PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34620}

Piątek trzynastego II

Friday the 13th Part 2
6,5 13 100
ocen
6,5 10 1 13100
5,5 4
oceny krytyków
Piątek trzynastego II
powrót do forum filmu Piątek trzynastego II

Klimat, gra aktorska, lokalizacja, napięcie - jeden z najlepszych horrorów lat 80 tych.

ocenił(a) film na 4
mike222

jedyne co w tym filmie dobre to muzyka, gra aktorska dosc slaba :/

ocenił(a) film na 5
androgenius

Dokładnie. Film wrażenia nie robi żadnego, ot zwykły przewidywalny slasher ze słabym aktorstwem - obejrzałem trzy części , jedna po drugiej, i nawet nie pamiętam już postaci, albo mieszają mi się z poszczególnymi częściami, z drugiej części to tylko pieska pamiętam.
Jeżeli ogląda się ten film tylko dla Jasona - jak to było w moim przypadku, to można się zanudzić na śmierć przez pierwsze minuty nim ukochany protagonista w końcu zacznie szczęśliwie mordować tą bandę prymitywnych pajaców z obozu.
Klimat lat 80 czuć, jest miło, sympatycznie - ale poza tym film nie ma żadnych zalet i jest otoczony jakimś dziwacznym kultem jakoby to był ,,wielki klasyk'', co mija się prawdą.

ocenił(a) film na 5
Asvers

Wszyscy nazywają tą serię ''klasyczną'',ponieważ wykreowała ona kultową dziś postać Jasona ;P

ocenił(a) film na 5
gwenny16

Dzisiaj mamy o wiele ciekawszych ekranowych ,,psychopatów'', Jason na ich tle wygląda jak małpa w cyrku :D

ocenił(a) film na 5
Asvers

Można jakiś przykład ? ;) Oprócz Freddiego Kruegera i Michaela Myersa - tych to każdy fan horroru kojarzy :D

ocenił(a) film na 5
gwenny16

Być może nie mówię o slasherowych psychopatach mordujących dla samego mordowania no ale przecież Jason nie może się równać z Johnem Doem, Lorne Malvo, Antonem Chirghurhem, Hannibalem.... prawdę mówiąc trudno wyciągnąć mi poszczególne przykłady bo filmowych psychopatów którzy zrobili na mnie większe wrażenie niż Jason jest mnóstwo :D

ocenił(a) film na 5
Asvers

W jakich filmach te wymienione przez Ciebie postacie grają ?

ocenił(a) film na 5
gwenny16

Se7en, Fargo (to akurat serial, ale naprawdę warto go obejrzeć), To nie jest kraj dla starych ludzi, a Hannibal jest chyba oczywisty :D

ocenił(a) film na 5
Asvers

O ''Siedem'' słyszałam,kiedyś napewno obejrzę,narazie poczeka w kolejce :D Seriale niespecjalnie oglądam,ale jak wiesz gdzie mogę znaleźć pierwsze odcinki to dam mu szansę :) ''To Nie Jest Kraj Dla Starych Ludzi'' nie w moim guście,podobnie jak Hannibal.

ocenił(a) film na 5
gwenny16

W Polsce z legalnym dostępem do seriali jest gigantyczny problem (niektóre popularniejsze można jeszcze jako tako znaleźć), dlatego polecam tylko i wyłącznie thepiratebay.
Współczesne seriale polecam głównie dlatego ze trzymają poziom zbliżony, o ile nie większy od pełnometrażowych produkcji, mamy większe szanse na maksymalne zżycie się z postaciami a i budżetowo też nie ma już problemów z pokazaniem wszystkiego co zaplanował sobie scenarzysta.

ocenił(a) film na 5
Asvers

Znajdę tam ten serial z polskimi napisami ?

ocenił(a) film na 5
gwenny16

Napisy musisz pobrać osobno. Allplayer ma wbudowaną opcje pobierania napisów automatycznie do seriali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones