PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38233}

Pasja

The Passion of the Christ
7,4 237 553
oceny
7,4 10 1 237553
6,5 25
ocen krytyków
Pasja
powrót do forum filmu Pasja

Może, odrzucając w końcu idiotyczną wojnę katolicy-ateiści ktoś podzieli się wrażeniami z FILMU? Nie traktując go jako "prawdy objawionej" ani "bzdur dla ciemnogrodu" tylko jako film, ekranizację fragmentu biblii, fragmentu książki. Jak oceniacie grę aktorską, muzykę, efekty, przesłanie?

użytkownik usunięty

Gra aktorska: 7
muzka: 10
Efekty: 9
Przesłanie: poza oceną.

ocenił(a) film na 10

Ja wszystko oceniam na 10, ale jak wie zapewne mój przedmówca nie wynika to tylko z przesłania. Film jest zrobiony bardzo porządnie, rzetelnie, nie można się do niczego przyczepić.
Gra -10
Efekty - 10
Muzyka - 9/10
Przesłanie - jak najbardziej 10.
Szczerze mówiąc w przypadku tego filmu trudno o naprawdę rzetelną ocenę, bo wiele osób jest do niego uprzedzonych, a inni od razu uznali za prawdę objawioną.

ocenił(a) film na 10
Niebieskooka_3

Bo jest na podstawie prawdy objawionej. Pozdrawiam serdecznie.

Gra 8,5
efekty 10
muzyka 9
przesłanie wtf?

ocenił(a) film na 8

Aktorom dałbym 8

ocenił(a) film na 8

Niezwykle dobrze zrobiony film. Szczególne uznanie należy się za użycie historycznie właściwych języków. Szkoda, że tylko Gibson tak kręcił swoje filmy.

8/10

ocenił(a) film na 9
impactor

a tak serio = napisałeś już tom ksionżke ??? bo chcioł bym se coś naukawego przeczytoć - właśnie żem sech kindla zakupiuł...

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

Z taką znajomością języka raczej z nie będziesz w stanie z niej skorzystać.

ocenił(a) film na 10
impactor

^ filmweb.pl/user/impotent
zapomniał Pan o odsyłaczu do swojej strony.

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

Widzę katotalibanie, że nie możesz żyć bez impactora nawet mimo tego, że jest wielki tydzień, co tak ochoczo podkreślasz wszystkim swoim interlokutorom.

ocenił(a) film na 9
rolnik

mowa trawa z prawa, mowa trawa z lewa, murawa się rozrasta kiedy ją olewam - groch i kapusta - a przez otwarte na oścież usta widać że głowa jest pusta - PUSTA

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

Wychodzi na to, że musisz mieć bardzo mało znajomych, a rodzina uważa Cię za wariata. No bo po co byś tu siedział przez cały wielki tydzień i smęcił o baśniach z tysiąca i jednej nocy?

ocenił(a) film na 9
rolnik

Tak się składa że siedzę w pracy - mam kilka dni dyżuru z rzędu - jak mam patrzeć w pustą ścianę - wolę już nawet czytać komentarze różnych debli na filmwebie czy innym onecie - po prostu - jeśli właśnie nie muszę nikogo reanimować - "tak se kukom" na wypociny różnych ipmactorów i rolników tego świata

ocenił(a) film na 8
impactor

Zgadza się!

ocenił(a) film na 9

Od jakiegoś czasu moje konto służy prawie wyłącznie badaniom nad fenomenem teizmu w ramach poszukiwań nowych argumentów proteistycznych do przygotowanej ksiązki, oraz odzierania teistycznych twierdzeń z pozorów waletności, i pomocy innym forumowiczom w porzucaniu dotychczasowego systemu bezpodstawnych i absurdalnych wierzeń.)
Kopiuj/wklej z profilu niejakiego impactora - nie kłamię - proszę sprawdzić osobiście w jego (celowo z małej litery) profilu
I ten gostek ma czelność wypowiadać się o FILMIE - no comments

użytkownik usunięty
RogerVerbalKint

To jest jakaś mania ;/

ocenił(a) film na 9

On twerdzi że nie - mnie nazywa fanatykiem religijnym- choć ja zwykly wierzący sobie prostaczek jestem i nikogo nawracać na portalu filmowym nie zamierzam - parafrazując Owsiaka - "a wierzta se lub nie wierzta w co chceta"...ja "se" chcę tylko od czasu do czasu jakiś film religijny ocenić (bo może jest ta moja prymitywna i ciemnogrodzka wiara ważna dla mnie od czasu do czasu jest, bo może dzieciak w tym roku do pierwszej komunii idzie) a gdzie nie wlezę na FORUM ponoć FILMOWYM, jak diabeł z pudelka wyskakuje impactor...

użytkownik usunięty
RogerVerbalKint

Szanujmy Pana Impactora bo on nam po prostu pomaga nawrócić się na dobrą ścieżkę życia :P

ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

Dlaczego ktokolwiek ma porzucić bezpodstawne wierzenia, które nie przeszkadzają mu w jego bytowaniu? Napisz lepiej książkę: "Dlaczego nie warto palić"

ocenił(a) film na 9
katedra

Wierz se w ewolucję jeśli Ci to pomaga... Twoja wola

ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

Przecież jedno nie wyklucza drugiego.

ocenił(a) film na 9
katedra

może i tak - ale dla mnie ewolucja nie ma podstaw i jest bez sensu

RogerVerbalKint

bo masz za mały rozumek, żeby ją zrozumieć. Dla tego wierzysz, że przyczyną wszystkiego jest niewidzialny facet, który w pewnym okresie swojego życia postanowił być swoim własnym synem. Rozumie, że jak najbardziej, to ma dla ciebie sens. Rozumię także, że wszystko, czego nie potrafisz sobie wytłumaczyć w jakiś racjonalny ( racjonalny tzn odrzucający wiarę w niewidzialnych ludzi byty duchy wpisz co chcesz) sposób tłumaczysz sobie, bozia to sprawił.

ocenił(a) film na 9
Herretyk

Horton słyszy ktosia - polecam animację - żyjesz na pyłku zawieszonym w bezmiarze i z perspektywy widzenie i metod poznawczych nawet nie mrówki a mikroba - stawiasz "racjonalistyczne i naukawe teorie" - "śmich na sali" - absolutu nie ogarnie mikroba szkiełko i oko - trzeba faktycznie posiadać ogromną wiedzę by zrozumieć że nie wie się nic - im mniej wiesz - tym bardziej jesteś pewien że ogarniasz swym małym rozumkiem istotę wszechrzeczy...

ocenił(a) film na 9
katedra

prochem jesteś i w proch się obrócisz..a ja mam przynajmnij nadzieję na życie wieczne

RogerVerbalKint

O jak zgniłem z impactora. Pomijając już gimboateistyczne wynurzenia w dziedzinie religii - to straszny ignorant historyczny. Tak wyglądają owoce egalitarnego nauczania. Tacy ludzie nie powinni mieć internetu, bo pozwala im się karmić ułudą, że nie są ćwierćinteligentami.

ocenił(a) film na 9
ardek123

no co Ty przeca On jest MONDRY...

ocenił(a) film na 8

http://www.filmweb.pl/film/Pasja-2004-38233/discussion/Dobra+ekranizacja+s%C5%82 abej+fikcji+%28cz.+6%29,2628863

TU się dowiesz.

ocenił(a) film na 7

Bardzo dobre aktorstwo, zdjecia, charakteryzacja. Ale sam film wydaje mi sie bardzo plytki. Nie pobudza do refleksji, do rozwazan na temat wiary. To jedynie laurka, polana sosem brutalnosci.

ocenił(a) film na 8
Bernierdh

Brutalności tak, ale ta brutalność to prawda historyczna

ocenił(a) film na 7
nonamess

Nie mówię, że nie - po prostu ta brutalność (prócz świetnej realizacji oczywiście) jest jedynym co w moim odczuciu odróżnia Pasję od typowych filmów religijnych, które powstają tylko po to, by puścić je w Wielkanoc (one są zwykle bardziej stonowane). Myślę, że to dobry film, w swoim (pod)gatunku nawet wybitny, ale spodziewałem się po nim czegoś więcej, biorąc pod uwagę jak wiele się o nim mówiło w okolicach premiery.

ocenił(a) film na 8
Bernierdh

A, rozumiem o co Ci chodzi. A tak przy okazji rzeczywiście, przy Wielkanocnym stole oglądałoby się Pasję dość dziwnie:)

ocenił(a) film na 10

Dałem 10 i jak najbardziej ocenę zostawiam, bo film ma wiele scen i wątków które zapadają w pamięć na zawsze. Ale...
Wydaje mi się że kilka elementów można było lepiej poprowadzić np.
- Judasz pod mostem widzi najpierw Jezusa a potem... no właśnie co? Potem ucieka przed dziećmi, też trochę dziwne i wiesza się na linie od osła z Wjazdu do Jerozolimy? Tu trzeba się mocno domyśleć.
- Postać Heroda i cała jego scena, niestety bardzo naiwna.
- Odwracanie krzyża pod koniec - niemożliwe w praktyce.
- No i może żołnierze, rozumiem pijani, ale po co oni się tak w kółko śmieją!
Ale i tak oglądam co roku w Wielki Piątek i przeżywam tak samo.

wojtekrot

Pod mostem widzi demona. W momencie zdrazy Jezusa Judasz był już opętany. Potworna świadomość zdrazy, której się dopuścił podsycana przez ataki demona doprowadziła do tego, że Judasz miał halucynacje i dlatego uciekał przed tymi dzieciakami i w końcu się powiesił... krótko mówiąc: zwariował. Scena z Herodem nie jest naiwna tylko oddana zgodnie z opisem w Ewangelii wg Św. Łukasza. Film był kręcony na podstawie objawień bł. Katarzyny Emmerich, więc wszystkie sceny męki i tortur oprócz zwykłej i prostackiej ludzkiej nienawiści, zawierają również demoniczną otoczkę ( która dojrzy tylko osoba wierząca, bądź znająca objawienia). Te śmiechy rzymskich żołnierzy nie były naturalne, oni też byli pod wpływem złego, który jeszcze bardziej rozbudził w nich sadystyczne zapędy.

ocenił(a) film na 10
Klaxxon

Ale to jest trochę dziwne bo przecież jak rozumiem demon-szatan powinien odwodzic Jezusa od męki i śmierci tak jak w Ogrodzie Oliwnym. A tu jakby stara się jakby pomóc w jak największym cierpieniu Jezusa. Przecież śmierć Boga oznaczała Zmartwychwstanie i zwycięstwo z szatanem

ocenił(a) film na 10
wojtekrot

Spójrz na to z drugiej strony. Jezus wie co Go czeka i podczas modlitwy w ogrójcu prosi o oddalenie kielicha. Być może z powodu czysto ludzkiego strachu, a może właśnie sugestie szatana. Wyobraź sobie, że zostałeś niesłusznie skazany, przechodzisz potworny ból i cierpienie, oraz kpiny, szyderstwa i pogardę, nawet, gdy jesteś półżywy. Do tego całkowitą obojętność innych na to co się z tobą dzieje. Tak jakby dobro umarło. Szatan nie zna ani miłości, ani współczucia lub miłosierdzia i dlatego nie wierzył, że Chrystus jest zdolny do takiego poświęcenia. I to poświęcenia dla tych ludzi, którzy właśnie byli winni męki i śmierci Chrystusa. Szatan w ogóle nie mógł zrozumieć jak można kochać własnych oprawców.
Poprzez tego rodzaju podsycanie cierpienia chciał, żeby Jezus "pękł" i przerwał swoją dobrowolną agonię. Jednak ku rozpaczy szatana, Jezus pozostał wierny aż do końca i pokonał zło i śmierć.

ocenił(a) film na 7
Mitch90

Ten kto wreszcie nakręci prawdziwy obraz tego czego nauczał Jmmanuel - co gon głosił, co sie działo przed ukrzyżowaniem, i w trakcie. Azaś w grobie gdy go leczono 3 dni. I zaś następne losy Jmmanuela - m.in. w Indiach, to ten nakręci film niemal wierny temu i "Jezusowi" co naprawdę się działo w tamtym czasie.

ocenił(a) film na 9
wojtekrot

W zasadzie to może być w stylu nie znam się, a się wypowiem (nie jestem teologiem).
Ale wydaje mi się, że szatan rozumiał panowanie Mesjasza mniej więcej tak jak rozumieli to Żydzi, czyli przyjdzie i dzięki temu oni (naród wybrany) zawładną światem. Ostatecznie, że uśmiercenie Jezusa w tak okrutny i upokarzający sposób zapobiegnie rozpowszechnianiu się jego (Jezusa) kultu. Jednym z największych grzechów Szatana było nie akceptowanie i niechęć do Bożego miłosierdzia. W tym sensie odkupienie ludzkości przez cierpienie Syna było dla Szatana nie do pomyślenia.
Ale podkreślam, nie jestem teologiem, a to pytanie bardziej do takiej osoby ;)

ocenił(a) film na 9

Podbijam tylko po to by zniknął impactor w "najnowszych"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones