PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=453210}

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
6,4 94 393
oceny
6,4 10 1 94393
4,2 10
ocen krytyków
Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna
powrót do forum filmu Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna

Trzy perły

ocenił(a) film na 5

Nie czytałam książki i zastanawia się czy tam było tak samo?
Od samego początku logiczne było, że aby wydostać się z zaświatów główni bohaterowie będą
potrzebować 4 pereł, a nie 3! bo z tych podziemi oprócz nich, wróci też matka Percego, nie
rozumiem jak mogli o tym nie pomyśleć i zorientować się na samym końcu.
Motyw z tymi perłami strasznie mnie zirytował :/ nie wiem, ale producenci tego filmu myślą chyba, że
widzowie to idioci którzy nie potrafią liczyć do czterech :/

ocenił(a) film na 7
e_mila

ale w książce też były trzy tylko w inny sposób je zdobyli

ocenił(a) film na 10
mac_taylor

I była mowa ze w USA są tylko 3 perły, przynajmniej w filmie bo książkę czytałam dawno i nie dokonać pamietam czy tam była o tym mowa.

ocenił(a) film na 10
julia1312

* do końca

ocenił(a) film na 7
julia1312

Też nie pamiętam wiem tylko, że Percy "dostał" je wszystkie trzy w jednym miejscu od ojca

ocenił(a) film na 10
mac_taylor

Tak i podróżował do Hadesu i po drodze miał te przygody.

ocenił(a) film na 8
e_mila

Czytałam książkę jakiś czas temu (a konkretniej w wakacje) i nie przypominam sobie wątku z perłami. Tak samo w książce nie było nic o Meduzie, ani o walce Perciego z Lukiem w tych latających butach.

ocenił(a) film na 7
franioo

Był wątek o Meduzie,a 3 perły w książce dała Persefona a w filmie je zebrali

ocenił(a) film na 8
Chomik10

Całkiem możliwe, nie pamiętam tych szczegółów tak dokładnie.

ocenił(a) film na 4
franioo

To ja się może wypowiem, bo książki czytałam wiele razy i jestem fanką. W filmie szukali pereł po całej Ameryce, zaś w książce po prostu dostali je od Persefony. Film jest dobry, ale nie jako ekranizacja. Dla osób nieczytających książek film będzie naprawdę dobry, ma ciekawe efekty i momentami naprawdę dobry humor, jednak dla osób, które książki czytały, film będzie bez polotu i kompletnie inny niż książka.

ocenił(a) film na 7
Rickyyy009

Ja też jestem fanką Percy'ego ale film też jest niezły tak jak książka

Rickyyy009

A ja właśnie odświeżam sobie całą serię i w pierwszej części, Percy, dostał perły od jednej z nereid, a nie od Persefony. ;)

ocenił(a) film na 7
Zuza88

To był tak naprawdę prezent od Posejdona,ale wysłał nereidę by mu te perły dała,ale nie mam pewności

Chomik10

No bo tak właśnie było. Chodzi po prostu o to, jak to sam(a) ująłeś/ujęłaś, że przekazała mu je nereida, a nie Persefona. :)

ocenił(a) film na 7
Zuza88

W filmie może nie wszystko się zgadza,ale pomysł też dali nie głupi

Chomik10

Film jako osobna historia jest bardzo fajny. Uznajmy, że z książką łączą go jedynie imiona bohaterów i myśl przewodnia: odzyskać piorun piorunów. I jest świetnie.

ocenił(a) film na 7
Zuza88

gdyby film był identyczny tak jak książka można by było wszystkiego się spodziewać a tak przy najmniej było coś innego

Chomik10

Dokładnie, choć ubolewam nad wyglądem filmowej Annabeth. Szkoda, że nie znaleźli aktorki wizualnie pasującej do książkowego opisu.

ocenił(a) film na 7
Zuza88

Mi tam to nie przeszkadza,gdyż ja najpierw obejrzałam film,a potem przeczytałam książkę ;)

Chomik10

Ale zachowanie bohaterów to poprostu całkiem sepsuli. Annabeth to taka Clarisse. Może inne rzeczy są nawet OK,ale nie jest to ekranizacja i adaptacją też bym tego nie nazwała, bo książkę i film nic ze sobą nie łączy. A jeśli traktować by film jako osobny utwór, to był trochę bez np. ten wątek z perłami lub to, że Percy jeszcze dobrze nie zobaczył Annnabeth i już się zakochuje. W tym dziwne jest to, ze Annnabeth zachowuje się wobec niego jak Clarisse, a Percy i Clarisse to nieprzyjaciele. I nie wspomnę już o wieku bohaterów. Percy wygląda jak 16 latek i Annabeth tak samo. Nie chcę wspominać tu już o wątku z Hadesem, bo ten jest zupełnie dziwny. Hades ma skrzydła, no cóż codziennie dowiadujemy się czegoś nowego...

IcemanPochodnija

W tym zdaniu "A jeśli traktować by film jako osobny utwór, to był trochę bez" to ma być "bez sensu"

ocenił(a) film na 7
IcemanPochodnija

każdy ma inny gust,mi się film podobał

Chomik10

Ok wiem to, nie neguję tego filmu tylko piszę informacje o nim, które nie zgadzają się z książką :)

ocenił(a) film na 7
IcemanPochodnija

oke, niech ci będzie ;)

ocenił(a) film na 8
e_mila

Zdobyli je w inny sposób i w książce zostawił tam matkę(nie była w pełni przytomna) ale hades ją wypościł bo perwsi zwrócił mu jego atrybut. A perły był planem B i to nie zamierzonym. I one działał trochę inaczej.

e_mila

W książce dała Perseuszowi perły wysłanniczka Posejdona, bo on sam miał zakaz się z nim spotkać.Annabeth uprzedzała go, że za każdy dar trzeba zapłacić i przekonali się o tym gdy dotarli do Hadesu. Zapłatą było to, że były tylko 3. Generalnie według mnie to film ssie w stosunku co do książki. Pominięte zostało mnóstwo wątków, wiele rzeczy inaczej rozegranych i bardziej mi odpowiadały mi te z książki. Chciałem zobaczyć jak będą wygładały domki bogów.. Na początku Percy został przypisany do domku nr 11 jako nieokreślony i dopiero w bitwie o sztandar pokazał się trójząb nad jego głową gdy stał w rzeczce co oznaczało, że został zaakceptowany przez Posejdona. Jak już jesteśmy przy tym wątku, to sztandar zabrał Luke dzięki strategii Annabeth, która się w nim podkochiwała. Tak Annabeth była w drużynie razem z Percym i Lukiem. W przeciwnej drużynie dowodziła Clarisse, córka Aresa, który został całkowicie pominięty w filmie.. Przez to nie było epickiej walki Perseusza z Aresem.. nie było też walki z himerą.. Nie było misji zleconej przez Aresa, żeby odzyskać jego tarcze.. Nie poznaliśmy głosu Hefajstosa, który uknuł intrygę na Aresa i Afrodyte a zamiast nich wpadli w nią Percy wraz z Ann.. Generalnie to Ares podłożył piorun naszemu głównemu bohaterowi, a nie Luke. Luke oczywiście ukradł piorun piorunów wraz z hełmem Hadesa ale Ares wysłany przez Zeusa z resztą bogów złapał go jako pierwszy, jednak ten przekonał go myślą o tym jaką wojne uda im się wywołać jeżeli puści go wolno i pozwoli dokończyć to co zaczął.. Został pominięty wątek Ojca Bogów, Króla Tytanów, który ukazał się w śnie Percyego i który sterował Lukiem i później Aresem.. To on wszystko zaplanował a nie Hades. Hades wcale nie chciał tej wojny, bo jak sam mówił ma od groma umarłych i brakuje mu funduszy na utrzymanie tych wszystkich pracowników.. Brakowało Chejrona w sklepie, brakowało Cerbera, którego wystresowała sobie Ann. Buty zaś dostał Grover i było to logiczne. Oczywiście Luke wręczył je Percyemu ale on musiał oddać je Groverowi, bo on sam nie mógł się wzbijać w powietrze. Był narażony na gniew Zeusa, a przestrzeń powietrzna należała do niego. Wielka trójca miała zakaz płodzenia półbogów nie przez Posejdona i brak zainterosowania obowiązkami boga, lecz tym że ich synowie wywoływali katastrofy i dochodziło do walki syn posejdona+syn zeusa vs syn hadesa. Dzięki nim wybuchła II wojna światowa. Nie chce mi się już więcej pisać ale jest tego znacznie więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones