PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=584989}
6,5 780
ocen
6,5 10 1 780
Passione
powrót do forum filmu Passione

Muzyka jest świetna . Ale od filmu wymaga się też czegoś więcej, niż tylko muzyki. Plusem są niewątpliwie dokumentalne zdjęcia miasta, np. z czasów wojny lub te z wybuchu Wezuwiusza. W ciekawy sposób pokazano tez religijność mieszkańców , głównie przez pryzmat kultu św. Januarego .

Mam natomiast spore wątpliwości co do doboru ujęć współczesnego Neapolu. W olbrzymiej liczbie widać odrapane, zniszczone, brudne uliczki . Można sobie wyobrazić, jaki zapach, delikatnie mówiąc, się tam unosi. Film nie usiłuje być obiektywny co do miasta, można było więc dać więcej pięknych ujęć, a nie takich slumsów, które możemy oglądać u siebie. We mnie widok takich uliczek nie budził żadnych sentymentów. Byłam w tym mieście i widok Zatoki Neapolitańskiej i Neapolu z morza był dla mnie porażająco piękny. Był to jeden z piękniejszych widoków, jakie widziałam. A tutaj miałam niedosyt tego typu miejsc.

Myślę też, że warto pamiętać, że przestępczość jest tam ekstremalnie wysoka, porównywalna ponoć z Kolumbią , również i pod kątem narkotyków. Jeżeli ktoś po obejrzeniu chciałby zwiedzać miasto indywidualnie i zamierzałby odwiedzić te dziwne zaułki, byłoby to przedsięwzięcie bardzo ryzykowne.

Dałam 8/10, ale w pewnym stopniu to też i z sentymentu do Neapolu.

użytkownik usunięty
LadyBlackCat

gdyby Turturro pokazal Neapol jako piekne, czyste miasto to bylby to juz kicz nie do wytrzymania, a tak jeszce sie jako tako broni; ja mu dalam 4/10, bo tak jak powiedzialas ta swietna muzyka jako temat to za malo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones