PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31684}
7,9 4 783
oceny
7,9 10 1 4783
8,0 9
ocen krytyków
Piętno śmierci
powrót do forum filmu Piętno śmierci

Świetny.

ocenił(a) film na 10

Moim zdaniem jest to najlepszy film Kurosawy jaki do tej pory widziałem (wyprzedził Rudobrodego).

Pierwsza część - strasznie przytłaczająca i niezwykle prawdziwa (szczególnie, że tematyka nie jest mi obca).
2 część filmu - stypa, na pierwszy rzut oka może się wydać za długa, nie potrzebna, za dużo tłumacząca (przecież po 5' bezbłędnie w głowie można by było sobie wszystko samemu dopisać). Jednak po tak ciężkiej pierwszej części potrzebne było jakieś odreagowanie, jakiś katalizator. Chociaż w głowie byśmy byli świadomi swego rodzaju triumfu głównego bohatera, to jednak w podświadomie po seansie nastrój pierwszej części by w nas pozostał. Podkreślenie grubymi kreskami triumfu "Mumii" umożliwiło odejście od ekranu z uśmiechniętą buzią (choć pełną głową).

Podczas oglądania często mówiłem sobie "Nie zepsujcie teraz tego, nie zepsujcie teraz tego" Na szczęście nie zepsuli np w ostatniej scenie filmu urzędnicy na szczęście się nie zmienili lub też - oszczędzili nam sceny śmierci głównego bohatera (nie pasowała by mi taka scena w tym filmie), czy też - nie pokazali sceny gdy mówi synowi o chorobie (w tym przypadku wcale nie powiedział - jeszcze lepiej).

Film moge ocenić na trochę więcej niż 9, trochę mniej niż 10, ale dam jednak 10.

addam23

Ja dałem Rudobrodemu 10/10, a u mnie na taką notę trzeba sobie zasłużyć, jesli ten film jest równie dobry, to już się cieszę na ten jutrzejszy "obiadowy" seans :-)

LittleRose

Ja dałem Rudobrodemu 10/10, a u mnie na taką notę trzeba sobie zasłużyć, jesli ten film jest równie dobry, to już się cieszę na ten jutrzejszy "obiadowy" seans :-)

(to mój profil, wcześniej napisałem to samo niechcąco z profilu mojej siostry)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones