PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32225}

Pianista

The Pianist
8,3 602 417
ocen
8,3 10 1 602417
7,7 44
oceny krytyków
Pianista
powrót do forum filmu Pianista

Czy oni mówią w tym filmie po angielsku czy po polsku?

ocenił(a) film na 7
filmowy_laufer

No niestety po angielsku oczywiście... Ale są elementy polskie - np. szyld nad knajpą - "bar dla wszystkich" - napisane po polsku.

incendio

Aha, a już myślałem, że polski, szkoda :(

ocenił(a) film na 7
filmowy_laufer

mimo to, film naprawdę bardzo dobry, polecam ;)

ocenił(a) film na 10
filmowy_laufer

Szkoda? Gdyby grali tutaj wyłącznie polscy aktorzy, to film byłby pewnie o kilka klas gorszy.
Nie ma co się oszukiwać, obecnie nie ma dobrych polskich aktorów. (wyłączając osoby, które zagrały tutaj)

NexaT

Tak, szkoda, bo Roman to polak, a robi karierę jak Amerykaniec ;/

ocenił(a) film na 8
filmowy_laufer

w polsce zrobił Nóż w wodzie,
film zyskał zawrotny rozgłos w całym świecie,
to chyba zrozumiałe, że wyjechał do USA gdzue w latach 50 kręcono na wysokim poziomie kolorowe uperprodukcje a nie został jak Wajda w polsce, gdzie brakowało taśmy , kamer i cenzura zjadała każdy film!

chickensoup

Wiem, że mu się opłacało i wgl, ale szkoda mi tego ;(

filmowy_laufer

A mi nie. Gdyby został w Polsce, to nie dostalibyśmy Chinatown.

ocenił(a) film na 7
NexaT

szkoda po prostu, że nie da się zrobić dobrego filmu o polskiej historii po polsku. taki film przeszedłby bez echa, a tego żaden reżyser/producent by nie chciał ;)
co do aktorów - może te 12 lat temu dałoby się znaleźć jeszcze jakichś porządnych Polaków do filmu. dekadę temu nie było zjawiska, że wszędzie grali Szyc (bleeh), Karolak i Adamczyk. (przykład - Czas Surferów, świetny film ;))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones