PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732758}
5,8 13 018
ocen
5,8 10 1 13018
4,9 11
ocen krytyków
Panie Dulskie
powrót do forum filmu Panie Dulskie
ocenił(a) film na 7
Znawca kina

przecież one nie występują w tych rolach jednocześnie :)
akcja filmu dzieje się w trzech "etapach" czasowych.

ocenił(a) film na 7
dirtyheaven

Grają równocześnie, gdy Ostaszewska jest młoda. Z tym że mają charakteryzację, więc nie rzuca się to aż tak w oczy.

Bardziej mnie zastanawia Dulsky, który teoretycznie jest synem Hanki, więc urodził się, gdy Dulska grana przez Figurę miała ok 10-12 lat. Natomiast grający go Władysław Kowalski ma 79 lat, więc jest wiele starszy od Figury. Czy on nie powinien zostać zagrany przez jakiegoś młodszego aktora?

ocenił(a) film na 7
kentakifrajdcziken

Tak się właśnie zastanawiałam, czy nie nadmienić w swojej wypowiedzi, że przez "chwilę" rzeczywiście grają razem, bo ktoś się czepi... Cóż, trzeba było. :)

Hm, masz rację. W ogóle, wydaje mi się, że dobór aktorów był dość "wariacki", Tak czy siak, film daje radę. I aktorsko i fabularnie. :)

dirtyheaven

Jest jeszcze lepiej! (o ile nie pogubiłem się w postaciach) Dziewczyna grana przez Maję Ostaszewską (42l.), w najmłodszym "etapie" czasowym (kiedy po latach razem odwiedzają te kamienice) występuje jednocześnie z Rainerem (Władysławem Kowalskim - 79l.) Dziewczyna ta to przecież córeczka Dulskiej - Figury, która w innych etapach czasowych jest małą córeczką, kiedy wyskrobanego później Rainera nie ma jeszcze na świecie. Dziewczynka musi być o kilka(naście) lat starsza od Rainera, podczas gdy we wcześniej wspomnianym etapie czasowym, gra ją aktorka o 37 lat młodsza od aktora odgrywającego rolę Rainera! :)

Swoją drogą niełatwo się odnaleźć w powiązaniach rodzinnych bohaterów w tym filmie..

ocenił(a) film na 8
Bethart

Wiek postaci jest tu strasznie pogmatwany... o ile niezmiennosc wyglada babci Dulskiej mozna uwazac za probe ukazania jej skostnialych pogladow, o tyle postac Rainer w ogole sie tu nie zgadza ;) W ogole mialam wrazenie, ze watek pozorwoanej smierci Hanki byl dodany na sile. Wprowadza jakas intryge, nie pasujaca do konwencji filmu.

Co do trudnosci w wylapaniu powiazan rodzinnych... Przez 3/4 filmu bylam przekonana, ze jest jeden Zbyszek, ktory jest najpierw z Hanka, a potem z Garbysia. To mi sie nie zgadzalo ;)

nasty929

Racja x2. :)
Pod koniec w pewnym momencie pojawia się obraz drzwi, z których wypływa krew, też miałem wrażenie, że to efekt dodany na siłę, bo o ile symbolikę takiego obrazka da się wytłumaczyć, to pojedyncze wystąpienie w filmie tak nierzeczywistego zjawiska już ciężej.. Motyw bardziej na plakat. No ale to już chyba czepianie się na maksa. :)

Ze Zbyszkiem też przeszedłem małą konsternację, obie postaci wyglądały dosyć podobnie zwłaszcza oglądając tych aktorów po raz pierwszy, a ich przygody też były dosyć podobne.

ocenił(a) film na 8
Bethart

Dokladnie tak :D
Te drzwi byly jakies rodem z horroru, taki totalnie niepotrzebny bajerek.

ocenił(a) film na 5
nasty929

Ja z Tym Zbyszko tak samo miałam przez dłuższy czas :-)

Bethart

Kiedy go "wyskrobano" to Dulska-Figura była małą dziewczynką, więc to ona jest kilkanaście lat starsza od niego. Chociaż on wyglądał na starszego :)
Też na początku nie zauważyłam, ze Zbyszków jest dwóch

ocenił(a) film na 6
Bethart

Różnice wieku aktorów to mały problem, gorzej, że w relacjach kto jest kim pogubił się sam reżyser i scenarzysta bo przecież "wyskrobek" jako syn Zbyszka, czyli brata Figury nie mógł być dla Ostaszewskiej wujem, jak pada w filmowym dialogu, tylko jej ciotecznym bratem.

Bethart

Właśnie coś się nie zgadza z chronologią, bo jeżeli dulska-Ostaszewska w latach 50. miała około 10 lat, to urodziła się w latach 40. Zatem w czasach kiedy dochodzi do spotkania, jest reiner jest odbierany z Nowego lotniska wiec muszą być to lata przynajmniej 2000+ wiec dulska-ostaszewska miałaby około 60-70lat, mniej więcej tyle co reiner. Można ją było trochę postarzyć? Tak samo Zbyniu, powinien być około 80, natomiast janda-dulska byłaby już koło setki?

ocenił(a) film na 5
kentakifrajdcziken

Widocznie strasznie szybko się zestarzal na tej emigracji jego rodziców ;-)

ocenił(a) film na 6
Znawca kina

Poza tym charakteryzacja robi swoje, bez względu na różnicę wieku :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones