PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637875}
5,1 32 600
ocen
5,1 10 1 32600
4,3 6
ocen krytyków
Paranormal Activity 4
powrót do forum filmu Paranormal Activity 4

W jakiej kolejności obejrzeć paranormal activity?

4-3-2-1 czy innej?

użytkownik usunięty
InuSama

Chyba nie bez przyczyny nagrano filmy w kolejności 1-2-3-4, żeby teraz oglądać je od tyłu. To się mija z celem.

Chodziło mi o chronologie.

użytkownik usunięty
InuSama

Jak ogląda się go w kolejności chronologicznej to film traci cały swój urok. Ale rób jak chcesz. Paranormal Activity to i tak okropna klapa.

Może i dla Ciebie klapa, mnie się podobał. Obejrzałam już od 1 do 4 normalnie, to chyba logicznie, skoro tak własnie wychodziły ._.' Tylko chciałam chronologicznie obejhrzeć, dla mnie jest bardziej zrozumiałe właśnie chronologicznie i tyle. ;)

ocenił(a) film na 4
InuSama

Niestety ta seria to filmy dość słabe i nisko cenione.
Dużo lepsze filmy z gatunku duchy/zjawy są te:
Nawiedzony dom 1963
Lśnienie 1980
Duch 1982
Krąg 1998 japoński oraz remake amerykański z 2002
Klątwa 2002 japoński oraz remake amerykański z 2004
Nieodebrane połączenie 2003 japoński
Widmo 2004 tajski
Naznaczony 2010
Naznaczony 2 2013
Obecność 2013
Ale w sumie serie Paranormal Activity można też porównywać do
filmów kręconych z ręki jak Blair witch project 1999, Rec 2007 czy Grave Encounters 2011



returner

Obejrzałam wszystko co wymieniłeś... :) Nie jestem laikiem w dziedzinie horroru, nie martw się.

ocenił(a) film na 4
InuSama

A widziałaś pierwszy horror kręcony w formie dokumentu "Cannibal Holocaust" 1980 ?
Blair witch project nie był pierwszym tego typu filmem.

returner

Nie widziałam i szczerze nie wiem czy chce oglądać kanibali. Wystarczy mi że widziałam film o nekrofilii. Jakoś nie szczególnie zachwyca mnie gore, jakieś brutalne sceny, rozlew krwi... Najzwyczajniej w świecie mnie to po prostu nudzi :) I na takich filmach z reguły usypiam. Co do filmów kręconych w formie dokumentu, również jakoś nie specjalnie mnie to zachwyca. Wolę filmy kręcone w klasyczny sposób. :)

ocenił(a) film na 4
InuSama

Także wolę w klasyczny sposób. Ale "Cannibal holocaust" jest nakręcony inaczej niż Paranormal, Rec itp
Wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest nakręcony wręcz w realistyczny sposób.
Więc inne horrory wymiękają. To tak jakby ktoś amatorską kamerą nakręcił realnie jak
kilku mężczyzn brutalnie zgwałci kobietę, a potem ją wypatroszy czy nabije na pal.
Takie filmy kręcą, ale jacyś psychopaci i takie filmy nie ujrzą światła dziennego.
Ale w sumie wszyscy ludzie są poniekąd próżni, puści i wykorzystują swoją władzę i bezkarność np:
na wojnach masowe gwałty i mordy na kobietach większości żołnierzy.

returner

Zgadzam się. Szczerze mówiąc chyba sobie obejrzę ten film xD Nie jestem nawet pewna czy gdzieś go nie widziałam przypadkiem, ponieważ moja kumpela jak wcześniej pisałam zmuszała mnie przez pewien czas do różnych filmów(mam na myśli to jak wspomniałam że oglądałam Nekromantik. Chory film, naprawdę, aż trudno uwierzyć, że doczekał się 2 części, której zresztą jakoś nie mam ochoty oglądać). :)

InuSama

Jak chcesz zacząc historię od początku.. to zaczynasz od części 3, następnie część 2 potem 1 i na końcu 4.
Taka będzie prawidłowa kolejność chronologiczna... Gdzie od najwcześniejszych wydarzeń do najpóźniejszych.

Zetnakatel

Dziękuję, dokładnie o to mi chodziło. :)

InuSama

PO KOLEI

nikitablack

A może tak czytaj wcześniejsze posty i potem się wypowiadaj. Caps Locku.

ocenił(a) film na 6
InuSama

Najlepsza kolejność chronologiczna to:

PA 3 ---> PA 2 (do sceny zdublowanej z początku pierwszego filmu, gdzie Katie wraca do domu) ---> PA 1 ---> PA 2 (od sceny powrotu Katie do domu do końca filmu) ---> PA 4

michal_sienkiewicz_17

Dziękuję, już sobie obejrzeliśmy z kumplem chronologicznie :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kumanKKS

Jaki masz cel w obrażaniu mnie? Żenujesz mnie.

ocenił(a) film na 1
InuSama

Obejrzyj jedynkę, a resztę sobie odpuść - szczera, koleżeńska porada :)

Leothyr

Proszę czytać wyżej, już oglądałam wszystkie części. Ba, jedynkę, to ja oglądałam 4 lata temu. :) Po prostu z kumpel chcieliśmy obejrzeć w kolejności chronologicznej, więc padło pytanie właśnie tutaj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones