PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=711749}
4,7 2 476
ocen
4,7 10 1 2476
2,2 4
oceny krytyków
Piąte: nie odchodź
powrót do forum filmu Piąte: nie odchodź

To naprawde wstyd ze film odrzucony przez samego Jerzego Skolimowskiego, tak naprawde
wyrezyserowwany przez ERicka Stepniewskiego (wiem , bylem na planie) dostaje kase z PISFu a
do togo nagrode, ktora lobbowal przyjaciel Szapolowskiej i wspomnianego Stepniewskiego- prezes
Bromski... ciekawe czy panna Jungowska sie tego nie wstydzi?

visionarry

pier...nie kotka za pomocą młotka.. chodź się spotkamy i pogadamy jak taki(ka) jesteś odważny.

Katarzyna Jungowska

To "chodź się spotkamy i pogadamy, jak taki (taka) jesteś odważny" brzmi trochę jak odzywka ziomów z boiska:) Nie wiem, czy reżyserka to dokładnie miała na myśli. A co do meritum, jako że premiera tuż tuż, każdy będzie się mógł przekonać, jak jest...

McDuck

ale obejrzałem sobie właśnie trailery. Pierwszy, zrobiony chyba przez twórców w swoim zakresie, pominę litościwie milczeniem. Drugi, zrobiony przez KinoŚwiat, znacznie lepszy, choć i tak niespecjalnie mnie zachęca do obejrzenia filmu. Ze zwiastunów wynika jedno na pewno: dźwięk jest masakrycznie złej jakości.

McDuck

No to akurat przecież standard w polskim kinie.

Marac

Tylko nikt nic z tym niskim standardem nie robi.

visionarry

bla, bla a film jest porostu dobry

visionarry

Zaintrygowałeś mnie, zacząłem więc szukać.
Fakty:
1) komisja I etapu odrzuciła wniosek, czyli nie trafił do liderów komisji. Ale film dostał dofinansowanie z odwołania autorytarną decyzją carycy Agnieszki. Czyli to nie eksperci decydowali o przyznaniu dofinansowania.
2) nagroda im. Morgensterna za najlepszy debiut przyznana przez jury w składzie Bromski, Machulski, Kwieciński... Wybrali film Jungowskiej, choć mogli dać tę nagrodę "Hardkor Disko", "Małym stłuczkom" albo "Jeziorakowi"...
Resume: jak to zwykł mawiać klasyk - "Przypadek? Nie sądzę..."

visionarry

"Ida" tak samo wstyd !

rafal_szczepanski

Oj tak,tak.

rafal_szczepanski

rafal_szczepanski A dlaczego wstyd?

ocenił(a) film na 8
visionarry

Wstydem jest fakt, że zamiast dostrzegać w filmach przesłań i głębi, skupiamy się na tym, jakie dostają nagrody i czy są one słuszne czy nie, tak jakby to właśnie było najważniejsze, na tym, jaki mają dźwięk i który zwiastun jest lepszy, eh ludziska...

KacperOfm

KacperOfm To prawda!!! Zawisc ludzka nie ma granic:-(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones