PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121413}

Piła

Saw
6,7 219 795
ocen
6,7 10 1 219795
6,2 22
oceny krytyków
Piła
powrót do forum filmu Piła

Zakończenie jest jednym z najsłynniejszych elementów w tym filmie- zaskakujące i zmieniający
pogląd na całą resztę. Sam byłem na początku pod wrażeniem, ale z czasem uznałem jednak, że
jest ono również niesamowicie nielogiczne i pozbawione sensu. Po co Jigsaw przez cały film
udawał trupa w tym pokoju? Jeżeli miał on obserwować całą sytuację, to nie wystarczała ukryta
kamera, albo podsłuch? Jakim cudem nie wykazywał żadnych oznak życia? To tylko przeciętny
starszy pan cierpiący na raka, który od niedawna doznał "olśnienia" zaczął prowadzić te swoje gry.

użytkownik usunięty
szmyrgiel

wszystko jest wyjaśnione w kolejnych częściach, wystarczy tylko obejrzeć.

ocenił(a) film na 9

Wstrzyknął sobie jakąś unieruchamiającą substancję, przez co nie mógł się poruszać.

użytkownik usunięty
Anton_Ego

To jak raził ich prądem? Pytam bo nie oglądałem następnych części.

ocenił(a) film na 9

Wiem tylko, że był sparaliżowany.

Też jestem ciekaw jak byli porażeni. Bo w kolejnych częściach nie mówili w jaki sposób byli rażeni. Raczej kamera nie pokazywała w ujęciach leżącego trupa w momencie kiedy oni byli porażeni.

Mario_BrosGames

Przecież pod koniec filmu jak Jigsaw wstaje a Adam chce w niego strzelić z pistoletu to wyraźnie widać że Jigsaw ma jakieś urządzenie w ręce, naciska je i razi Adama prądem (1h38m mniej więcej)

AdrianV2

No tak zgadzam się z tobą w 100% że pod koniec tego filmu było, lecz dalej mnie dobija jak byli rażeni oboje? Przecież on miał rozłożone ręce i wtedy kamera nie pokazała jego gdy ich raziło a nawet jeśli by któregoś z nich Jigsaw raził, to ten drugi by widział że on go poraża, to niemożliwe żeby samo sobie raziło. Sam nie wiem w każdy bądź razem nawet w piła 3 nie pokazał że trzymał ten pilot w momencie gdy kładł się na podłogę ( Jigsaw ) w momencie gdy i Amanda przygotowywali tą grę no chyba że Amanda ich porażała to wtedy bym ją podejrzewał o to.

Mario_BrosGames

No racja, ale to jest film więc wiadomo... Na upartego można by jeszcze próbować to wytłumaczyć tak że o ile w jednej ręce trzymał cały pistolet za rękojeść to w drugiej ten odtwarzacz trzymał do połowy palców więc ewentualnie w głębi dłoni mógłby mieć to małe urządzenie. A to że nie widzieli jak używa tego urządzenie to w sumie jest moim zdaniem możliwe.

AdrianV2

Sam nie wiem może jest jak mówisz ok nie ma już co się czepiać. Po prostu dla mnie to zagadka jest. :D

szmyrgiel

Wszystko jest wyjaśnione w dalszych częściach, dlatego nie ma sensu zabierać sie tylko za jedną tylko jak już oglądać, to całą serię.
Ja to ogarnałem w ten sposób że nie był sparaliżowany, tylko reakcje serca były spowolnione, także oddech, a mięśnie rozluznione aby nie dostał jakiś nagłych skurczy podczas leżenia. Wiedział co robią, a raczej słyszał, kiedy gasili światło albo szeptali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones