PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33212}

Piątek trzynastego V: Nowy początek

Friday the 13th: A New Beginning
5,7 6 861
ocen
5,7 10 1 6861
4,7 3
oceny krytyków
Piątek trzynastego V: Nowy początek
powrót do forum filmu Piątek trzynastego V: Nowy początek

Piątek Trzynastego 5

ocenił(a) film na 7

Ta część jest chyba jedną z najlepszych. Musze przyznać, że naprawdę podobała mi się i fabuła i sama ciekawa postać Tommyego i jego lęków. Niestety wszystko, całe dobre wrażenie o filmie zepsuła końcówka... Wiem, że reżyser chciał nas zaskoczyć w zakończeniu, bo Piątki charakteryzują się takim końcem, ale tutaj kompletnie mi on nie pasował. Szkoda, bo to naprawdę dobra część ;>

ocenił(a) film na 8
Tagaa

Mnie się ta część niestety nie podobała. Uwielbiam Piątek Trzynastego ale ta część jakoś nie przypadła mi do gustu. Dałbym ocenę wyżej gdyby pokazano jak Tommy zabija Final girl, bo prawdę mówiąc trochę mnie irytowała.

ocenił(a) film na 9
Tagaa

@Tagaa - zależy od punktu widzenia. Takie zakończenie jest ciekawsze i bardziej poważne niż cudownie ożywiony Jason już od startu filmu (zamierzone?...). Sama postać w masce pojawiła się dosyć późno. "V" przypadła mi do gustu.

ocenił(a) film na 7
Tagaa

Zakończenie i tak nie ma sensu ponieważ 6 piątek w żaden sposób nie ciągnie wątku 5. Tą część najlepiej traktować jako osobną ciekawostkę w stylu co by było gdyby. Nie wiem czy lepiej nie było pociągnąć dalej właśnie tej historii zamiast wałkować do bólu Jasona.

Tagaa

A ja się nie zgodzę, oprócz części IX ba ta jest najdebilniejsza, piątka jest po prostu najsłabsza. Nawet Jason X bardziej mi sie podoba, no ale to kwestia gustu.

ocenił(a) film na 4
impaler1

No, jadę po kolei i póki co piątka najgorsza, dwójka najlepsza. Oczywiście to moje zdanie, żeby nikt się nie rzucał. Aha, X też widziałem, ale to kosmiczna pierdoła, na poziomie lub poziom niżej od piątki.

ZiD0

Najlepsze części to VI i VII. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
impaler1

Ok, obejrzałem wszycho i zostaję przy swoim. II najlepsza, jedynka drugie miejsce, trójka trzecie. Najgorsza jest ósemka wraz z dziewiątką, przy czym tej drugiej dałem ocenę 1, bo to faktycznie "nieporozumienie".

ZiD0

Ale scena z ręką Kruegera jest niezła na końcu :)

ocenił(a) film na 4
impaler1

No, jedyny smaczek w tym czymś. :D Za niedługo wezmę się za Freddiego, potem za Myersa.

ZiD0

Freddy, wszystkie świetne, co do Halloween to trzecia część Cie strasznie zawiedzie, no ale zobaczysz ocenisz, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Tagaa

Puki co najbardziej podobała mi sie 4 zas piątke też bym wysoko ocenił ale końcówka mnie rozczarowała, wszystko przez to że z Tommyego - bohatera zrobili Jasona...

ocenił(a) film na 4
Tagaa

Nie :)

Najgorsza z tamtych pięciu. Nic tu właściwie nie gra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones