PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605096}
5,8 49 550
ocen
5,8 10 1 49550
5,7 7
ocen krytyków
Paranormal Activity 3
powrót do forum filmu Paranormal Activity 3

Ten film miał wszystko wyjaśnić, a wszystko skomplikował.SPOILERY:
1) Kiedy coś wciągnęło Katie do szafy, po pojawieniu sie tego symbolu Cristy powiedziała"
puśc ją, zrobię to". Ale co zrobię? o co chodziło?
2) Jaki związek z tym miała babka? Z tego co zrozumiała była ona wiedźmą i dokonywała
jakiegoś rytuału razem z innymi czarownicami. Ale jakiego? o co chodziło?
3) kim był Tobie?
Jeśli ktoś ma więcej niz ja intelektu i to ogarnął, prosze o odpowiedzi i z góry dziękuję:)

ocenił(a) film na 9
fijolka90

3) Toby był duchem, który komunikował się z Cristy.
W końcówce to właśnie jego twarz się pojawiła w domu babki.

Na jakim byłaś seansie? w Bydgoszczy? :D

Biegunka00

ja bylem w BDG multikino 19:40 :)

ocenił(a) film na 8
fijolka90

2) Babka miala z Tym taki zwiazek ze : Mniej wiecej w polowie filmu babka rozmawiala z ta swoja corka mowila o Tym zeby ona urodzila syna . A mozliwe ze pamietasz jak Dennis czytal ksiazki od Randyego gdzie bylo wspomniane o pewnym "zakonie czy cos w tym stylu" Gdzie czarownice zabieraly chłopców matką . Tylko chłopcow . I babka miala naklonic do tego Julie

ocenił(a) film na 9
Potterowy

Dokładnie Potterowy, ta babka mówiła Julie, że " przecież zawsze chciałaś mieć synka" a Julie odmawiała, bo "nie chce aż tak licznej rodziny"

Biegunka00

Biegunko: tak w Bydgoszczy, a co az tak widać?:P(btw - genialny nick):P
Wiedziałam to wcześniej, ale myslałam że może cos przegapiłam i to wszystko będzie bardziej sensowne:P
Czyli: jako, że Julie syna mieć nie chciała, Cristy zgodziła sie go w przyszłości urodzić. Natomiast Denis i Julie zostali zabici, bo i tak nie daliby babce chłopca?
Natomiast co ma do tego Tobie? Chodzi mi o to, że jakby w ogóle sie nie trzymał kupy w tej fabule. Był martwy, więc co mu do tego syna etc.?

ocenił(a) film na 7
fijolka90

1. Wydaje mi się, że chodziło o wyjazd do tej całej babci, aby odprawić ten cały rytuał.

Ogólnie to moja koncepcja jest taka, że demon potrzebował chłopca, aby się odrodzić w jego ciele. Nie mógł to być jakikolwiek ,tylko potomek jakieś osoby, która maczała palce w magii. Czarownice pomagały mu, bo coś z tego miały (pytanie co ?).

Ale to tylko taka moja dziwna hipoteza :)

ocenił(a) film na 9
fijolka90

odp1: Toby chciał, żeby dziewczynki namówiły matke do wyjazdu do babci

k3beny

Wiem, ale chodzi mi o docelową korzysc dla niego. Po co tego chciał( chyba naprawde zbyt dużo wymagam od tego filmu...)
Pokora: ja także w multikinie, ale na 17.30:)

ocenił(a) film na 2
fijolka90

1) Zapewne wziąć "ślub" z Tobim
2)Była czarownicą
3)Był demonem
I zapewne większość z Nas nastawiała się na Krwawą Merry a to główne skrzypce zagrał Tobi ;)

ocenił(a) film na 8
DarkCry

nie wierzę w to co czytam...ludzie :) polecam lekturę mojego długiego wywodu pod tym postem http://www.filmweb.pl/film/Paranormal+Activity+3-2011-605096/discussion/%5BSpoil er%5D+Straszne%2C+ca%C5%82kiem+straszne.,1755841
może więcej zrozumiecie.
a teraz tak po krótce:
1: tak jak poprzednik...chodzi o zaślubienie Kristi Tobiemu..ponieważ tak jak mówił Dennis, babka była w takim sabacie czarownic, które zaprzedawały dusze upiorom, w zamian za majątek etc...przez umowę upiór był przywiazany do rodziny aż nie dostanie zapłaty czyli pierworodnego. babka była już stara więc nie mogła mu dać chłopaka...julie urodziła dwie córki i nie chciała syna....więc Toby miał do dyspozycji dwie dziewczynki i prawdopodobnie upatrzył sobie Kristi...
2: jak powiedziałem...była jedną z tego sabatu czarownic...zaprzedała duszę i musiała dokończyć obietnicy...dlatego przekonuje córkę do następnego dziecka...dlatego do nich dzwoni by przyjechali....dlatego Tobi robi wszystko by się wyprowadzili, a tam na miejscu babka z koleżankami dokonają rytuału zaślubin Kristi dla Tobiego...ktoś musiał przyprowadzić dziewczynki do babci więc po to byli rodzice...a że dodatkowo na miejscu przeszkadzali to zostali przez Tobiego zabici
3: Toby to upiór, który jest we wszystkich filmach...zawarł on pakt z babcią ze otrzyma pierworodnego w zamian za majątek. babka byla młoda jak go zawierała, zapewne tak samo jak Toby...ktory wtedy był od niej starszy...dlatego Kristi opisuje go Denisowi jako starego mężczyznę...przywiązany jest do babki...więc dopiero gdy ona umiera i Kristi rodzi syna przerzuca się na nią...następnie zostaje wyrzucony z ich domu....trafia do Katie...wchłania się w jej ciało....i zabiera Huntera, który od wielu lat był mu już obiecany. nie wiadomo co będzie dalej...prawdopodobnie opuści ciało Katie i wejdzie w Huntera gdy ten dorośnie...może Katie, lub córka ojca Huntera będą chciały zapobiec jego czynom. nie wiadomo :)

sikorzak

Dziękuje za wyczerpujące wyjaśnienie. Czuję się usatysfakcjonowana:)

ocenił(a) film na 7
fijolka90

dodaję jedno pytanie - w pewnym momencie dziewczynki biegną na górę do swojego pokoju, jedna z nich przebiega (do łazienki?), drugą zatrzymuje Tobie po czym podnosi za włosy. O co chodzi? Dlaczego Tobie jej przyblokował drogę i gdzie one biegły? Przyznaję ze sie rozkojarzylem w tym momencie i mogłem to pomerdać :pp

ocenił(a) film na 7
pentlik

edit cos nie działa : oo i jeszcze jedno: czemu do cholery babka nie pozwalała nawet spac Julie ze swoim partnerem skoro tak bardzo chciała jeszcze męskiego potomka?

ocenił(a) film na 8
pentlik

drugie pytanie: to raczej zabieg mający na celu wywołanie uśmiechu i widza- stereotyp mamuśki, która nie lubi jak jej córeczka przyjeżdża do domu z mężem i nie chce by razem spali :)
natomiast pytanie pierwsze: sądzę, że nic nie przegapiłeś...był to po prostu pokazanie przez Tobiego, że nie lubi Katie, że mu przeszkadza...również według mojej teorii Toby robił wszystko by oni opuścili ten dom i udali się do babci. dzięki doprowadzeniu Katie do histerii mógł to osiągnąć..ale matka była nieustępliwa i uważała to za przerażenie dziewczynek przez to co robił Dennis. dlatego Toby się wkurza i pokazuje Julie na co go stać- incydent z kuchnią, który osobiście uwielbiam.

ocenił(a) film na 9
pentlik

Gdzie biegły dziewczynki - do łazienki (bawiły się w coś, jak to małe dzieci)
Toby stanął na drodze ponieważ to z Kristi miał układ (zaślubiny) a już noc wcześniej dał "wycisk" siostrze więc...
a z babcią... hmm... ja myślę, że gdy nie była pod "władaniem demona" po prostu nie pozwalała młodym sypiać razem - jak to babcie ;-)

ocenił(a) film na 8
fred_master

babka nie jest pod wladaniem demona...ona z nim współpracuje.
Toby właśnie stanął na drodze Katie, której dzień wcześniej dał wycisk.

ocenił(a) film na 6
sikorzak

Mylicie imiona.

ocenił(a) film na 8
Paulyna

mi tego nie zarzucaj.

ocenił(a) film na 6
sikorzak

Stwierdzam fakt.

ocenił(a) film na 8
Paulyna

daj przykład..

ocenił(a) film na 6
sikorzak

Nie twierdzę, że mylicie postacie, jedynie przekręciliście ich imiona. To Kristi demon ''dał wycisk'' i to ją ''doprowadził do histerii''. Katie widziała go, rozmawiała z nim. To z Katie ''miał układ''. Taka mała uwaga, ot co.

ocenił(a) film na 3
Paulyna

Paulyna--> niestety to ty sie mylisz

ocenił(a) film na 8
arielos

brawo Paulyno za piękny odbiór filmu :) właśnie to co było najważniejsze to to, że Kristi rozmawiała z Tobym..

ocenił(a) film na 9
sikorzak

Ej gościu bo widzę, że ty jedyny tu ogarniasz temat :D Pomóż mi :) Otóż, dlaczego w drugiej części ten mąż Kristi nadpalił zdjęcie Katie? I czemu w pierwszej części jak ona je znalazła to się przestraszyła wtedy na strychu. I trzecie pytanie, Dennis do cholery mówił ze nie pamięta się wydarzeń po praniu mózgu a one to pamiętały co się mamie stało (Była scena w dwójce jak gadają o tym). Proszę o pomoc :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones