PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=463661}

Piła V

Saw V
6,1 57 362
oceny
6,1 10 1 57362
4,4 11
ocen krytyków
Piła V
powrót do forum filmu Piła V

Witam drogich filmwebowiczow, mam jedno pytanie odnośnie fabuły części 4 i 5. Na koniec części 3 umiera jigsaw koleś który go zabił zostaje w pomieszczeniu w czwartej części natomiast dowiadujemy się ze to nie koniec gry i ktoś będzie ja kontynuował co miało miejsce w części 4, na końcu gdy Rick przegrywa próbę nowy piła zamyka w pomieszczeniu tam gdzie leżały zwłoki pierwszego piły śledczego wraz z trupem oprawcy Johna. Wiec jak to możliwe ze zwłoki jigsawa były w części piątej na końcu skoro zaczęła się nowa gra a zwłoki jego powinny być w kostnicy? Błąd fabularny czy po prostu nowa gra już trwała kiedy jigsaw leżał na łożu śmierci? Z góry dzięki za wyjaśnienia

ocenił(a) film na 7
emceka

Przepraszam trochę zagmatwalem : jak możliwe ze nowy piła zamknął starego zmarłego Pile jego zabójcę i agenta jak przecież widział go na początku 4 na kostnicy :/

emceka

Moment kostnicy NIE dzieje się po śmierci Strahma. Chronologicznie wygląda to tak, że - John umiera, Strahm zostaje zamknięty z nim i innymi trupami (Jeff, Lynn, Amanda) przez Hoffmana, Strahm przechodzi przez te sekretne drzwi, gdzie Hoffman go łapie i wsadza w pułapkę, w której gość miał umrzeć, Strahmowi udaje się jednak z pułapki wydostać, miejsce zbrodni zostaje oczyszczone (Hoffman "ratuje dziewczynkę", ku jego zdziwieniu Strahm przeżył, John jak pewnie i reszta ciał, trafiają do kostnicy) i tu przechodzimy do wydarzeń części piątej. Scena pokazania, kto zamyka drzwi jest tylko dla wyjaśnienia fabuły, ale chronologicznie nie dzieje się faktycznie w czasie piątej części. Piąta część dzieje się po śmierci Johna.

emceka

Czytając te pytania mam wrażenie, że nie myślałeś oglądając film...
Moment z kostnicy jest wydarzeniem które wydarzyło się po śmierci agenta Strahma na końcu części 5.
W serii tych filmów mamy non stop do czynienia z inwersją wydarzeń..

Noizebeat

I kto tu nieuważnie oglądał. Masz rację co do pogmatwanej chronologii, ale co do szczegółów tej chronologii już nie. Moment kostnicy NIE dzieje się po śmierci Strahma. Chronologicznie wygląda to tak, że - John umiera, Strahm zostaje zamknięty z nim i innymi trupami (Jeff, Lynn, Amanda) przez Hoffmana, Strahm przechodzi przez te sekretne drzwi, gdzie Hoffman go łapie i wsadza w pułapkę, w której gość miał umrzeć, Strahmowi udaje się jednak z pułapki wydostać, miejsce zbrodni zostaje oczyszczone (Hoffman "ratuje dziewczynkę", ku jego zdziwieniu Strahm przeżył, John jak pewnie i reszta ciał, trafiają do kostnicy) i tu przechodzimy do wydarzeń części piątej. Scena pokazania, kto zamyka drzwi jest tylko dla wyjaśnienia fabuły, ale chronologicznie nie dzieje się faktycznie w czasie piątej części. Piąta część dzieje się po śmierci Johna.

Hydeist

Rzeczywiście co do śmierci Hoffmana oraz odsłuchania kasety masz racje.

Hydeist

Rzeczywiście co do śmierci Strahma i odsłuchania kasety masz racje.. mea culpa

Hydeist

a tak swoją drogą jesteś piękna :D

Noizebeat

Heh, nie spodziewałam się na portalu o filmach takiego komentarza, ale dziękuję za komplement :)

ocenił(a) film na 7
Hydeist

Jakie romanse pod moją nieobecność. Dziekówka za pomoc, kolega ma racje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones