PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=845}

Pi

7,4 110 665
ocen
7,4 10 1 110665
6,9 25
ocen krytyków
Pi
powrót do forum filmu Pi

Jak dla mnie film rewelacyjny. Chcę więcej!! Czy znacie filmy o podobnej tematyce lub chociaż zbliżonej?

ajgor_1984

Witam
Polecam film Primer ("Wynalazek").
Pzdr.

ocenił(a) film na 8
ajgor_1984

W zależności od tego czy chodzi ci bardziej o klimat czy o temat - jeśli to pierwsze to po prostu pojedź po wszystkich filmach Darrena Aronofskiego, jeśli drugie - zgadza się, primer jest niezły, ale moim zdaniem najpierw powinny być: Numer 23, Deja Vu, Martix, Zapłata - ewentualnie nadaje się też Impostor oraz Johny Mnemonic.

ocenił(a) film na 9
ajgor_1984

nie zapominajmy o Odyseji kosmicznej Kubrica.

ajgor_1984

Obejrzyj sobie 'Człowiek, który śpi'. Lepszy od 'Pi'.

ocenił(a) film na 10
Mr Minio

Wcale nie lepszy. PI TO MIODNOSC !

che_to_fra_jer

Lepszy. Tere fere.

ocenił(a) film na 8
Mr Minio

Od razu skojarzył mi się z "Człowiekiem, który śpi". Obydwa filmy wspaniałe, ale "Człowiek..." urzekł mnie bardziej.

monio_93

Bo to lepszy film.

ajgor_1984

Bardzo dobry jest również "Piękny umysł" . Jak dla mnie lepszy od "Pi"

FilmQueen_13

Jesli chodzi o klimat to wiele mozna by polecic jak np. byc moze "Wstręt" ale w tematyce zalezy tez moze byc wiele poniewaz jest tu nieco wielotematycznosc. W serialu Lost pojawiaja sie liczby i niewyjasnione tajemnice, eksperymenty choc to jest drugi plan, tło. Widze tez pewne mozliwe powiazanie w filmie Limitless gdy postac po narkotyku zaczela rozumiec pewne wzory na gieldzie. Mozna by tez siegnac na youtube po Jonathan Cahn 1 on It's Supernatural with Sid Roth - Harbinger the Warning gdzie rabin opowiada o pewnych wzorach powiazaniach i przewidywanym upadku USA jest to dosc ciekawe, jako ze pojawiaja sie konkretne liczby daty wzory na gieldzie bedace niejako odciskiem Boga i ostrzezeniem (tym ciekawsze ze to zeczywistosc a nie wymyslona historyjka) W sumie w Pi tez byli rabinowie wiec jakis zwiazek jest i warto polecic jak najbardziej. Ostatnio dowiedzialem sie o filmie 4th Dimension nie widzialem ale mozna poszukac z trajlera taki jakis nieco podobny.

ocenił(a) film na 10
ajgor_1984

poszukuje firmu o takiej tematyce , gdzie duza role odgrywa matematyka itp oraz ten klimat psyhodeliczny jak w tym filmie

ocenił(a) film na 6
mjhallll

Dowód
Piękny umysł

ocenił(a) film na 8
ajgor_1984

Warto wspomnieć o Kodzie da Vinci. Z tego co pamiętam, to również przewija się tam temat liczb Fibonacciego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones