PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4087}

Piękne dziewczyny

Beautiful Girls
6,9 3 138
ocen
6,9 10 1 3138
Piękne dziewczyny
powrót do forum filmu Piękne dziewczyny

Rewelacyjna! W filmie dominuje niezła plejada gwiazd, ale to ona – jako trzynastolatka wiedząca o miłości więcej, niż ci wszyscy pogubieni uczuciowo młodzi ludzie – skrada serce. Ależ ona gra! Na jej tle inni bohaterowie wyglądają jak banda emocjonalnych matołów. Może i mitologizuję, rzecz widziałem ponad rok temu dwa razy (pod rząd), ale sposób, w jaki Demme z pomocą Huttona i małej Portman uwiarygodnia myśl, że Marty jest dziewczyną, na którą warto poczekać, jest przedni! No i Rosie pastwiąca się nad pisemkami dla panów...coś wspaniałego.

pawel_de_sion

Całkowicie się zgadzam. Obejrzałam film z jej powodu, cały mi się podobał, ale bez niej nie był by tym czym jest. Niesamowicie przedstawiona jest relacja pomiędzy Willie'm i Marty. Uwielbiam każdą scenę z ich udziałem

ocenił(a) film na 9
Agie

Ja rowniez sie zgadzam. Niesamowita rola N. Portman. Jestem pod ogromnym wrazeniem! :)

ocenił(a) film na 7
ilonka

I ja tak samo do Was dołączam! :)

ocenił(a) film na 9
pawel_de_sion

Komentarz bardzo trafny, oglądając ten film czeka się z utęsknieniem na jakąś kwestię Natalie, ponieważ wśród tych normalnych, pospolitych dialogów "przy piwie", są wtrącenia właśnie jak najbardziej dojrzałej Marty, o życiu i jego przeciwnościach, nie dziwię się Williemu, że chciał "poczekać" na Marty, może byłoby to lepsze rozwiązanie ?? Nie wiem i się nigdy tego nie dowiem - a szkoda ;) IMHO jest to film, który się kocha albo nienawidzi , ode mnie dostaje 9/10 ;)

ocenił(a) film na 8
kamys24

Dzieje się tak dlatego gdyż jesteśmy ciekawi czy coś z tej znajomości wyniknie. Faktycznie Portman przyciąga uwagę widza jak magnes. Ogólnie film ma świetne dialogi. ( dojżały 20 paroletni facet mówi do kumpla ) Obserwowanie jej sprawia ( mowa o 13 letniej postaci granej przez Portman ) że czyję się jak, jak ( i tu nie może znaleść odpowiedniego słowa, następuje pauza, a wtedy kumpel pytająco dorzuca ). Jak Polański ? Wstawka o Romanie wymiata. Takich tekstów jest sporo. Dialogi Huttona z Truman, pierwszy przy pianinie i drugi w domku na lodzie też super. Miłe zaskoczenie. Jak dla mnie to ten film jest naprawdę dobrą godną polecenia obyczajówką 8/10.

pawel_de_sion

Ona miała 15 lat.

ocenił(a) film na 8
pawel_nowakk

ale grała 13 letnią postać

pawel_nowakk

myślę ze film mógł być kręcony kiedy miała 14

pazurab123

W Leonie z 1994 roku miała gdzieś 12 lat, więc w filmie z 1996 roku mogła mieć około 14 lat.

ocenił(a) film na 10
pawel_de_sion

Mnie też Natalie Portman podobała się w tym filmie najbardziej i oglądając film czekałem głównie na sceny z nią. :o)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones