PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=713737}

Piąta fala

The 5th Wave
5,6 56 828
ocen
5,6 10 1 56828
Piąta fala
powrót do forum filmu Piąta fala

Film się skończył w połowie więc pytam się co dalej?

ocenił(a) film na 4
Tajga100

Biorąc pod uwagę fakt, że film jest adaptacją pierwszego tomu trylogii, z pewnością powstanie kontynuacja.

ocenił(a) film na 1
konkret_filmweb

Chyba, że okaże się finansową porażką - ktoś coś wie o wynikach w USA i poza?

ocenił(a) film na 4
Darth_Stalin

Film jest adaptacją dobrze sprzedającej się książki, więc nie sądzę, by okazał się finansową klapą.

ocenił(a) film na 3
konkret_filmweb

Tu nie ma co sądzić, wyniki box office można sobie sprawdzić. W USA "Piąta fala" okazała się porażką dla Sony i choć łącznie w kinach na całym świecie udało się przekroczyć 100 mln wpływów z biletów, wcale nie jest pewne, że studio zaryzykuje kolejną część. Zwłaszcza, że recenzje - słusznie - nie zostawiają na "Piątej fali" suchej nitki.

ocenił(a) film na 4
Mikez

A jednak... Jak widać lepiej czasem "sądzić" niż zgrywać wszechwiedzącego.

"January is a notoriously slow month at the box office. There is no way that Sony would have willingly released a possible "next big thing" in January and then been shocked by it's progress. No. They definitely predicted the slow takings. Furthermore, the film performed as expected (if not slightly better) on it's opening weekend. Even with the blizzard, the film still managed to debut at Number 6 and take in over $10 million. Not bad considering that some analysts had predicted $8 million.

With the rights to the trilogy, there is no way that Sony should be shocked by it's numbers if they willingly released it in January. Thus, the chances of a sequel are still very high."

konkret_filmweb

i co z tym sequelem? wrzucisz jeszcze jakiś cytat?

ocenił(a) film na 4
konkret_filmweb

Konkret, mało konkretny :):) chwała Bogu że nie wyszła kontynuacja.

ocenił(a) film na 5
Herdzik

A ja obejrzelem i czekam, może kiedyś wyjdzie 2 część

ocenił(a) film na 3
konkret_filmweb

I jak tam? Sequel się spodobał?

ocenił(a) film na 3
konkret_filmweb

I jak tam? Sequel się spodobał?

Tajga100

Wiem kiedy to było napisane ale film się tak skończył bo tak skończyła się pierwsza część piątej fali jako ksiązki

ocenił(a) film na 10
delifinek

Kolejne części książki: Piąta fala. Bezkresne morze oraz Piąta fala. Ostatnia gwiazda ;) podejrzewam, ze kolejna część będzie w 2018 a następna w 2020. ;)

ocenił(a) film na 10
TheraphoTerra

Coś nic na razie nie zapowiadają w tym 2018, ale musimy trzymać kciuki

borowa101

Zaraz koniec 2019 a tu nadal nic :(

ocenił(a) film na 2
rozalka_wolska

Mam nadzieję że nigdy nie powstanie bo to żenujący gniot. Kulawa historia na siłę zlepiona jakby z kilku scenariuszy napisana Iewą nogą amatora. Po 30 min można bezstratnie wyłączyć. To co dzieje się później to nieporozumienie. I jeszcze próbka dialogu: "Pamiętajcie obcy świecą się na zielono. Po akcji zgłosić się to was odbierzemy" :D Kto to pisał? Kobieca ręka w sensacyjnym scenariuszu mówi wszystko. Cytując małego żołnierza: to się kupy nie trzyma. Omijać z daleka.

browne_2

Coś mi się wydaję, że nikt Cię do oglądania nie przymusza, więc czego się indyczysz?

ocenił(a) film na 2
zulu88

Opinia o filmie to nie indyczenie. I owszem nikt nie zmusza, obejrzałem z wyboru. Oceniłem po seansie. Jeszcze czegoś nie rozumiesz? To chętnie wytłumaczę :)

browne_2

Hej czy ktos wie czy bedzie druga czesc ?\

mkojn23

Też chciałabym wiedzieć :D Marzec 2020 i nadal nic. Chyba już nie będzie :/ Mi się pierwsza część podobała, całkiem całkiem odwzorowuje historię z książki ;) Byłabym ciekawa, jak będzie wyglądać druga część, ale niestety wątpie by była. Tyle ile by musieli wydać na różne sceny, lokacje czy sprzęt, żeby to jakoś w miarę sensownie wyglądało...możliwe, że się im to nie kalkuluję :/

ocenił(a) film na 3
borowa101

Jest rok 2023.
Nie bolą Cię kciuki?

TheraphoTerra

No niestety kończy sie za niedługo 2021 a nadal nic

ocenił(a) film na 8
Tajga100

podbijam pytanie.

ocenił(a) film na 8
agviki

Ktoś coś wie ?

ocenił(a) film na 10
Yobidasu12

Chciałabym żeby wyszła 2 część pierwsza mi się ba4dzo podobala i trzymam kciuki że kiedyś wyjdzie 2 część bo 1 skończyła się w połowie ale mam nadzieję

Maja122344

za pare tygodni mamy 2021 rok wiec nie liczcie na kolejna czesc

jason79

Oficjalnie: "Niestety porażka pierwszego filmu zabiła szanse na kontynuację, z fabułą której można się jednak zapoznać za sprawą powieści Piąta fala. Bezkresne morze oraz Piąta fala. Ostatnia gwiazda."

alex_wieczorek

A skąd masz to "oficjalne" info?

ocenił(a) film na 8
Tajga100

"So, optimistically, we are looking at 2022 release date for ‘The 5th Wave 2"
https://thecinemaholic.com/new-5th-wave-movie/

ocenił(a) film na 1
Hadzin

Jeśli to na serio, to będzie jeszcze więcej zmian, wszak młodzi aktorzy są już starsi od swoich powieściowych pierwowzorów.

ocenił(a) film na 9
Hadzin

No nareszcie!

Maverick122

Czyli co będzie kolejna część ?

ocenił(a) film na 6
Sebastian_Czarnecki_4

też jestem ciekawa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones