PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616316}

Pewnego razu w Anatolii

Bır Zamanlar Anadolu'da
6,8 4 935
ocen
6,8 10 1 4935
7,7 20
ocen krytyków
Pewnego razu w Anatolii
powrót do forum filmu Pewnego razu w Anatolii

Dobra opcja na bezsenną smutną noc lub wieczór trochę nabity bólem (jakiegokolwiek
pochodzenia). Usypia, kołysze, rozmywa czas - co wobec tematyki filmu - jest dość ciekawym
efektem. Dla mnie - żadne arcydzieło, żaden wielki film przez duże F ale ma swoje zalety, da się
użyć, pozwala na chwile o sobie zapomnieć. Dla filmowych samotników raczej - bez towarzystwa,
bez skwierczącej grupy, bez komentujących wspóloglądaczy. Cisza, spokój, noc, jeden oddech i
może posmakować.

ocenił(a) film na 2
Ubikwist

jeszcze nie widziałem filmu ale powiem Ci że świetnie komentujesz :)

ocenił(a) film na 7
Ubikwist

Potwierdzam, można się w nim rozsmakować, ale żeby się nim nacieszyć do końca musiałem się też rozsmakować w kawie. Wspaniałe zdjęcia pokazujące monotonię tureckiej prowincji, bardzo oszczędne operowanie muzyką, dobrze przemyślane dialogi pokazujące świat gdzieś zgubionych w życiu mężczyzn. Szkoda tylko, że w tym świecie tak łatwo porzucają prawdę.

ocenił(a) film na 6
Lucas207

To bardzo trafne i ujęte w punkt.... tak łatwo porzucają prawdę.

ocenił(a) film na 6
Ubikwist

Pięknie powiedziane. Dla mnie ten film był okładem na przemęczoną moją duszę po pracy. I siedziałam i się wyciszałam. Czułam nawet, że jestem z nimi i czas tak wolno płynie... Czasem potrzebny jest taki film, chociaż też arcydziełem go nie nazwałam.

ocenił(a) film na 7
majkalipcowa

To taka trochę bajkowa podróż (uwielbiam scenę z rzeźbami w nocy!), przy której można - jak bohaterowie filmu - poznać historie życia prostych zwykłych ludzi, wsłuchać się w pulsującą cicho tkankę życia, szum drzew, kołysanie pożółkłych łodyg, szept wiatru, chłód przestrzeni - morza traw, prawdziwego, pierwotnego domu Turków. Przez pryzmat doświadczenia innego można inaczej spojrzeć na siebie. I przy okazji dotknąć rzeczy, które są tak nieuchwytne.

ocenił(a) film na 6
Lucas207

:) Prawda. Ten film ma w sobie coś kojącego. Jest nieśpieszny, prawie w czasie rzeczywistym. Zaczynamy nudzic się z bohaterami, bo noc, bo nic się nie dzieje, jeździmy, szukamy... a wokół wyciszona natura.
Lubię filmy np. o Turkach kręcone przez Turków. To jest wtedy takie prawdziwe, zakorzenione w danym kraju kino. Duże wrażenie jeśli chodzi o kino tureckie zrobił na mnie film Blokada, nie wiem czy widziałeś. Taka turecka wizja przyszłości Turcji.

ocenił(a) film na 7
majkalipcowa

Nie widziałem. Też uwielbiam tą zamulającą wędrówkę nocą na wieś, do wójta, podczas której tyle się dzieje, pomimo tego że nic się nie dzieje. I ta symboliczna scena, ciemność, świece, i dziewczyna z oryginalną turecką herbatą... Magia.

Ubikwist

kocham takie opisy :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones