PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8635}
7,7 613
ocen
7,7 10 1 613
Pięciu
powrót do forum filmu Pięciu

Sceny

ocenił(a) film na 7

Film kręcono głównie w rybnickich dzielnicach, Niedobczycach i Chwałowicach.

Treh

Raczej na Marcelu w Radlinie.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Sprawdziłem ponownie w bazie filmpolski.pl, zarówno w Niedobczycach, w Chwałowicach (w 1964 były odrębnymi miastami), w Radlinie i sceny wojenne na Pustyni Błędowskiej.

ocenił(a) film na 7
Treh

Jeszcze raz na prędko obejrzałem film. Choć "Chwałowice" znam z autopsji, "Rymer" tylko z zewnątrz a na "Marcelu" robiłem zdjęcia na nadszybiu to z poszczególnych kadrów trudno dociec nawet, które konkretnie fragmenty zabudowy kopalnianej są kręcone w konkretnych momentach. Ale znalazłem ciekawostkę; w filmie grały Ciepielewska i Umecka. Obie miały swój udział w "Nożu w wodzie". Umecka - wiadomo, natomiast Ciepielewska "zastępowała" ją wokalnie w krótkiej ale zapamiętywalnej piosence podczas gry w bierki.

Treh

Jest tak, jak napisałeś. Mnie utkwił w głowie szyb z "Marcela", bo tak ongiś mieszkałem.

Treh

W pewnym ujęciu nocnym napewno widać koksownię na Marcelu. Ciężko rozpoznać pozostałe nadszybia ale jedno ujęcie bardzo przypomina szyb Karol na Rymerze ewentualnie szyb II w Chwałowicach. Ciekawe na której kopalni kręcono sceny pod ziemią. Stacja kolejowa z której syn Wali wyjeżdża na wojnę to ówczesne Niedobczyce a dzisiejszy Rybnik Towarowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones