PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=670592}

Paranormal Activity: Naznaczeni

Paranormal Activity: The Marked Ones
5,0 19 071
ocen
5,0 10 1 19071
2,8 4
oceny krytyków
Paranormal Activity: Naznaczeni
powrót do forum filmu Paranormal Activity: Naznaczeni

Jak w tytule. Po genialnej jedynce przyszła pora na dwójkę która płynnie kontynuowała wątki z
jedynki i przy tym zachowała klimat pierwowzoru dodając trochę więcej i lepszych efektów
specjalnych (które momentami faktycznie nie wyszły filmowi na dobre, ale widać że się starano).
Trójka miała troszkę inny klimacik i była równie dobra co dwójka.

Niestety - czwórka to już słaby gniocik. Coraz mniej jest w tych filmach zjawisk
paranormalnych a coraz więcej ględzenia głupot o jakichś wiedźmach, sabatach, kultach i
innych bzdurach, które może z fabularnego punktu widzenia są istotne, ale nie oszukujmy się - te
filmy mają przede wszystkim straszyć, a nie posiadać rozbudowaną historię, która i tak jest w tej
serii dość płytka.

No i wreszcie kolej na Marked Ones... w którym PA sięgnęło horrorowego dna. Przez cały film
wydarzyło się dosłownie... 5 zdarzeń paranormalnych? Częściowa lewitacja, opętanie, telekineza
użyta na psie, skok nadprzestrzenny i podróż w czasie. Z czego straszna nie była żadna z nich.
Znów - więcej gadania farmazonów niż samego straszenia jak w części 4, a właściwie to nawet
mniej.

Dla mnie gnój i metr mułu. dałem 3/10 ze względu na sentyment do serii, ale jeśli kolejna część
"z numerkiem" będzie taka słaba to chyba odpuszczę sobie tę serię...

MidnightBitch

W całej serii chodzi o chłopca - o Huntera. Dlatego też czwarta część była niezbędna, bowiem jako pojedyncze filmy PA są słabe, ale jako cała seria - łączą się w logiczną historię.

https://screenrant.com/paranormal-activity-ending-explained-2/

MisterTornister

Zakończenie tego spin-offa jest zryte, nie podoba mi się że obok serii o Hunterze powstało coś alternatywnego o armii wiedźm. Dowiadujemy się że dzieci są naznaczane i zostają posłannikami, wchodzą do rodzin adopcyjnych by kontaktować się z pierworodnymi chłopcami. Lepsza jest podstawowa seria, ten film zamiast coś wyjaśnić, to porozpieprzał nowe wątki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones