PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32225}

Pianista

The Pianist
8,3 602 417
ocen
8,3 10 1 602417
7,7 44
oceny krytyków
Pianista
powrót do forum filmu Pianista

10! Oscar?

ocenił(a) film na 8

Film to Arcydzieło! Sceny przedstawione w filmie są tak realne i pokazane w taki sposób, że człowiek oglądający film ma wrażenie jak by był w nim obecny. Niesamowity. Momentami
drastyczny, brutalny ale bardzo prawdziwy. Świetna gra aktorska głównego bohatera. Fantastyczna fabuła, muzyka, zdjęcia, scenografia. Film nie słusznie został "pokonany" przez Musical
Chicago. Zadaję sobie pytanie gdzie jest Oscar dla najlepszego filmu roku?! Bo z pewnością nim był! Gorąco polecam tym którzy jeszcze nie widzieli!

ocenił(a) film na 10
retro_m

Po tej wypowiedzi daruje sobie swoj komentarz, chcialam napisac dokladnie to samo. Film arycdzieło.

ocenił(a) film na 10
retro_m

Zgadzam się. Nic dodać, nic ująć. Arcydzieło!

ocenił(a) film na 7
retro_m

A ja mam inaczej. Nie uważam, że jest to słaby film, ale nie uważam go też za arcydzieło. Zabrakło mi tej samotności i przytłoczenia. Większość czasu widzimy jak bohaterowi ktoś pomaga. Cały czas jest ratowany z opresji. Gdzie nie pójdzie to ktoś tam gdzieś przechowa, albo poradzi co robić. Nie wątpię w to, że wydarzenia takie miały miejsce i te wszystkie pomoce naszemu bohaterowi zostały udzielone. Brakowało mi jednak sytuacji przejściowych. Kiedy to nasz bohater był sam (w tym filmie niemal cały czas ktoś mu towarzyszy), cierpiał, czekał dwa tygodnie na jedzenie, oglądał przebieg powstania w getcie. Przecież on tyle czasu spędził samotnie w różnych mieszkaniach. Co wtedy czuł, jak to znosił. Czy bał się każdego kroku na korytarzu, czy po jakimś czasie zaczął je ignorować, bo był tak zmęczony i zobojętniały. To jest dla mnie groza wojny, dramat jednostki. Zamiast tego mamy zaliczone wszystkie wydarzenia i już. Zbiór dat, żeby niczego nie zabrakło. Dodatkowo dostajemy sporo niepotrzebnych scen z na siłę poupychanymi polskimi aktorami, które często nic nie wnosiły. Nie chciałbym być źle zrozumiany. to jest dobry film. Wstrząsający i wbijający się w pamięć. Nie mniej dla mnie daleki od miana arcydzieła. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones