PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1125}
7,3 13 029
ocen
7,3 10 1 13029
7,8 17
ocen krytyków
Panny z Wilka
powrót do forum filmu Panny z Wilka

Oniryczny..

ocenił(a) film na 10

Wspaniały obraz ludzkiego przemijania. Ruben ukazany jako tragiczny, uwieziony, zniewolony wlasnym niespelnieniem mezczyzna, krzywdzacy zarazem bliskich mu, ongis - ludzi. Jest to jeden z najpiekniejszych obrazow filmowych, jakie poznalem. I ta glebia barw, oddanie ducha miedzywojnia, goniacego jeszcze zmazany historia romantyzm.. cos wspanialego. Ostatnia scena z pociagu dla znajacych ,,skomplikowanie" Iwaszkiewicza, bedace zarazem holdem wobec nieuznawanego w PRL-u Wybitnego Pisarza stanowi dla mnie dowod o wielkosci tego obrazu. Sentymentalny, melancholijny film. Piekny..

użytkownik usunięty
pawel_p85

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś, z wyjątkiem "nieuznawany w PRLu".

ocenił(a) film na 10
pawel_p85

Miałam dopisać nowy temat, ale po przeczytaniu Twojego komentarza, stwierdziłam, ze nie ma potrzeby. Napisałeś właściwie wszystko, co chciałabym powiedzieć. Dodam tylko, bo muszę: G e n i a l n i e zrobione światło! To się rzadko zdarza. Ja osobiście, jestem tym filmem urzeczona. Oglądam go po raz "n-ty" i znowu dostrzegłam cos nowego. W jednym z wpisów ten temat został poruszony, a mnie zaintrygowała ta kwestia w momencie, gdy Wiktor siedział w kuchni ze swą ciotką. Drzwi otworzyły się i weszła do kuchni służąca. Młoda, "dorodna" dziewczyna. Wiktor nawet na nią nie spojrzał... I przyszło mi do głowy, że może Wiktor po prostu aż tak bardzo nie lubi kobiet...

pawel_p85

Zgadzam się. Nastrój niesamowity.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

To w dużej mierze zasługa pieśni kurpiowskich Karola Szymanowskiego...

ocenił(a) film na 8
pawel_p85

Rzeczywiście, film jest zrobiony genialnie i mimo upływu lat wciąż oglądało się go bardzo dobrze. Osobiście widziałem go po raz pierwszy, akurat wyemitowano go na TVP Kultura. Z Jarosława Iwaszkiewicza kojarzę niestety jedynie opowiadanie "Ikar", a o "Pannach z wilka" nie słyszałem, ale film naprawdę mnie zainteresował i zapewne sięgnę kiedyś po twórczość tego pisarza.

ocenił(a) film na 10
pawel_p85

No nic. Wszystko powiedziałeś. Najgorsze że dzisiaj nocą po kilku setkach nadal mnie to zajmuje. Wszystkie Jego filmy były na nie a najgorsze były te "Panny z Wilka". Po co mówić człowiekowi że wszystko przemija? I że nikt nikomu nie pomoże? Że miłość jest złudzeniem. Przecież to wiemy. I następna seta ....

ocenił(a) film na 9
pawel_p85

Zgadzam się. Piękny film o przemijaniu. Melancholia wspomnień. Niczego nie da się zatrzymać, do niczego nie da się powrócić. I ten mężczyzna kochający wszystkie kobiety.... i wszystkie pozostawiający nieszczęśliwe.

ocenił(a) film na 8
pawel_p85

Żaden pisarz w PRL nie był tak uznany jak Jarosław Iwaszkiewicz.
Natomiast teraz wygląda to o wiele gorzej.

ocenił(a) film na 8
pawel_p85

Kocham scenę śniadania z Komorowską i Seniuk. Klimatem ten film trąci Bergmanem

pawel_p85

W Prl niszczono wszystko co szkacheckie, dworki , klasa średnia wykształcona to przeciez przeciwienstwo prostacko prymitywnej masy robotniczej jak breja cementu...

pawel_p85

Iwwszkiewicz intelektualista tępiony okropnie przez prostackich komuchów i partie robotniczą gdyż oni niszczyli wszystko co inteligenckie i szlacheckie, ziemianskie poprzez dworki, po ksiazki i sztuke. Komunizm to byla zaglada Polski i nadal komuchy są zagłada dla tego pieknego kraju ale prostaki zawsze zostana tylko pzpr prostakami a piekna literatura piękna. Film cudowny,melancholijny, pokazujacy w jakze prawdziwy sposób naturale przemijanie czlowieka jego milosci, tęsknoty, marzenia i poczucie niespelnienia
Polecam inteligentnym ...

ocenił(a) film na 8
pawel_p85

Dla mnje bardzo bergmanowski klimat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones