PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=453210}

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
6,4 94 392
oceny
6,4 10 1 94392
4,2 10
ocen krytyków
Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna
powrót do forum filmu Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna

Spokrewieństwo

użytkownik usunięty

Atena jest córką Zeusa a jej córka to Annabeth Chase. Posejdon jest bratem Zeusa i ojcem Percy
Jacksona to znaczy że Percy Jackson jest wójkiem Annabeth Chase.

ocenił(a) film na 6

a tak teoretycznie, gdyby Annabeth i Percy mieliby dziecko to co to by wyszło?! dręczy mnie to niesamowicie ;-;

ocenił(a) film na 5
rumpelstiltkin

Też się nad tym zastanawiałem, i myślę, że też półbóg. Bo na pewno nie śmiertelnik i na pewno nie bóg...

ocenił(a) film na 6
lefondesin

ale jeśli to, w tym przypadku, będzie powiedzmy bardzo mądre, czy też będzie miało moce podobne do Percy'ego?
a może jakieś szalone połączenie tych darów?! ja nie wiem ;-;

ocenił(a) film na 4
rumpelstiltkin

Oj, nie czytało się Olimpijskich Herosów. Drew tam wszystko wyjaśnia. Nie można się wiązać tylko z innymi dziećmi swojego boskiego rodzica. Reszta nie ma znaczenia. Bogowie nie mają DNA.

ocenił(a) film na 6

Ej, Rzeczywiście ;)

ocenił(a) film na 5

właściwie jest synem jej stryja:P i chociaż to może wydawać się śmieszne to wg polskiego prawa już nawet posejdon mógłby się hajtnąć z Annabeth:D

ocenił(a) film na 6

Tak właściwie w książce wyjaśnili, że bogowie nie mają DNA, więc mogą się chajtać

Atena ma córkę? Hmm... W mitologii greckiej była dziewicą.

ocenił(a) film na 6
aleksamaz

w Percym jest napisane, że owszem jest dziewicą i jej dzieci to są jakby, hmmm, dzieci rozumu? coś w ten deseń :)

ocenił(a) film na 4
aleksamaz

Dzieci Ateny rodzą się tak samo jak ich matka (wyszła z głowy Zeusa). One także się tak rodza.

A przepraszam bardzo, czy ogólnie Perseusz to syn Posejdona bo pierwsze słysze ? wiem ze perseusz to był syn Zeusa według mitologii. Jeszcze książek nie czytałam, więc nie wiem czy to tylko niedopatrzenie Rocka czy to będzie wyjaśnione ;D

ocenił(a) film na 6
unique6596

Percy to skrót od Perseusza, ale to zupełnie dwie inne postacie. Percy (syn Posejdona) został nazwany na cześć Perseusza, który jest synem Zeusa (nie wiem, czy zrozumiale to wytłumaczyłam XD).

AtramentoweSerce

No właśnie nie rozumiem, bo w mitologii nie było żadnego Percy' iego(wiem że to skrót od Perseusza) był tylko jeden Perseusz ten od Zeusa. Chyba że to tak jak mówię - wizja autora. ?

ocenił(a) film na 6
unique6596

No, Rick wymyślił sobie Percy'ego, nie ma o nim mowy w mitach (:

AtramentoweSerce

AA ok. O to mi chodziło. Tylko wielka szkoda że tak pomieszał, bo uwielbiam mitologię a tu mi się zaczyna wszystko mieszać ;p

ocenił(a) film na 6
unique6596

W książkach wszystko jest zrozumiałe, ja przy czytaniu nigdy się nie pogubiłam. Gorąco polecam zarówno całą serię Percy'ego Jacksona, jak i Olimpijskich Herosów :)

AtramentoweSerce

Tzn wszystko w Percy' im rozumiem tylko mi się miesza prawdziwa mitologia z tą od Riordana ;p A ksiazki u mnie leżą na półce i czekaja aż je przeczytam, ale nie mam w zwyczaju czytać w trakcie roku skzolnego ;p

ocenił(a) film na 6
unique6596

Ach (;

ocenił(a) film na 6
unique6596

Po prostu jest sobie Percy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones