaczy, że lubię placki, i mama mnie nie kocha? ...tyle stracić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones