PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31929}

Piętno

Bent
6,4 2 512
ocen
6,4 10 1 2512
Piętno
powrót do forum filmu Piętno

Podobny motyw użyty jest w "Godzinach". Nie rozpoznałem nigdzie Juda Law'a w tym filmie. Dziwny film. Na pewno nie jest to kino dla szerszej, polskiej publiki - zobaczcie jaki pogrom wprowadził "Tajemnica Brokeback Mountain". Generalnie film dziwny ale na 7 oczek i na pewno nie dla każdego

ocenił(a) film na 5
tomaszdarwin

Są kompozytorzy.."rozpoznawalni"-mający sobie tylko właściwy styl..Glass;Nyman;Satanowski;w filmowych kompozycjach Abla Korzeniowskiego słychać rękę Mistrza-Profesora-Pendereckiego..No i nigdy nie słyszałam Glassa-śpiewanego!A piosenka śpiewana przez Jaggera-a właściwie impresja-jest Glassa!Sam temat filmu-interesujący;choć realia pokazane-kłócą się z rzeczywistością..Dachau było potwornym obozem-i choćby nie wiem jak Niemcy chcieli więżniów doprowadzić do szaleństwa-nie nosili by oni po jednej skałce-spacerkiem!!I te pompki!!Więżniowie byli tak wycieńczeni pracą- i głodem-że o pompkach nie mogło być mowy!Walili się po powrocie z pracy w kommandach-i zasypiali-nie na pryczach-salonkach-tylko wwaleni po kilku -a dwóch to był luksus"arystokracji"z wyższych pięter-po kilku co najmniej na pryczach..Pokąsani przez wszy-do ran;flegmona;owrzodzenia-Ten obóz-to jakaś sielanka-z czystą,suchą podłogą-podczas,gdy w barakach często stała woda-i ci więżniowie-najniżsi w hierarchii-stłoczeni na dolnych pryczach-nierzadko leżeli w mokrej słomie..I..choćby nie wiem jak scenarzysta nie spryskał planu bielą"bitej śmietany w aerozolu"-jak to zwę,bo mi się tak kojarzy-to..gdy człowiekowi na takim zimnie nie leci para z ust-nie ma sinych uszu,nosa-jak wycieńczony,głodny i zmarznięty człowiek-to ..marznięcie w zimie-nie wygląda przekonująco..

dobbiacco_attersee

Tylko że to nie jest film dokumentalny. "Życie jest piękne" też nie było naturalistycznym obrazem ani kalką obozowej rzeczywistości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones