PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38233}

Pasja

The Passion of the Christ
7,4 238 000
ocen
7,4 10 1 238000
6,7 27
ocen krytyków
Pasja
powrót do forum filmu Pasja

watek z szatanem

ocenił(a) film na 7

jeśli możecie mi wytlumaczyc o co chodzi z szatanem w tym filmie, nie bardzo wiem czemubyl z jakims dzieckiem podczas biczowania Jezusa i jeszcze taka jedna dziwna scena gdy Jezus już umarł na krzyżu

ocenił(a) film na 8
wiktoria7

Scena po śmierci pokazywała, że Jezus umierając pokonał szatana.

ocenił(a) film na 10
wiktoria7

gdzies czytałem że w scenie z dzieckiem na rekach szatana chodzi o to ze szatan chcial podpuscic Jezusa w taki sposob "chcial pokazac ze szatan opiekuje sie swoim dzieckiem tuli je i nie da je skrzywdzic a gdzie jest Twoj Ojciec Jezusie nie uratuje Cie? " szatan chcial aby Jezus sie poddal nie odkupil naszych grzechow . mniej wiecej w takim znaczeniu jest ta scena

Adasko94

Możliwa jest taka interpretacja jednak ja odebrałem to jako taką "satanistyczną" wersję Marii z małym Jezusem ,pokazanym jako odrażające fizyczne ciało. Takie łamanie psychiczne ,próba przytłoczenia go okrucieństwem i brzydotą świata materialnego ,że nie ma nic ponadto ,żeby zapomniał o pięknie i dobru na tym świecie.

Ottiss14

Obie interpretacje są bardzo dobre i faktycznie pasują do sceny biczowania (okrutnej podobnie jak wiele innych). Dzisiaj na spotkaniu wspólnoty obejrzeliśmy "Pasję". Film znowu przełamał mi serce i dał motywację do życia :)

ocenił(a) film na 9
Adasko94

ja jedyne co usłyszałam, to że to dziecko to taki symbol szatana... fajnie, że tu zajrzałam bo to ciekawa interpretacja i zadowala mnie !

ocenił(a) film na 9
wiktoria7

Dałabym 10/10, gdyby nie ten motyw a raczej sposób w jaki został zrobiony, średnio mnie przekonał. Pomysł dobry, ale wykonanie za bardzo "jak z horroru", trochę psuje klimat.

wiktoria7

Po śmierci Jezusa Szatan krzyczy z niemocy i gniewu, ponieważ Syn Boży nie poddał się jego pokusom i odkupił ludzkość z grzechu, a to znaczy, że koniec Diabła jest przesądzony i nie może już wiele zrobić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones