PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547977}
5,7 62 514
ocen
5,7 10 1 62514
5,4 11
ocen krytyków
Paranormal Activity 2
powrót do forum filmu Paranormal Activity 2

jeżeli można to przenieść na kogoś krewnego to kto przeniósł to na Ali i kto z rodziny Ali i Katie był wcześniej nawiedzony? czyżby kolejna pomysł na kolejną cześć? i jeszcze kolejną i jeszcze kolejną........

GREGPOLI

Czyżby znów próbowali zrobic horror na siłe? W końcu braknie im pomysłów. W tym horrorze nie ma nic pozytywnego, wszystko pod publike. Zrobiony na siłe byle kogos przestraszyc, a tak naprawdę to zero klimatu.
Zresztą to wszystko się nie łączy ze sobą. Gdy się ludzie zastanowicie nad treścią tego horroru i spróbujecie połączyc inne częsci ze sobą to wydawac wam się to będzie smieszne. TEN HORROR NIE NIESIE ŻADNEJ PRAWDY - JEDNA WIELKA KASA tak można podsumowac ten film.

ocenił(a) film na 6
benburney

Jakby się zastanowić nad treścią każdego horroru to zacząłby się wydawać śmieszny. Wszystko można ośmieszyć. Jak horror może nieść prawdę? Jest po to, żeby się bać, A jeśli sama przyznajesz, że po to jest, to znaczy, że spełnił swoją rolę - ma klimat. A jeśli naprawdę potrzeba Ci jakiejś prawdy, to masz - "Nie baw się w wywoływanie duchów, czy demonów, bo może to zaszkodzić nie tylko Tobie ale i bliskim Ci osobom". Podoba się?

ocenił(a) film na 7
GREGPOLI

Nikt, "to" chciało zabrać pierworodnego syna w tej rodzinie, a że w tej rodzinie był pierwszy chłopak od pokoleń więc demon zaatakował rodzinę

ocenił(a) film na 8
Chutney

O czym Wy w ogóle mówicie? Jak to skąd się wziął demon i kto był wcześniej nawiedzony? Film oglądałam dawno, więc moge pomylić szczegóły, ale z tego co pamiętam to pojawił się tam wyraźny motyw rodzinny dziewczyn. Mówiły o swojej matce, nie pamiętam dokładnie, ale ci co oglądali niedawno na pewno załapią - kontekst był taki, że ich matka zaprzedała duszę demonowi, aby jej córkom było lepiej - zwróćcie uwagę, że dziewczyny były bajecznie bogate, dom w którym mieszkała Ali był jej - nie męża, Katie też miała dużo kasy, drogie samochody, basen itd, zdaje się córka męża Ali mówiła o tym, że one są takie młode i bogate i w sumie nie wiadomo skąd itd. Z całej tej opowieści wynikało, że ich matka zrobiła coś, co diametralnie zmieniło ich sytuację finansową, ale demon miał odebrać za to zapłatę - miał to być pierwszy mężczyzna, który urodzi się w ich rodzinie. Zresztą demon przez cały czas przy nich był - od dzieciństwa kiedy to ich matka się z nim "spoufaliła", czekał na moment odebrania zapłaty. A puenta przedstawiona przez Filipatora jest idealna.

koraarok

Ali to była córka. Chodzi wam o Kristy i Katie:)

koraarok

Tak, było tam coś takiego. Zresztą w pierwszej części Katie opowiadała temu "Medium" że jak ona i Kristy były małe to nawiedzały ich różne rzeczy. Nie pamiętam, czy była tam o tym mowa, ale pewnie ta ich matka zawarła pakt z demonem, w zamian za to demon zabierze pierworodnego syna w ich rodzinie (czyli syna Kristy), a że mąż Kristy przeniósł tego demona na Katie, to Katie zabrała to dziecko i nic dalej nie wiadomo... ale rzeczywiście miały duuuużo kasy, willa z basenem, kilka sypialni...

ocenił(a) film na 5
louisvuitton

Z tym, że Katie w pierwszej części opowiadała, że to "coś" towarzyszyło jej od małego, odkąd skończyła 8 lat, więc to nie tak, że dostała tego demona dopiero, gdy mąż Kristy przeniósł to na nią.

użytkownik usunięty
Ceith

Wy dalej nie zauwazyliscie ze to co bylo pokazane w czesci II to wydarzenia przed tym wszystkim co bylo w cz I. Czesc I zaczyna sie gdy Katie przyjezdza samochodem... Mniej wiecej w 2 polowie PA 2 jest ten moment... kiedy Katie wraca od Kristy.

Tak dla jasnosci Kristy i Katie wywolaly tego ducha jak byly male to wszystko jest opisane w PA 3. W cz I obecnosc demona nasilila sie poniewaz maz Kristy przeniosl go na Katie. Ale to jest wyjasnione dopiero w cz II. Wystarczy obejrzec dokladnie. Jesli sie gubicie zacznijcie ogladac od III.

ocenił(a) film na 5

Ale skoro Katie zabiła swoją siostrę i jej męża,zabrała dziecko i ślad po niej zaginą to co Katie robiła w 1 części?Skoro nikt nie wie gdzie jest Katie to nie powinno być jej w PA1,a jeśli już to gdzie jest to dziecko?Przecież PA1 dzieje się przez kilka dni,to co policja nie zgłosiła się do siostry zamordowanej Kristy i nie prowadziła śledztwa?Dziwne to trochę.Co prawda córka znalazła ciała rodziców po powrocie z wakacji,i nie było jej parę dni i tym można tłumaczyć że policja nic o morderstwie nie wiedziała,ale jeszcze raz podkreślam po Katie zaginą ślad więc co robiła w PA1?

ocenił(a) film na 5
tutututu_fw

mała poprawka do ostatniego zdania "Co prawda córka znalazła ciała rodziców po powrocie z wakacji,więc nie było jej przez te parę dni i tym można tłumaczyć to że policja nic nie wiedziała o morderstwie,ale jeszcze raz podkreślam Katie zniknęła bez śladu więc co robiła w PA1" Tak chyba jest to zdanie bardziej zrozumiałe.Ciągnąc wątek,skoro w PA2 na końcu filmu piszą że Katie zniknęła bez śladu jak mogła pojawić się w 1?Skoro zniknęła to jej niema.PA1 jest w całości poświecony jej i jej chłopakowi.Przeciż jej chłopak(a może to był mąż)widział ja. Wychodził z domu i na pewno rozmawiał z kimś o sobie i żonie,choćby z kolegą a może koleżanka od której pożyczył tą plansze do wywoływania duchów,rozmawiał z innymi znajomymi.A co z dzieckiem?Nie obejrzałem jeszcze trójki,może tam się to wyjaśni ,tymczasem w PA1 dziecka nie ma.Katie wróciła do domu od siostry tym białym samochodem który jest na początku PA1 i ten sam fragmęt filmu jest w PA2.Czyli że Katie nie mogła zabić siostry bo przez całą pierwszą część nie wychodziła z domu.Tak wynika z filmu on wychodził ona nie.A jak do chałupy wracała to siostra i jej mąż jeszcze żyli.Napisałaś ze w drugiej połowie PA2 jest ten momęt gdy Katie wraca do Kristy.Ja oglądałem ten film z uwagą i nie zauważyłem tego momętu.,może jest to ukazane w rozszerzonej wersji która trwa bodajże 9 minut dłużej.No ale skoro tak jest to się nie będę kłócił,tylko powiec mi co się stało z dzieckiem,bo w PA1 go niema.

ocenił(a) film na 5
tutututu_fw

A więc:
1.Skoro Katie zniknęła w PA2 jak mogła zagrać w PA1 i zniknąć jeszcze raz?
2.Gdzie jest dziecko w PA1.Katie zabiła siostrę i zabrała dziecko w PA2
3.Katie wróciła do domu od siostry białym samochodem i już z domu nie wychodziła.Jak w takim razie zabiła siostrę?

tutututu_fw

ktos tu ostro nie ogarnia;))

ocenił(a) film na 6
tutututu_fw

Druga czesc dzieje Sie przed pierwsza. w 2 czesci jest napisane cos w stylu "3 tygodnie pozniej" albo wiecej nie pamietam. I to znaczy ze pozniejsze ze pozniejsze wydarzenia dzieja sie juz jakby po tym jak katie zostala opetana. Nie wiem jak to wytlumaczyc. Film do pewnego momentu dzieje Sie przed wydarzeniami z czesci pierwszej. Nastepnie akcja przenosi sie o pare tygodni pozniej czyli na 9 pazdziernika gdzie Katie dzien wczesniej zabila chlopaka. Wiec to ze w 2 katie ucieka z dzieckiem znaczy ze wydarzenia z czesci pierwszej Sie juz wydarzyly I akcja idzie dalej :) wystarczy uwaznie ogladac film. W PA1 nie ma dziecka bo nie ma domu siostry.

ocenił(a) film na 5
remarque_v

Od momentu kiedy mówią 3 tygodnie później, część pierwsza i druga dzieją się równocześnie, zmienia się tylko miejsce na dom Katie, czyli wtedy można włączyć jedynkę i obejrzeć całą i na koniec włączyć końcówkę 2 części i wszystko gra:)

koraarok

właśnie zdradziłeś główny wątek 3 części ,dzięki serio....

ocenił(a) film na 8
nitishia

Ciekawe, bo kiedy to pisałam, jeszcze nie widziałam 3 częsci... po prostu uważnie oglądałam 2 częśc - tam było to wszystko powiedziane. Nie ma za co.

koraarok

dzięki koraarok, sporadycznie oglądam horrory, bardzo podobał mi się sposób kręcenia tego, cieszę się, że to też fabularnie miało jakiś sens, nie mogłam się oderwać...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones