PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558175}

6,7 10 1 173134
4,5 23
oceny krytyków
Pasażerowie
Od kilku sezonów w hollywoodzkim kalendarzu premier końcówka roku zarezerwowana jest dla kosmicznych... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Pasażerowie" to tytuł na poły spełniający wymogi gatunku, daleko mu jednak do szeroko rozumianego ideału ze względu na różne błędy popełnione przez twórców (...). Przynajmniej pod kątem wizualnym film trzyma stały, wysoki poziom, raz po raz zachwycając ciekawymi projektami wnętrz i ujęciami prezentującymi statek w pełnym majestacie (...). Koniec końców zamiast przełomowego kina otrzymaliśmy tytuł raczej jednorazowego użytku, jest to jednak użytek godny wyprawy do multipleksu (...). więcej
Twórcom wyraźnie zabrakło pomysłu na sensowne rozwinięcie przedstawianej historii i wobec tego fakt, że kilka lat wstecz scenariusz do tego filmu znalazł się na czarnej liście najlepszych niezrealizowanych jeszcze tekstów w Hollywood, jest naprawdę zdumiewający. więcej
Nowy blockbuster opowiada historię awarii statku kosmicznego transportującego pasażerów uśpionych w specjalnych kapsułach. W wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności jeden z nich - Jim Preston (Chris Pratt) budzi się i zostaje sam na statku, który ma lecieć jeszcze dziewięćdziesiąt lat. Pozostając jedynie w towarzystwie androida Arthura (Michael Sheen) zaczyna odczuwać ogromną samotność i pragnie towarzystwa drugiej osoby. W końcu nie może już wytrwać i budzi pasażerkę Aurorę Lane (Jennifer Lawrence), w której się zakochał. Tymczasem statek pełen licznych usterek ledwie się trzyma. Bohaterowie są zmuszeni do ryzykownej próby naprawienia go. więcej
Jako wieloletni użytkownik Filmwebu staram się oceniać każdy film, który obejrzałem "od od deski do deski". Ale zdarzają się filmy, których ocenić od razu nie potrafią. Muszę je przetrawić trzewiami swego umysłu. Tak jest i z tym filmem. Z jednej strony bawiłem się na nim, wraz z osobą mi towarzyszącą bardzo dobrze. Film ogląda się z zainteresowaniem, a poza tym nie może mu odmówić pięknych widoków (o tak – lepsze zdjęcia w filmach o kosmosie widziałem ostatnio tylko w "Grawitacji"). Ma też ciekawe, a nawet intrygujące momenty. Ale pomijając aspekty wizualne i pomysł na fabułę sam w sobie, film wypada dosyć blado. Dlatego mam nie lada dysonans w ocenie. więcej
Norweski reżyser Morten Tyldum zamiast rasowego science fiction serwuje widzowi międzyplanetarne love story, o dość klasycznym i zdecydowanie przewidywalnym charakterze. W warstwie fabularnej film ten jest komedią romantyczną o lekko przyciętym wątku komediowym. więcej
"Pasażerowie" w reżyserii Mortena Tyldum to przyjemna dla oka opowieść, dla której przestrzeń kosmiczna jest tylko tłem. Mimo że nie wnosi do science fiction nic nowego i nie porusza ważnych tematów, to jednak warto ją obejrzeć przez wzgląd na zgrane trio aktorów i przepiękne widoki. więcej