PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=944}

Patriota

The Patriot
7,5 144 421
ocen
7,5 10 1 144421
5,8 9
ocen krytyków
Patriota
powrót do forum filmu Patriota

Czy jesli Śląsk chciałby sie odłaczyc od Polski i stac niepodległym panstwem to buntownicy (których potraktowałbym chetnie kulami..) byli by patriotami? Nie - To byli by zwykli rebelancji. Ameryka nie nalezała do nikogo (pominmy indian) do póki nie odkryli ich Europejczycy. Ameryka była przynalezna Angli, Franci itp. Była ich kolonia,.. Jakim prawem w ogóle sie odcieli?

ocenił(a) film na 8
Raze

NIe istnieje cos takiego jak "Narodowosc slaska". To Polacy. Nie powinno im sie pozwalac na automie i tyle. Oni tam maja g***o do gadania.

ocenił(a) film na 10
Al_Bundy

A Austriacy to nie Niemcy?

ocenił(a) film na 8
Raze

NO NIemcy.Inaczej Hitler nie przylaczylby ich do III Rzeszy.

ocenił(a) film na 10
Al_Bundy

Austriacy to też Niemcy podobnie jak część Szwajcarów.

ocenił(a) film na 8
Raze

Wiem - Dlatego Austria i Niemcy powinni stanowic jedno panstow.. to jeden naród który niczym sie nie różni..

Szwajcarzy sa przedewszystkim inteligentniejsi, madrzejsi, stanowia inna kulture.. laczy ich jedynie jezyk.

ocenił(a) film na 9
Al_Bundy

heh, "Szwajcarzy są inteligentniejsi ...", no to jest dopiero maksyma, a tak a propo Szwajcarów, to kogo łączy język ? jeżeli Szwajcarów między sobą, to coś nie tak.

ocenił(a) film na 8
chemas

Miales nie komentowac.

ocenił(a) film na 9
Al_Bundy

nie łap mnie za słówka, to bardzo zły nawyk, ale fakt, masz rację, miałem nie komentować i w tym momencie to moje ostatnie słowa
HOUK

ocenił(a) film na 9
chemas

aha i jeszcze jedna dygresja,
widzę,że masz zapędy do przemodelowywania Europy i nie tylko, ale zbastuj trochę
tak się składa, że Austriacy bardzo różnią się od Niemów, i wcale nie chodzi o wymowę niemieckiego, ale o historię.

ocenił(a) film na 9
Al_Bundy

Nie wiem, co odpowie na takie słowa mój dobry znajomy ze Śląska, ale myślę, że nie chciałbyś się z nim spotkać i powiedzieć mu prosto w oczy, to co tutaj wypisujesz.

ocenił(a) film na 8
chemas

Zapewne jes kolejnym prymitywem... Slask jest Polski a slazacy to Polacy i tu nie ma watpliwosci.. Jak jednak slazakom to przeszkadza (niektórym.. bo wiekszosc zna fakty) to sobie moga pojechac d o Afryki do jakiejs dziczy i sobie stworzyc panstwko jakies (jak inne im przyzna jakis teren).

chemas

"chemasie" dyskusja z "Bundym" a raczej z Bandytą nie ma sensu,wystarczy poczytać co on tu wypisuje...pomylił chyba forum. Ja jestem Ślązakiem bez żadnej domieszki, mieszkam tu ponad pół wieku i chyba lepiej znam nastroje jakie tu panują. Nie mam jednak zamiaru nikogo pouczać tak jak to robi "Bandyta",którego podejrzewam z Bundym łączy go tylko głupowaty wyraz twarzy i prymitywizm. Jedno tylko mogę powiedzieć że nikt nie będzie narzucał Ślązakom co mają myśleć i czynić a tym bardziej szukać swojej ojczyzny w Afryce! Śląsk był Czeski,Niemiecki a teraz jest Polski.... co nie znaczy że zawsze był Polski. To że Polacy nie umieją rządzić (co widać na przykładzie ostatnich 24 lat) powoduje że wzrasta chęć do pełnej Autonomii. A teksty jakie padają z ust bandytów pokroju "Bandyty" jeszcze bardziej pobudzają do separatyzmu- no bo kto chce mieszkać w jednym domu z bandytami?!

ocenił(a) film na 9
kasjan45

masz rację, zakończyłem wszelką wymianę myśli z tym "panem" :)

ocenił(a) film na 8
kasjan45

Bandytą? Jak to mówia w kregach zblizonych do pokemonskich "XD".

Ślask od poczatku byl Polski... od poczatku istnienia Polski slask nalezal do Polski.. do Czech nalezal ale wtedy slazacy utozsamiali sie z Polska.. Niemcy lekko zgermanizowali Ślask ale dalej jest to miejsce bardzo Polskie.. Wielu slazaków to prawidziwi Polscy patrioci,, Osoby dazece do automii to mniejszosc.

Polacy jak najbardziej umieja rzadzic - w demokracji 2 meneli ma wiekszy wplyw na losy panstwa niz jakis profesor - i ty sie dziwisz ze jet źle? Dodatkowo 44 lata komunizmu i wczesniejsze lata rzadzeia osób pokoroju Pilsudskiego zrobily swoje.

Automii Slaska nigdy nie bedzie.. Slask jest Polski i nic tego nie zmieni..

Zreszta rządzenie nie ma tu nic do rzeczy.. Ruch Automii Ślaska itp. to ruchy komunistyczne... Wiekszosc osob które daza do automii to albo komunisci albo faszusci.. tak czy siak jeden socjalistyczny motloch.. Ślask pod panowaniem komuchów stoczylby sie do korei pólnocnej.

Jak znam życie to gdyby powstala "Slaska Republika Ludowa" to pewnie za 20 lat zaczelibyscie sie tam zjadac nawzajem bo skonczylo by sie wam żarcie a wtedy wszystko wrocilo by do normy..

Jak chcecie to sobie wybudujcie jakies obozy koncentracyjne, getta, zamknijcie sie w nich i miejsce swoja automie.. Slask jest nasz. Nie istnieje zadna narodowosc slaska...

Ja mogę byc bandyta ale nie jestem idiotą.. ta cala automia skonczyla by sie przylaczeniem do NIemiec...

Zreszta ruch automii slaska nic nie zdziala wiec nie ma najmniejszego sensu go likwidowac.. Jednak gdyby powstaly oddzialy terrorystyczne jak rebelianci w syrii ktozy chca sila zmusic do uznania niepodleglosci slaska to należy ich wylapac i wystrzelac bo tak sie "negocjuje" ze zdrajcami i terorystami a to jest zdrada stanu i terroryzm co kara sie w normalnych panstwach smiercia.

III Rzeczypospolita to g***o.. Polski sejm to zlodzieje.. Jednymy wyjsciem jest obalenie obecnego stanu rzeczy i stworzenie nowego panstwa Polskiego. Ślask jest wazny bo znajduja sie n nim surowce.. Zreszta konstytucja powinna kategorycznie zakazaywać pozbawiania sie terenu na rzecz innych ludzi..


Przeciez jak mówilem - Arktyka jest nieskolonizowana.. Mozecie tam jechac... w Afryce sa rejony nieskolonizowane.. np w ZImbabwe pewnie odstapia wam terenu..

Jak Afryka wam nie odpowiada to w Chile moze odstapia wam jakies zadup*e...

Tak czy siak mogę być bandyta ale slask bedzie Polski nawet za cene zycia ilus tam ludzi.

ocenił(a) film na 9
Al_Bundy

Z tego co tu wipisujesz wynika, że źle się stało, że ktoś wtrącał się w nasze sprawy, bo to tylko polcy "komuniści" wybijali rodaków.

ocenił(a) film na 8
chemas

Komuznim predzej czy później musial upasc.. Zreszta kto sie niby wtracal w nasze sprawy.. USA urwalo tylko kontakty polityczne z krajami ktore nie urwaly z nami i ZSRR.

ocenił(a) film na 9
Al_Bundy

Właśnie usa się wtrącało, poza tym wszystkie inne kraje, które udzielały schronienie i swoje poparcie dla emigracji polskiej

ocenił(a) film na 8
chemas

Nie wtracalo sie.. USA przyczynilo sie do upadku ZSRR. w Polsce tam wiele nie robili.. Zresztą szczekanie a interwencja zbrojna to jedno.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Zgadzam się. Film bardzo dobry, niestety wiele traci na byciu prymitywną propagandą. Anglicy - zło wcielone, palą ludzi żywcem. Amerykanie - wcielone dobro i bohaterowie. A Amerykanie to niby nie popełniali okrucieństw? Strasznie mnie to irytowało w tym filmie.

ocenił(a) film na 7
piotrp95

Oglądałeś ten film jednym okiem? Tak się składa, że jedyny z tych złych anglików to główny antagonista Gibsona. Sam ekranowy generał Cornwallis smucił o honorowej walce, a rebelianci odstrzeliwali oficerów zza krzaków + scena jak rebelianci chcieli pozabijać rannych i poddających się anglików + Gibson rzeźnik co wymordował cały francuski garnizon. A z resztą taki film z założenia musi być propagandowy bo traktuje przecież o wywalczeniu niepodległości przez amerykańców.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones