PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478458}
6,8 58 997
ocen
6,8 10 1 58997
5,4 5
ocen krytyków
Pandorum
powrót do forum filmu Pandorum

Podobne w tym klimacie

ocenił(a) film na 9

Znacie może tytuły filmów, które są w tym klimacie? :D
Coś w stylu właśnie Pandorum, Moon, Prometeusz, Horyzont zdarzeń, Obcy-8 pasażer Nostromo... /żeby historia działa się na statku kosmicznym/ :)

ocenił(a) film na 8
Arus86

fajnie dzieki za Moon i Horyzont zdarzen .nigdy nie slyszlam o nich a wlsnie szukam podobnych

ocenił(a) film na 9
murzynia

Ciesze się, że chociaż Tobie pomogłem :D
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
murzynia

Horyzont zdarzeń, to inny tytuł filmu "Ukryty wymiar" :-)

ocenił(a) film na 10
Bociek_O_le

Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem... nie wiem ma to coś, gdzie ciarki przechodzą człowieka non stop ! :)

ocenił(a) film na 8
Arus86

Lockout, tylko uwazaj, bo nie jest tak przerazajacy jak te wymienione powyzej, ale ubaw mialem przedni: D

ocenił(a) film na 8
ArO__

a, i dodalbym jeszcze Solaris i Sunshine(W strone slonca), jesli Moon Ci sie spodobal.

ocenił(a) film na 9
ArO__

Sunshine jest świetny, a na solaris wolę zaczekać i przeczytać najpierw książkę :) a Lockout ogarnę sobie następnym razem...

ocenił(a) film na 8
Arus86

tylko nie porownuj ksiazki do filmu, bo to nigdy nie bedzie to samo: )

ocenił(a) film na 10
ArO__

Odległy ląd (1981) Peter Hyams

ocenił(a) film na 9
Arus86

hmm... może Supernova ;) ? Jest kilka tych filmów. Niestety, z naciskiem na wyraz tylko " kilka ".
Pozdro

ocenił(a) film na 8
Arus86

"Cargo" (Ładunek) z 2009 roku.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
corben1

HAHAHAHA ! Jestem ciekaw który to mnie zadenuncjował. Wyraziłem tylko akceptację i chęć obejrzenia tego filmu - z podziękowaniami dla pomysłodawcy bo byłem żywo zaskoczony, że taka pozycja w 2009 roku przeszła mi niezauważona - ale denerwujące - jest tyle chamskich komentarzy na tej stronie a tu blokują mój - jak najbardziej pozytywny, bez żadnych złośliwości - z jednym tylko niecenzuralnym słowem "O! K***a, które w dodatku nie było zapisane DOSŁOWNIE - BRAWO! Brak mi słów.

ocenił(a) film na 9
Arus86

Supernova - jak najbardziej ! Jeszcze Serenity [2002] - mało ostatnio takich pozycji - niestety.

użytkownik usunięty
Arus86

Jak dla mnie przede wszystkim Ukryty Wymiar "Event Horizon". Po Obcym, wg. mnie, najlepszy horror-sci-fi.
http://www.filmweb.pl/film/Ukryty+wymiar-1997-559

ocenił(a) film na 8

Polecam!! Na smierc zapomnialem o nim! Bardzo dobry!

ArO__

zgadzam się z przedmówcami. "Ukryty wymiar" stawiam nawet przed Obcym (trochę z tego względu, ze Obcy jest już straszne oklepany)...

ocenił(a) film na 7
Creep_7

cieżko się nie zgodzić :D

Creep_7

A jak Ukryty Wymiar będzie oklepany (cokolwiek miałoby to znaczyć) to wróci on znowu za Obcego ? Bo jeśli nie to stwierdzam, że jesteś pier...nięty. Wszystkie wymienione tu filmy Obcemu do pięt nie dorastają.

Leszek_Halama

od razu w pierwszym poście wyskakuje do mnie osobiście i z wulgaryzmami. sensu w jego wypowiedzi brak.
szkoda że internet i różne fora to szambo dla takich desperatów... :)

ocenił(a) film na 8
Arus86

Kula (Sphere) - na podstawie książki M. Crichtona?

Jeden z moich ulubionych filmów.

użytkownik usunięty
Rybiszcze

co ma kula z wspólnego z klimatem statków kosmicznych?

użytkownik usunięty

Akurat z klimatem ze statków kosmicznych ma bardzo dużo wspólnego, tylko czarną przestrzeń kosmiczną zamienia się na czarną toń. I stąd, i stamtąd nijak nie da się uciec, a dziurawy statek w obu przypadkach oznacza śmierć. I tak dalej. "Kula" to obok "Ukrytego wymiaru" najlepszy zaproponowany dotychczas film.

użytkownik usunięty

No możliwe, aczkolwiek nie polecam tych filmów, niesamowite gnioty.

ocenił(a) film na 7
Arus86

Solaris

ocenił(a) film na 7
Arus86

Jeśli podobał ci się Moon to oczywiście klasyka 2001 Odyseja Kosmiczna i klasę niżej ale całkiem niezła w odbiorze kontynuacja czyli 2010 oraz Apollo 18.Natomiast w podobnym klimacie choć rzecz nie dzieje się w kosmosie skojarzyło mi się Coś (polecam starszą wersję z 1982) .Jeszcze Mroczne Miasto też może ci się spodobać.

ocenił(a) film na 9
hella_266

Dzięki wielkie za tytuły, ale wszystkie widziałem... no może poza "Coś" :)

ocenił(a) film na 9
Arus86

no bez przesady! gdzie COŚ?! jedyne podobieństwo to mroczny klimat i jakiś tam obcy - rzecz dzieje się na Antarktydzie - nic wspólnego ze statkami kosmicznymi, kosmosem i wszechświatem - ale ogólnie film klasyka - bardzo dobry + Kurt Russell :) Btw. Nowa wersja też jest bardzo dobra - to prequel.

ocenił(a) film na 7
corben1

Kłania się czytanie ze zrozumieniem .Przecież właśnie tak napisałam ,że Coś skojarzyło mi się głównie poprzez klimat choć rzecz nie dzieje się w kosmosie.Czy jednak nie ma nic wspólnego z kosmosem ,ma- jest kosmita.Poza tym odcięta od świata stacja arktyczna tak naprawdę niewiele różni się od stacji kosmicznej ,wymusza na ludziach pewne zachowania.Tak naprawdę podstawowa historia w obu filmach jest tak sama:kilku zwykłych ludzi w ograniczonej przestrzeni musi się zorganizować żeby przeżyć,walczą z nieznanym niebezpieczeństwem i nie mogą liczyć na pomoc z zewnątrz.Takie ścisłe trzymanie się schematów może sprawić ,że ominą cię najlepsze filmy.Open your mind ;)

użytkownik usunięty
hella_266

Otóż to. Ktoś już wyżej zaproponował "Kulę", dorzucam do tego jeszcze "Głębię" (czasem pod tytułem: "Otchłań").

ocenił(a) film na 8
hella_266

Ja bym jeszcze dorzucił Kapsułe Ratunkową(nie wiem jak to w oryginale sie nazywało). FIlm gdzieś z polowy lat 90 albo i wcześniej.

ocenił(a) film na 9
Arus86

Dante 01 oraz Eden Log - 2 wspaniałe filmy sci-fi :)

Twin_movies

Wspaniałe? Przecież to gnioty z oceną 5.0.

ocenił(a) film na 7
Arus86

Mi ten film najabrdziej był bliski klimatem do Event Horizon. Polecam Kulę, Sunshine, Odyseję Kosmiczną, Solaris.

ocenił(a) film na 8
Arus86

Dark side of the moon lata 90

ocenił(a) film na 6
mma_2

płyta floydów ? haha

Arus86

hej. szukam filmu s-f, pamiętam, że załoga statku transportowała jakiś ładunek (chyba rudę) na Ziemię. Chyba 8 członków załogi, mieli mieć dyżury co 2 miesiące po dwie osoby. Jako druga para obudziła się laska i facet, którzy mieli romans. Okazało się, że wcześniejsza dwójka dyżurujących zginęła w dziwnych okolicznościach. Ogólnie załoganci zaczęli się zabijać z powodu jakiejś rzeczy. Ktoś pamięta co to za film?

jakub_wedrowycz

Znalazłem!! http://www.filmweb.pl/film/Znalezisko-1999-92448/discussion

ocenił(a) film na 7
Arus86

Ja bym dorzucił jeszcze Snowpiercera :) Co prawda akcja nie dzieje się na statku kosmicznym, ale powinno Ci się spodobać.
https://www.filmweb.pl/film/Snowpiercer%3A+Arka+przysz%C5%82o%C5%9Bci-2013-64960 8

ocenił(a) film na 8
Arus86

https://www.filmweb.pl/film/Infini-2015-707851

sen

Widziałem już wszystko, dosłownie wszystko,a Infini z 5 lat temu i się naszukałem przez całą noc bo z nieznanego mi powodu naszła mnie nagła ochota na film którego nie pamiętałem ;p

Arus86

Aż dziw bierze że nikt nie napisał o Life (2017)

arek2010

Apollo 18 https://www.filmweb.pl/film/Apollo+18-2011-604188

ocenił(a) film na 7
Arus86

"Pasażerowie" (2016);
"Life" (2017);
"Ad Astra" (2019)

dingo21_filmaniak

"Pasażerowie" jeszcze okej
"Life" - nie oglądać
"Ad Astra" - jeszcze gorsze

Dorzucam "Zielona pożywka" (1973)

ocenił(a) film na 7
windu83

Kto co lubi.
"Pasażerowie" to takie kino familijne na niedzielne popołudnie z rodziną.
"Life" udaje następcę "Obcego";
a "Ad Astra" dla ludzi, którzy lubią chwilę się zadumać. Dla ludzi refleksyjnych, którzy lubią czasem pomyśleć o sensie życia człowieka i o jego miejscu we wszechświecie. W tym sensie jest podobny do "Sunshine"/"W stronę Słońca".

ocenił(a) film na 8
Arus86

mi podobał się jeszcze Raport Europa

ocenił(a) film na 8
Arus86

Doom (2005)

Arus86

https://www.filmweb.pl/film/Ostatnie+dni+na+Marsie-2013-652101

Arus86

CARGO

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones