PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652252}

Paranoja

Paranoia
6,1 29 727
ocen
6,1 10 1 29727
4,0 6
ocen krytyków
Paranoja
powrót do forum filmu Paranoja

Jak można mając Forda, Oldmana zrobić film właściwie wyprany z napięcia, emocji, sprowadzający się do klisz, nielogicznej fabuły, z plastikowymi bohaterami i banalnym scenariuszem ?
Liam Hemsworth być może sprawdza się jako model bielizny męskiej, ale nie aktor pierwszoplanowy, który miałby pociągnąć film i jeszcze happy end na końcu dopełnia granic banału. Zero dramatu, napięcia, a jedyna inwencja twórców to ciekawie sfotografowana i zmontowana scena ucieczki bohatera, ale to nie wideoklip. Nie wiem może twórcy uparli się, żeby zrobić film pod najgłupszego nastolatka w USA, żeby zrozumiał fabułę, bo innej przyczyny takiej porażki nie widzę.

ocenił(a) film na 8
hagen_filmweb

Ciekawe co wg cb bylo banalne w fabule tego filmu?

ocenił(a) film na 5
Madredeus

Choćby zakończenie, gdzie wybór bohatera nic nie kosztuje i dalej ma super brykę, dalej ma dziewczynę, a o ile byłoby ciekawiej, gdyby jego wybór coś go kosztował i odejść choćby od banalnego happy endu, wprowadzić odrobinę dramatyzmu i realizmu.

ocenił(a) film na 8
hagen_filmweb

Generalnie to film miał pewne przesłanie, że zamiast grac nieczysto i isc po trupach, za wszelka cene dązyc do majątku i sukcesu, mozna powoli i uczciwie, bez ryzyka wpadki, prowadzic biznes czy kariere. Głowny bohater gdy poszedl na wspolprace z FBI i pomogl wykryc gigantyczne przestepstwa, to oni go wypuscili wolno. Tak sie czesto zdarza. Facet był do tego przedsiebiorczy i zaradny, do tego posiadal duzą wiedzę technologiczną, wiec nic dziwnego, ze zalozyl swoja firme, ktora jak pewnie zauwazyles dopiero raczkowala. Przypominam równiez, ze bryke dostal na wlasnosc od Goddarda, a spraw sercowych nigdy nie rozkminisz. Zakonczenie jest wg mnie realistyczne i ciekaw jestem, jakiety byś proponowal. Smutne?

ocenił(a) film na 5
Madredeus

Nie był takim geniuszem i prezentacja nie zrobiła na szefie dobrego wrażenia, wydał pieniądze ze służbowej karty i musiał iść w nieczystą grę - bohater grany przez Forda się tylko bronił, wielkie firmy nie powstają z dnia na dzień, start-upów mamy tysiące, a ile ich udanych ? Dla mnie realizm oznacza coś innego, niż hollywoodzki happy end - bohater na końcu ma też inny samochód, niż dostał od Goddarda - nie jest to Fisker - bohater mówi, że pożyczony, ale pytanie od kogo, skoro spalił wszystkie mosty ?

Dla mnie ten idealizm bohatera i zakończenie jest dla nastolatków, mając Oldmana, Forda można było iść dalej, pokazać ludzi z ich wadami i geniuszem, człowiek może być amoralny, zepsuty, a mimo wszystko genialny, człowiek może być uczciwy, a po prostu średni.

Może i firma raczkowała, ale już było ich stać na biura w nowoczesnym biurowcu, nie zaczynali od garażu ?

hagen_filmweb

Adam Cassidy miał przecież 0,5mln $, które dostał za pierwszą część "zadania". Z taką kwota można wystartować w nowoczesnym biurowcu.

ocenił(a) film na 5
Hurokan

Czyli co w USA można sobie zabrać pieniądze, które były opłatą za dokonanie przestępstwa ? Możemy rozstrzygać szczegóły, ale dla mnie sprowadzono wybory bohatera do logiki nastolatka, przez co film totalnie wyjałowiono w wielu wymiarach - ok mógł nawet zakładać start-up w jakiejś ruderze, ale mógł stracić dziewczynę, byłoby trochę bardziej realistycznie i mniej cukierkowo.

Być może nie jestem targetem filmu, ale protestuje przeciwko skrajaniu każdej produkcji pod wymogi nastolatków z USA, bo jest to dla kina zabójcze. Oldman - Ford tacy aktorzy tu można było wycisnąć dużo, dużo więcej.

hagen_filmweb

Może z racji wysokiej wiedzy i umiejętności udało mu się zdobyć jakiś większy kredyt? To zresztą nie jest istotne.

Ten film to kolorowa, rozrywkowa bajka więc nie ma co szukać w nim powagi. Taki fast-food kinematografii. Obejrzałem i chyba zapomniałem.

A tak na marginesie to zgadzam się z Tobą ale ja osobiście już nie tracę niepotrzebnie nerwów bo takie filmy będą powstawać i trzeba to spokojnie przyjąć. Lepiej podyskutować o pozycjach wartych i godnych uwagi.

ocenił(a) film na 5
hagen_filmweb

zgadzam sie, tez dalem 5/10

ocenił(a) film na 7
Santiago84

Ja daje 7,bo ogólnie pomysł na film dobry,tylko zabrakło w nim większych emocji.

ocenił(a) film na 5
hagen_filmweb

Fakt, najlepszy ten film nie jest

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones