PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=472216}

Para na życie

Away We Go
6,7 12 865
ocen
6,7 10 1 12865
6,5 10
ocen krytyków
Para na życie
powrót do forum filmu Para na życie

Boże! Co za film!

ocenił(a) film na 10

Rozłożył mnie na łopatki! Niby wiem, że to nie arcydzieło sztuki filmowej, widzę jak to jest zrobione, jestem w stanie wskazać różne ograne sztuczki, ale jednak całkowicie zawładnęła mną ta opowieść o parze 30-kilkuletnich nomadach poszukujących swojego miejsca na ziemi, sposobu na życie... domu. Uderza we wszelkie możliwe emocje: dyskretny uśmiech i głośny szczery śmiech, subtelne wzruszenie i fontanny łez. Sam byłem zdziwiony co ten film ze mną robi. Ot, magia kina.

ocenił(a) film na 9
snoopy

amen :)

ocenił(a) film na 10
snoopy

przepraszam za błąd: nie "nomadach", a "nomadów. Ech, te przypadki... :)

ocenił(a) film na 8
snoopy

polska język, trudna język:)

ocenił(a) film na 9
snoopy

Bardzo dobra opowieść o życiu. Bardzo mi się podobał. Chociaż na początku można się zrazić.

ocenił(a) film na 7
lpolityk

magia kina... proste ale kupuję w całości :)
http://www.notatnikkulturalny.blogspot.com/2011/12/para-na-zycie-czyli-nie-jeste smy-tacy.html

ocenił(a) film na 10
snoopy

Mam dokładnie takie same odczucia co do tego filmu. Trwam w zachwycie.

ocenił(a) film na 7
snoopy

nic dodać - nic ująć :)))

ocenił(a) film na 8
Tigercub

Aż dziw, że ten film ma jedyne 6,9. Na prawdę na tle innych dzisiejszych komedii romantycznych (szczególnie polskich) wypada jak prawdziwe arcydzieło....

ocenił(a) film na 8
snoopy

Piękny film :) Oby takich więcej!

ocenił(a) film na 8
snoopy

Doskonała reklama. Już wiem, że muszę go zobaczyć :) Weszłam tu właśnie po to żeby poszukać co inni o nim sądzą.

majkalipcowa

W czwartek o 22:35 będzie lecieć na TVP2 :)

ocenił(a) film na 8
Pamela16

Dzięki, nagrywałam :) Jeszcze nie zobaczyłam.

majkalipcowa

dziś na TVP Kultura o 20.20

ocenił(a) film na 8
pasikotka

Dzięki :)

ocenił(a) film na 9
snoopy

W pełni oddałeś istotę tego filmu. Zgadzam się z Tobą w 1000% Mnie również podobało się to, że potrafił poruszyć każdą emocjonalną strunę w duszy ;)

ocenił(a) film na 8
darkness_mori

Wspaniały, niby bardzo spokojny film, który porusza głęboko skrywane trybiki u oglądającego. Uwielbiam takie niepozorne obrazy, które sprawiają, że już w trakcie seansu zaczynam zastanawiać się nad własnym życiem i nad tym czego sama od niego chcę i oczekuję. Ten film nie tylko prowokuje do zadawania sobie pytań ale także i ułatwia znalezienie odpowiedzi.

ocenił(a) film na 8
snoopy

Prosty, ale nie prostacki. Mądry, a zarazem bez patosu. Wspaniale się go oglądało. Taki do przemyśleń. "Zaliczyłam" go dzisiaj przed śniadaniem, bo nie byłam w stanie oglądac go w częściach :) Wciągający. Doskonałe połączenie komedii i dramatu.

ocenił(a) film na 8
snoopy

Zdecydowałam sie obejrzec po recenzjach na filmwebie i polecam z całego serca:)) Ten Sam Mendes to jednak bardzo wszechstronny facet;)

snoopy

Dokładnie. Mam takie same odczucia. Film wspaniały. Ciepły, wzruszający, zabawny, bardzo uroczy i klimatyczny. Do tego cudowna muzyka. Polecam z całego serca i ostrzegam, żeby nie sugerować się tandetnym polskim plakatem i nieudolnym tłumaczeniem tytułu oraz, wg mnie, niskimi ocenami. Ten film zasługuje na więcej! To nie żadna głupiutka komedia a przeuroczy komediodramat z nutką romantyzmu:)

ocenił(a) film na 8
coconut_lady

Świetny film. Początek wydawał mi się nudnawy i nie wiem do czego zmierzał. Po kilku chwilach się rozkręcił. Niesamowity, ciepły, od serca. O poszukiwaniu swojego miejsca do życia. Przyjemnie się go ogląda, momentami strasznie zabawny. Polecam.

użytkownik usunięty
snoopy

Chyba jeden z moich ulubionych optymistycznych filmów! Przesympatyczna para głównych bohaterów, fabuła niby prosta i opowiedziana zwykłymi słowami, z przezabawnymi momentami, bez hollywoodzkich gwiazdeczek i sztucznych ogni, a w całości miły i uroczy film z dobrą muzyką Alexiego Murdocha w tle ;)

ocenił(a) film na 8
snoopy

Przyłączam się do klubu zachwyconych :)
Film właśnie mnie urzekł!
Za to cenię TVP Kultura, że mogę zobaczyć takie filmy.

Harmonia między tymi dwojgiem, to, jaką są jednością wobec innych ludzi i sytuacji, to, że zachowują tę harmonię wyrażając swoje potrzeby, to, że słuchają siebie nawzajem, to, że ona może czuć się bezpiecznie, będąc w ciąży z takim właśnie facetem... - to wszystko mnie urzekło.

No i pomysł na przemieszczanie się, przyglądanie różnym ludziom i dzięki temu definiowanie własnej drogi... piękne.

ocenił(a) film na 8
Goha2013

Dzięki temu filmowi poznajemy też inne pary, inne rodziny... tyle prawdy o tym, że tak często z pozoru, z zewnątrz coś wygląda na wspaniałe, a gdy się wejdzie głębiej to jest tam pustka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones