PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33212}

Piątek trzynastego V: Nowy początek

Friday the 13th: A New Beginning
5,7 6 840
ocen
5,7 10 1 6840
4,7 3
oceny krytyków
Piątek trzynastego V: Nowy początek
powrót do forum filmu Piątek trzynastego V: Nowy początek

Fajnie było zobaczyć skutecznego mordercę, który nie był Jasonem. Niektóre sceny były naprawdę mocne, a nawet sam finał mi się podobał. Oczywiście był głupi, ale ja tej serii nigdy nie traktowałem specjalnie poważnie, więc głupoty są akceptowalne. Piątka to mały powiew świeżości w serii.

ocenił(a) film na 7
_Zero_

Bo jeśli ktoś się godzi oglądać już PIĄTĄ część "Piątku trzynastego" to powinien być przygotowany na te głupoty, absurdy i brak logiki. To czysta rozrywka i taka konwencja tych filmów. Niestety nie każdy to rozumie i są takie przygłupy, które oglądają całą serię tylko po to by napisać durny komentarz na filmwebie. Chociaż wątpie czy oni to oglądali.

kamfpv

No właśnie ja tego w ogóle nie rozumiem jak można tą serię brać na poważnie. To rozrywka w najczystszej postaci, głupot absurdów jest tu bardzo dużo. Dziwi mnie trochę też to, że jakby zrobić tylko drobne zmiany i sprawić, by morderca był Jasonem to większość widzów uważałaby ten film za lepszy. Nie trzeba by zmieniać jego wyglądu, zachowania. Wystarczyłoby zmienić imię i pokazać jakąś oszpeconą twarz na koniec.

ocenił(a) film na 2
_Zero_

Horroru jako całości oczywiście nie możemy brać na poważnie, ale jeśli chodzi o jakąś konkretną scenę gdzie np., głupota głównych bohaterów woła o pomstę do nieba (nie mam tu konkretnie na myśli tego akurat filmu, piszę tak ogólnie) to już tak.

van_der

A według mnie to taki gatunek, że głupota ludzi jest czymś normalnym, a wręcz oczekiwanym. Co innego gdy mówimy nie o slasherze, a o horrorze, który naprawdę powinien straszyć. Slasher to bardzo prosta rozrywka.

ocenił(a) film na 2
_Zero_

Slasher nic nie mówi o głupocie bohaterów, ale jeśli ktoś to tak rozumie i dobrze się na takim seansie bawi, to czemu nie. Mnie osobiście zbyt duża ilość takich sytuacji irytuje, przez co końcowa ocena obrazu traci dużo, mimo iż często fabuła potrafi mnie wciągnąć.