PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=713737}

5,6 56 825
ocen
5,6 10 1 56825
Piąta fala
Witajcie w gabinecie doktora Frankensteina. To tutaj grupa wyspecjalizowanych rzeźników, zwanych... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Piąta fala" rozczarowuje zarówno jako adaptacja prozy Ricka Yanceya, jak i zwyczajny rozrywkowy film młodzieżowy o zabarwieniu romansowym. W pierwszym wypadku zawodzi scenariusz, do którego wprowadzono niezliczone zmiany i odstępstwa od literackiego pierwowzoru, a w drugim szczególnie negatywną dla całości rolę odgrywa brak polotu i oryginalności, czyli po prostu cech charakterystycznych, które w morzu ekranizacji powieści z młodego nurtu określanego za granicą mianem YA sci-fi  (ang. Young Adult Science Fiction) przyciągnęłyby uwagę spragnionych nowości widzów.  więcej
Cassie była zwykłą licealistką. Podobnie jak reszta mieszkańców, została zaskoczona przez niespodziewany atak przybyszów. Książka autorstwa Ricka Yanceya pełna jest grozy i niepewności. Czytelnik obawia się niebezpieczeństw czyhających na niego na kolejnej stronie. Papierowy pierwowzór naprawdę trzyma w napięciu i w wielu scenach zapiera dech w piersiach. więcej
Jeżeli szukacie filmu dobrego jak "Igrzyska śmierci", źle trafiliście. Jeżeli szukacie filmu tak głupiego jak "Kosogłos. Część 2", lepiej trafić nie mogliście. Polecam fanom kina złego. więcej