PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32930}

Pasja życia

Lust for Life
7,5 1 658
ocen
7,5 10 1 1658
Pasja życia
powrót do forum filmu Pasja życia

polecam książkę!

ocenił(a) film na 10

książka wspaniała. dawno żadna tak mnie nie wciągnęła jak historia życia van Gogha. prawdziwa pasja życia. polecam wszystkim

damianao87

Fakt, świetna na rozbudzenie emocji i rozpoczęcie przygody z malarzem, polecam również Listy do brata jeśli ktoś chciałby zobaczyć całą historię drugiej, może mniej wyidealizowanej strony :) Za film się dopiero zabieram, bo przyznam że mam opory i strach że mnie rozczaruje... Muszę się przełamać jakoś.

ocenił(a) film na 10
asia071

film w starym dobrym stylu:) lubię takie klimaty więc mi się podobał bardzo, choć gorszy od książki. Ale i tak polecam!

damianao87

To polecam też udrękę i ekstaze, o Michale Aniele

ocenił(a) film na 9
worldahead

Zgadzam się. Widziałem niedawno na TCM. Jedna z lepszych ról Kirka Douglasa. Kirk będąc młodszy naprawdę był łudząco podobny do swego syna Michaela, chociaż pewnie powinno się mówić odwrotnie że to syn jest podobny do ojca. Wracając jednak do tematu artystów mi: malarzy to nigdy nie rozumiałem ich schizofrenicznych psychik. Świetna rola Anthony Quenna. Moja ocena to 8/10. Polecam, ale trzeba lubić takie klimaty. Film to raczej biografia, lecz nie pozbawiona rysu epoki w której dzieje sie akcja. Właśnie to, jak i same duchowe rosterki artystów fascynuje najbardziej.

worldahead

Ja również gorąco polecam biografię Michała Anioła, "Udręka i ekstaza". Dwa solidnych rozmiarów tomy, co może niestety skutkować zagłodzeniem bo trudno się od lektury oderwać. Książka oczywiście tego samego autora co "Pasja życia". Znakomita.
A po książce warto sięgnąć po film. Moim skromnym zdaniem całkiem udana adaptacja.

Hermes

Fakt, książka "Udręka i ekstaza" jest wspaniała. Szkoda, że nie ma jej ekranizacji z polskim lektorem. Rolę główną grał mój ulubiony aktor Charlton Heston.
"Pasja życia" też jest niezła, ale znacznie płytsza. Filmu nie widziałam. Czas obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
damianao87

Ja również polecam książkę. Dawno żadna mnie tak nie wzruszyła...

ocenił(a) film na 10
damianao87

Również polecam książkę. Rewelacyjna jak większość książek Stone'a. Po lekturze całkowicie inaczej patrzę na dzieła van Gogha.

ocenił(a) film na 9
olka190

A ja polecam gorąco mniej znaną, ale również świetną
książkę Derek Fell "Kobiety w życiu van Gogha".
Psychologiczna analiza różnych związków w życiu malarza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones