PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=411099}

Patologia

Pathology
6,6 34 679
ocen
6,6 10 1 34679
6,5 4
oceny krytyków
Patologia
powrót do forum filmu Patologia

SPOILERY. Pomysł na film bardzo fajny. Ale wykonanie mnie nie przekonało. Oto dostajemy grupę patologów, którzy prowadzą krwawą grę pt: "zgadnij jak zabiłem?". Widzimy jak młody lekarz, z obiecująca karierą przed nim, zaczyna się w nią bawić. Tylko, że w filmie wszystko rozwiązane jest jakoś tak jakby bez emocji. Szast prast i on już zabijaka. Zero skrupułów, zero wyrzutów sumienia. Ok, sam powiedział, że w końcu jesteśmy zwierzętami i zabijali same szumowiny, jednak tak czy inaczej - człowiek zabijając innego nie przechodzi wobec tego tak obojętnie. Mnie film nie porwał na tyle bym przeżywała go razem z bohaterami. Nie czułam ich pociągu do zabawy, nie czułam w nich szaleństwa, które by doprowadziło do takiego zezwierzęcania. Sam główny bohater bez mrugnięcia okiem bzyka koleżankę, mimo, że taki zakochany jest w swojej dziewczynie. Śmierć ich obu też przyjął dość spokojnie. Scena w której Gallo zbiera brawa za swoje "dokonania" jest bardzo dobra, ale wcześniejsze prowadzenie filmu nie pozwoliło mi jakby w pełni odczuć jego sfiksowania. Nie wiem czy to wina scenariusza czy aktorów, ale czegoś mi tu brakowało. Nie mniej końcówka jest naprawdę mocna i ratuje nieco ten film. Ogólnie mogłoby być dużo lepiej, z taką fabułą i TAKĄ końcówką to mógłby być film na miarę Siedem. Mroczny, ponury, krwawy, depresyjny i przytłaczający. A wyszło dzieło bez duszy.

ocenił(a) film na 6
Kasiek_haz

Zgadzam się z twoimi argumentami oraz zgadzam się z tym że film ratuje końcówka oraz moim zdaniem Alyssa Milano którą miło było zobaczyć na ekranie nawet przez chwile. Ode mnie również 6/10.

ocenił(a) film na 5
Kasiek_haz

Bardzo trafna recenzja.
Nietypowe w tym filmie jest to, że po przeciętnym początku i słabym rozwinięciu dostajemy niezłe zakończenie. Zazwyczaj początek jest z tzw "pie*dolnięciem", a potem już z górki do cieniutkiego zakończenia.
W założeniach scenariusza tkwi jednak potencjał. Może gdyby to nakręcił inny reżyser, z inną obsadą, za inne pieniądze...

użytkownik usunięty
Kasiek_haz

"Nie czułam ich pociągu do zabawy, nie czułam w nich szaleństwa..."
Dokładnie to jest podstawowym zarzutem, dokładnie.
Gdyby film delikatnie doprawić psychologią postaci, odrobiną emocji i większą finezją kluczowej gry, byłoby perfecto.
Jednak gatunkowo- thiller- ok. Pomysł na film świetny.

ocenił(a) film na 8
Kasiek_haz

Kochani, a czy jakis patolog jest 100% normalny?? przecież do tego trzeba mieć nieziemską znieczulice. Oni wszyscy byli nienormalni, a bohater jedynie zepsuty i nie mial wyklarowanego systemu moralnosci i wartości, a ponaddto był rządny przygody, jak to u geniuszy są genialni nie dlatego że się wyuczyli czy sa inteligentni, ale dlatego bo rządzi nimi pasja, ciekawość i nuta szalenstwa (w tym przypadku nawet wiecej niz nuta).

Ja zawsze oceniam fabułę, i zawsze uważam że film jest uproszczeniem rzeczywistości nieżadko tak wydumanej że widać jak na dłoni jaką wizję miał reżyser, ale on jest tylko człowiekiem. zawsze może coś przeoczyć. jeden widzi rozwod jako cos pozytywnego- nowe otwarcie, inny jako przypieczetowanie tego ze zmarnowano sobie czas, a jeszcze inny widzi tragedię dzieci. Punkt widzenia zawsze zależy. Dlatego najważniejsze że fabuła wam i mnie się podobała. :D

PS. Władza zawsze niszczy moralność :D sami odpowiedzcie sobie na pytanie czy w waszej klasie w podstawowce nie było czarnej owcy (alboinnej klasie)?? Zbiorowo mieliscie nad nim władze.

ocenił(a) film na 3
maciusg


maciusg, ale żeś Pan głupot powypisywał w tej odpowiedzi bez ładu i składu.. Gdzie Pan w tym gniocie doszukał się wartości, moralności, pasji i rozwodów, to kompletnie nie wiem. Na dodatek wkłada Pan, że fabuła wszystkim się podoba. To nie fabuła się podoba, tylko pomysł ;) Zmarnowany pomysł.

I jeszcze ta owca w szkole... A który to bohater filmu był owcą? Ten z fiolkami moczu? Jakoś słabo.

Doprawdy podziwiam, czym się ludzie ekscytują czasem.

Film słabszy, niż kolor wspomnianego wyżej moczu, aktorstwo marne, scenografia nie powala. Nawet widok nieboszczyków nie wywołuje emocji. A dama, którą ktoś tam wyżej podziwia za urodę najlepiej zagrała swoje zwłoki..

Film żaden. Śmiało można ominąć, a zbłąkani mogą zapomnieć.

ocenił(a) film na 7
Kasiek_haz

brakowało takiego Brada Pitta z Podziemnego kręgu ;)

ocenił(a) film na 6
Kasiek_haz

Pomysł faktycznie niezły, przy pewnym wysiłku można by z tego zrobić serial (po jednym trupie na odcinek). Zastanawia mnie jednak kilka rzeczy. Na przykład rezydent przyprowadza w nocy do szpitala 3 prostytutki i wychodzi bez nich..czyżby nie było tam żadnej ochrony/monitoringu? Jakby nie patrzeć jest tam co kraść. Inna rzecz to te ich prywatne sekcje..przecież to wszystko się dokumentuje, łącznie z czasem przeprowadzania. Zbyt to wszystko uproszczone jak na mój gust.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones