PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32225}

Pianista

The Pianist
8,3 602 417
ocen
8,3 10 1 602417
7,7 44
oceny krytyków
Pianista
powrót do forum filmu Pianista

Skąd w was tyle nienawiści do żydów? Co oni wam zrobili? Ci co tak żywiołowo wołają o
żydowskich spiskach i antypolskim wydźwięku w ogóle kiedykolwiek poznały jakiegoś żyda? W
ogóle co to znaczy żyd? Jest to okropne określenie, obraźliwe wręcz, a odnosi się nie do
pochodzenia ( jak nie który idioci tutaj piszą ) tylko wyznania! Jak można pochodzenie określać z
religią? Przypomnę wam, że w Polsce mieszka wiele osób wyznania prawosławnego, czemu na
nich nie wołacie prawosławianie, tylko Polacy? Bądźcie w swej nienawiści konsekwentni
chociaż.
Dla wszystkich niedouczonych którzy dzielą ludność Polski przed wojennej na żydów i Polaków
mam informacje, żydzi to byli POLACY czy wam sie do podoba czy nie! Większość z nich nie
miała nigdy kontaktu z Izraelem, nie pochodziła stamtąd BA! Większość miała chrześcijańskie
korzenie gdzie w trakcie lat zmienili wyznanie z własnego wyboru. Każdy wyznawca judaizmu
był Polakiem! Mieli polskie nazwiska, polską mowę i polskie obowiązki jak każdy inny polak.
Prowadzili sklepy, banki, fabryki, ale chrześcijanie też to robili. Czemu ich za to nie chcecie
piętnować?? Około 100 tysięcy z naszej milionowej armii wystawionej we wrześniu 1939 roku
było wyznania żydowskiego, to daje 10% stanu osobowego!! Gdzie więc byli wasi dumni
wspaniali dziadowie którzy niby oddawali krew za ten kraj bo byli PRAWDZIWYMI POLAKAMI?
Przypomnę że Polska miała wtedy 38 milionów mieszkańców! Dodam że środowiska
wyznawców judaizmu robiły zbiórki pieniędzy dla wojska polskiego i nawet zakupiły 2 z 38
samolotów bojowych ŁOŚ. Skoro jakaś 6 milionowa społeczność żydowska w Polsce była
wstanie kupić aż dwa samoloty bojowe, to ja się pytam co robili chrześcijanie? Jakieś zbiórki? 32
miliony ludzi przy pomocy budżetu państwa było w stanie wystawić tylko 36 takich maszyn?
Jesteście śmieszni pisząc o podziałach na żydów i polaków. Przedwojenna ludność to byli
POLACY. Inne narodowości jakie zamieszkiwały Polskę to niemcy, rosjanie i wymyślone 30-40
lat wcześniej dwa nowe narody białorusini i ukraincy.

Od lat zastanawiam się nad tym skąd w ludziach tyle nienawiści do żydów i wiem skąd to się
bierze. Z biedy. Biedni nie zaradni Polacy zaczynają wyzywać innych bo to inni muszą być
przyczyną tego że sami nie potrafią zarobić na siebie albo są za głupi żeby mieć pieniądze.
Każdy w tym kraju który zarobi więcej jest żydem albo złodziejem. Zastanówcie sie nad sobą bo
wasza nienawiść jest głupia i ślepa bo daje głowę że 99% z was którzy mówicie o żydowskich
spiskach nawet nie poznaliście nigdy żadnego izraelity ( tak powinniście wołać na obywateli
dzisiejszego państwa Izrael). Sam w domu nie mam nie wiadomo jakich luksusów ale nigdy za to
że nie mam ferrari czy domu z ogródkiem nie obwiniałem innej nacji. Wasza głupota was
zaślepia.

Co do samego filmu 10/10, lepiej nie można było tego ukazać.

ocenił(a) film na 8
Hopcola

Zydzi to naród, wyznawcy judaizmu to judaisci...

Żydzi stworzyli faceeboka itd. wielu Zydow to bardzo bogaci i wpływowi ludzie, skoro kontroluja wiele mediow itd. to teorie o spiskach Żydowskich nie są az takie znowu nierealne.

Zresztą w NKWD, elitach ZSRR itd. bylo pelno Żydów, Żydzi stworzyli komunizm, marks byl Żydem, lenin był Żydem, trocki byl Żydem.

To nie bylo Polacy tylko Żydzi, Żyd to Żyd a Poalk to Polak.

Nie istnieje cos takiego jak "wyznanie Żydowski" Zyd mzoe byc nawet ateista.

Najbogatsi ludize w Europie kiedys byli Zydami ,teraz wielu bogatych ludzi to Żydzi, ale Żydzi nie sa najbogatsza nacja na swiecie.

Zreszta czego moglbym zazdrościćŻydom? Nie uznaje nawet, że są równi Polakom.

Żydzi kapitalisci są w porzadku, nawet ich lubie, do Żydów ortodoksów nic nie mam, polowa to oszolomy ale ludzie jak ludzie. Żydokomunisci to juz osobna kategoria czlowieka.

Nie każdy Izraela to w ogole Żyd, wielu Arabów dostało Izraelskie obywatelstwo po tym jak Izrael zajal ich tereny.

ocenił(a) film na 10
Al_Bundy

Żyd to obraźliwa forma używana na osoby wyznające judaizm. Czyli jak ktoś wyznaje judaizm to jest judaistą ale nie żydem? Czegoś tak ciekawego to jeszcze nie słyszałem. To jak wybieracie ktoś jest żydem a kto nie jeżeli nie po wierze?

Wielu polaków jest bogatych, wielu europejczyków jest bogatych, ba powiem Ci że wielu muzułmanów jest bogatych więc u nich też widzisz spiski, czy tylko kiedy do kulczyka dopiszesz przedrostek żyd ?

Jednym z ojców założycieli partii bolszewickiej a potem całej Rosji Sowieckiej był polak - dzierżyński, czyżbyś nie pamiętał, czy wolisz nie pamiętać?

To jeżeli żyd może być ateistą to ja już nie wiem ja ty możesz określić go jako żyda. Tylko nie mów że po nosie bo upadnę już nie powstanę po takiej odpowiedzi.

Proszę o dane na podstawie których mówisz że izraelici są najbogatszą nacją na świecie.

Nie uznajesz równości z Polakami... bez komentarza

Żydokomunista... straszny jest świat w którym żyjesz.

Chodzi o korzenie chłopie. Zrozum że Polacy różnią się wyznaniami! Jeżeli przeszkadza Ci wyznanie judaistyczne to czemu nie przeszkadza Ci prawosławne wśród polaków. Dla mnie polak to polak, a Ci co mieszkali w Polsce mieli w 95% geny Polskie, czyli byli POLAKAMI czy Ci się to podoba czy nie.

ocenił(a) film na 8
Hopcola

Żyd to nie obraźliwa forma jakies religii, tylko czlonek narodu Żydowskiego, judaista nie musi być Żyd jak i Zyd nie musi byc judaista.

Żydzi to narod, nie religia, w innym wypadku nie istnialo cos takiego jak "holocaust", w przypadku holocaustu mozemy mowic o mordowaniu narodowosci Żydowskiej, jeśli Żyda cechuje tylko religia to pomijajac ten fakt, że duzy "Zydow" ktorzy zgienli podczas wojny to ateisci, katolicy itd. to holocaust to zbrodnia na tle etnicznym a nie religijnym.

Tak, ale dobry Żyd wyznajacy Judaizm musi nienawidziec kazdego kto nie jest Żydem, Muzulmanie itd. nie musza.

Zresztą Polacy itd. to nie tak wredne narody jak Żydzi, ortodoksy zagrozeniem nie sa bo to oszolomy, po żydokomunistach wiadomo czego mozna sie spodziewac.

Zydzi to naród semicki, rownie dobrze mzona sie pyytac czy Arab któy przestaje byc muzulmaninem jest dalej arabem.

Własnie Żydzi nie sa najbogatsza nacja na swiecie, ale najbogatsi ludzie na swiecie oprocz paru wyjatków to żydzi.

Żydokomuna istniala, Lenin, Trocki, Marks.. Żydzi stworzyli komunizm, nie zapominaj o glownym argumencie Hitlera.

Mam gdzies co kto wyznaje.

Jak ktos jest Żydem to nie moze byc Polakiem, tym bardziej, ze sami sie tego wypierali, nie mowiac o kulturze, jezyku itd.

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

Czytanie Twoich wypocin bawi mnie do rozpuku :D śmiejemy się już z kolegami dobre pół godziny jak im to tłumaczę po ang. Nie masz zielonego pojęcia o Żydach :-) urodziłem się w Warszawie, wychowałem się w dzielcy żydowskiej w Nowym Jorku, mieszkałem w Izraelu a teraz w Sztokholmie. Poznawiem setki ludzi i mnóstwo Żydów. To co piszesz to generalnie idealogia propagandowa polskich i nie tylko narodowców, która jest wpajana bardzo łatwo słabym umysłom. W ogóle mieszasz religię, narodowość, ideologię, etniczność, pochodzenie i obywatelstwo. I pierwszy raz w życiu przeczytałem coś takiego jak "judaista" :D to jest najlepsze. Zapisałem sobie na telefonie.

ocenił(a) film na 8
slasher518

"Czytanie Twoich wypocin bawi mnie do rozpuku :D śmiejemy się już z kolegami dobre pół godziny jak im to tłumaczę po ang."

Bez znaczenia, gardze osobami których obchodzi zdanie innych, na kazde zdanie, niezaleznie czy madre, głupie itd. znajdzie sie przynajmniej kilkanascie tysięcy ludzi ktorzy beda sie smiac, 99% z nich uzna, że skoro jest ich duzo to maja racje, wyjatkowo głupie, ale tak jest, pisanie tego jest bezsensu, chyba, ze sie zaklada, że ktos sie tym w ogole przejmie.

Zresztą wnioskuje, ze twoi koledzy (przy zalozeniu, ze to prawda), to Amerykanie, zapewne tytani intelektu.

To nie tyle propaganda co suche fakty.

Ja nie mieszam Religii i Narodowisci tylko osobnik ktoremu odpiwiadam.. to samo z reszta, moja odpowiedź jest sprzeczna z tym co wybełkotałes.

Nie slyszales o judaizmie?

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

Posługujesz się generalizacją jak mało kto.

Zresztą już znalazłem lukę w Twoim toku rozumowania. Bo mówisz, że można być Amerykaninem i Żydem, ale Polakiem i Żydem już nie. Wg. obywatelstwa moi znajomi to Amerykanie, Kanadyjczycy i Izraelczycy.

Drogi, 17-letni kolego. Nie wiesz nic o judaizmie ani o syjonizmie. Polecam otworzyć umysł, poczytać, pozwiedzać trochę świata, porozmawiać z ludźmi a nie siedzieć w swojej wsi i psioczyć na Żydów. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
slasher518

Nie ma narodu Amerykanskiego, Amerykanie to mieszkancy Ameryki, Kanadyjczycy to jeszcze co innego albo Meksykanie ale to inny przyklad, zas w USA mieszka wiele narodowosci i tyle.

Polacy to naród
Zydzi to narod

NIe mozna byc dwunarodowcem.

Judaizm to religia, Syjonizm to Żydowski faszyzm, co tu duzo mówic.

Wszedzie antysemici.. wszedzie faszyzm..

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

Syjonizm to ruch odbudowania i utrzymania państwa Izrael. Nie wiem skąd bierzesz swoje definicje ja mam moją z pierwszej ręki od izraelskiego przyjaciela z ambasady.

Naród to nie etniczność. Amerykanie to naród. Stąd często używane przez Amerykanów powiedzienie "we must be strong as a nation". "G-d bless America and its nation". Nation i nationalities to co innego.

ocenił(a) film na 8
slasher518

Syjonizm jak sam napisales odwoluje sie do panstwa, niekiedy przykladalo sie to na kult Izraela, zas faszyzm oznacza kult panstwa w najbanalniejszej definicji.

To za kogo uwazaja sie Amerykanie ma drugorzedne znaczenie.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Chciałem zwrócić uwagę, że syjonizm jest sprzeczny z nauką pisma świętego i odrzucany przez ortodoksów, którzy nie uznają izraela jako państwo żydowskie, tylko państwo diabła i kibicują arabom w zabijaniu izraelskich żołnierzyków.

ocenił(a) film na 8
barry4500

Symbolem żydów jest "Hexagram" używany na spotkaniach sekt i uznawany przez satanistów za "najpotężniejszy symbol zdolny do przywołania demonów". Używane są do tego jeszcze "Pentagramy" i "Quadragramy". Żydzi są odpowiedzialni za powstanie organizacji Mossad która oprócz usuwania nazistów była podejrzana o zabijanie polityków którzy krytykowali ich nacje i poglądy religijne. Mnóstwo ugrupowań żydowskich zaczęło oskarżać Polskę o "współpracę" z nazistami kiedy Niemcy przestali płacić odszkodowania na ich rodziny po wojnie, pomimo tego że Polska tego odszkodowania nigdy nie dostała. Jesteś chrześcijaninem ? według Nowego Testamentu, Bóg zostawił żydów na atak od obcych plemion bo zobaczył jak ta nacja "została przykryta przez grzech i ciemność". Nic dziwnego że żydzi nie uznają Jezusa za Boga, skoro według Biblii to oni byli odpowiedzialni za śmierć swojego "brata". Żydzi sprzeciwiali się niepodległości Polski. Żydzi powołali "Project HEART" przez co okradli Szwajcarię z 1,25 mld USD. To tylko kilka z przykładów które mogę wymienić.

ocenił(a) film na 8
slasher518

a Ty to niby ten silny umysł? nie rozśmieszaj mnie :)

ocenił(a) film na 8
slasher518

Panu Bundy chodziło o amerykańskich żydów którzy kontrolują media. Gratulacje , trzeba być niedorozwojem żeby tego nie zrozumieć.

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

"dobry Żyd wyznajacy Judaizm musi nienawidziec kazdego kto nie jest Żydem, Muzulmanie itd. nie musza." hahahahaha <3

ocenił(a) film na 8
slasher518

Judaizm to zaklada.

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

Nie zakłada.

ocenił(a) film na 8
slasher518

Rownie dobrze mozna mowic, ze koran nie zaklada kary smierci za odejscie od islamu.

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

All depends. Święte księgi są wciąż tematem rozważań teologów bo nic nie jest jednoznaczne. Stąd wiele interpretacji. Jeśli jesteś katolikiem to wiesz, że chrześcijaństwo podzieliło się przez interpretację, choć księgi te same. Tak samo judaizm i islam. Sunnici są powszechni i mało radykalni, szyici np. z Iranu są bardziej radykalni. A wahabici i salafici to głównie ludzie dążący do konfrontacji z Zachodem i jego wartościami. Jest jeszcze sufizm, zaratusztrianizm które są powiązane z islamem. Lecz i tak wszystkie religie wywodzą się od Abrahama i judaizmu.

ocenił(a) film na 8
slasher518

Powinn osie je rozumiec doslownie i problem znika.

Jestem agnostykiem.

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

Na dobrą sprawę kilkaset lat temu katolicy zabijali niekatolików za to, że są niekatolikami. A nikt chyba jakoś nie wierzy w to, że dogmat im KAZAŁ nienawidzić innowierców :P
Prawda jest taka, że to, co się uważa za trzon jakiejś religii, wcale nim nie musi być i mówienie, że jakaś religia nakazuje zabijać / nienawidzić, to odnoszenie się do jednego aspektu danej religii (np. politycznego: ten, kto u władzy, dyktuje jak interpretować święte pisma; vide islam).

Na wszystkie waśnie i dyskusje mam jedną radę: czytanie źródeł z "dwóch stron barykady" i myślenie krytyczne. Nigdy nie jest tak, że czarne jest czarne, a białe jest białe, hehe. Tylko nieoczytani mogą tak mówić.

ocenił(a) film na 8
Ametria

Nie wszedzie, w Polsce inaczej do tego zawsze podchodzono, nie tepiono tak za wszystko i nie palono na stosie.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Bo Polacy ogólnie są mili i gościnni. Na całym świecie większość ludności chce zabić żydów, a my jak zwykle pomagamy biednym i uciśnionym. Swoją drogą ciekawe jak to jest, że 5 milionowy kraj jest otoczony ze wszystkich stron przez 1,5 miliarda terrorystów, którzy podobno bez powodu się na niego uwzięli.

ocenił(a) film na 8
barry4500

Z łaski mocarstw powstał tam bo tam sa korzenie Zydow...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
barry4500

Mylisz z Arabami, tez semici no ale... no koz nie brali :D

Fakt, Zydzi to nie jest zbyt fajny historycznie i kulturowo narod...

ocenił(a) film na 9
Al_Bundy

Katolicyzm też to zakłada, święte wojny, inkwizycje.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Wyznawca judaizmu to żyd z małej litery, a syn żydowskiej pary to Żyd z dużej litery. Nie ma takiego słowa "judaista" na określenie wyznawcy judaizmu.

Jeśli obowiązkiem każdego żyda jest nienawidzenie gojów, to obowiązkiem każdego chrześcijanina jest nadstawianie drugiego policzka, miłowanie swoich wrogów, uznawanie że zbawicielem jest Żyd zrodzony przez Żydówkę, a namiestnikiem zbawiciela był również Żyd, Piotr Szymon.

Lenin był mieszanką - częściowo Niemcem, częściowo Żydem, częściowo Szwedem, częściowo Rosjaninem, częściowo Kałmukiem.

Trocki był Żydem, ale został zabity na rozkaz Stalina, Gruzina, podobnie jak tysiące innych komunistów w ZSRR żydowskiego pochodzenia. W ogóle wielka czystka w ZSRR 1937-1939 przesunęła narodowość elit partyjnych z nierosyjskiej na rosyjską, i - częściowo - kaukaską (gruzińską i ormiańską).
Do połowy lat 30. czołowymi bolszewikami byli głównie Żydzi, Łotysze, Ukraińcy i Polacy. Później w ZSRR rządzili głównie Rosjanie, Gruzini i Ormianie, ale po śmierci Stalina ZSRR był już bardzo mocno rosyjski.

Zresztą pochodzenie ma tu dość małe znaczenie, bo Trockiego nie obchodzili Żydzi. Uważał się za internacjonalistę. Pochodzenie świadczy najwyżej o czyichś rodzicach.

Baruch Spinoza, David Ricardo, Simon Sebag Montefiore, Paula Abdul, Aaron Russo, Emmanuelle Chriqui, Ofra Haza to też Żydzi. Można nawet powiedzieć, że w przeciwieństwie do Żydów polskich, rosyjskich, litewskich, niemieckich, austriackich i większości północnoamerykańskich, są to z pewnością prawdziwi Żydzi wywodzący się z Palestyny, a nie potomkowie Chazarów nawróconych na judaizm.

ocenił(a) film na 8
Trojden

Wg. Wikipedii istnieje cos takiego jak "judaista"

Chrzescijanie zaczeli inaczej rozumiec swoja religie, aczkolwiek nadstawianie policzka to cecha idiotow.

Wiem, ze narodowosc juz tam nie miala znaczenia itd. ale zauwaz, ze za zbrodnie sowietow pietnowani sa glownie Rosjanie, chcoiaz to glowne ofiary komunizmu.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Czy Rosjanie to główne ofiary komunizmu? Wydaje się, że główne ofiary komunizmu to Ukraińcy i Polacy, bo konkretne akcje NKWD i władz partyjnych uderzały głównie w te dwie nacje.
Była tzw. operacja polska NKWD, która 1937-1938 pochłonęła ok. 110 tys. ofiar wśród Polaków w ZSRR, był wielki głód na Ukrainie, który kosztował życie ponad 5 mln Ukraińców, były akcje NKWD kierowane przeciwko Niemcom Nadwołżańskim i bałtyckim, przeciwko Koreańczykom mieszkającym w ZSRR przy granicy z Koreą, były masowe represje w Gruzji, Czeczenii i krajach bałtyckich, ale nie są znane konkretne operacje NKWD kierowane przeciw Rosjanom jako narodowi.

Polacy i polscy Żydzi byli często traktowani przez NKWD jako agenci polskiego wywiadu i polskiej policji, Niemcy Nadwołżańscy i bałtyccy - jako agenci III Rzeszy, Łotysze jako agenci Łotwy itd., ale spośród Rosjan, represjonowano głównie szlachtę i tzw. kułaków oraz rodziny "białych" oficerów. Spośród pozostałych narodów zamieszkujących ZSRR represjonowano wszystkie warstwy społeczne. Najwyżej w nieformalnej hierarchii narodowościowej w ZSRR stali Rosjanie, nawet w czasach stalinowskich, choć Stalin był Gruzinem z pochodzenia.

ocenił(a) film na 8
Trojden

Rosjan przez komunizm mimo wszystko zginelo wiecej, nie mowiac o totalnej eksterminacji najwybitniejszych przedstawicieli nacji Rosyjskiej.

Polacy byli 2 po Rosjanach...

Ukraincy nie mieli zadnych wybitnych osob i byli zawsze tylko plebsem, wielka strata dla nich to zadna strata dla ludzkosci nawiazujac troche do astronomii i klasyka.

Miedzy 1937 a 1938 r. wymordowano okolo 200 000 Polaków (o czym nikt nie slyszal bo oczywiscie lepiej uczyć sie o mordowaniu Żydow...) aczkolwiek Rosjan zginelo kilkadziesiat milionów i to inteligencja, zas ci Polacy to jakby nie patrzec robotnicy i chlopi, byli jeszcze Polacy w elitach ZSRR ale ich wybicie bylo korzystne bo przynosili hanbe calemu narodowi.

NIe wiadomo ile osob zginelo podczas wielkiego glodu, Ukraincy mowia o 20 mln. ludzi, Polacy o 4 mln. ludzi, Rosjanie o 1 mln. ludzi, Amerykanie o 7 mln. ludzi...

Przeciwko Rosjanom jako narodowi nie bylo zadnej akcji, ale to ma niewielkie znaczenie...

Polscy Zydzi byli czesto agentami NKWD.

Najwyzej w nieformalnej hierarchii stali przed i po stalinie Żydzi

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

A kiedy w ZSRR zamordowano najwięcej Rosjan?

Miliony Rosjan zmarły na grypę "hiszpankę" 1918-1920, podczas II wojny światowej ZSRR też poniósł wielkie straty osobowe, bo Niemcy traktowali Rosjan jak bydło i często wyżynali całe wsie.

O tzw. operacji polskiej NKWD 1937-1938 coraz więcej się mówi.

Przecież po Stalinie w najwyższych władzach w ZSRR nie było Żydów. Jakiś czas utrzymał się jeden Chazar, Łazar Kaganowicz, jednak trudno go nazwać Żydem. A kolejni szefowie KGB to Rosjanie.
Większość komunistów-potomków judaistów zginęła podczas wielkiej czystki, trochę zginęło podczas II wojny światowej, trochę zabito na rozkaz Stalina podczas sprawy Żydowskiego Komitetu Antyfaszystowskiego na przełomie lat 40. i 50.

A tak w ogóle: ilu komunistów-Sefardyjczyków i Mizrachijczyków jesteś w stanie wymienić? Bo praktycznie wszyscy najbardziej znani komuniści "żydowskiego" pochodzenia to Aszkenazyjczycy, a co do nich, nie ma wcale pewności, czy byli Żydami, czy Chazarami.

ocenił(a) film na 8
Trojden

Jak ktos wysyla dziecko z procą na lwa to wynimy jego a nie lwa, Stalin po duzej czesci odpowiada za rzez armii czerwonej, nie mowiac o rodzinach jencow ktore ginely w gulagach bo ich mezowie/ojcowie itd. dostal isie do niewoli.

Dalej o operacji Polskiej mowi sie za malo.

Stalin postanowil na dobre eksterminowac w 1953 r. sowieckich Zydów i po tym umarl, to jest dowod na wpływy Żydowskie w ZSRR, nawet nieoficjalne.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Nietrafione porównanie, bo człowiek, w tym żołnierz, ma wolną wolę i jest w pełni świadomy swoich czynów, w przeciwieństwie do lwa. Poza tym mieszkańcy wiosek w Rosji nie byli "wysyłani" przez nikogo, bo Niemcy sami tam wchodzili.

Oczywiście Stalin odpowiadał za wielkie straty Armii Czerwonej, jednak za śmierć milionów sowieckich ofiar II wojny światowej odpowiadał pośrednio, a bezpośrednimi sprawcami byli niemieccy żołnierze.

Pytanie brzmi: jaki procent stanowili Rosjanie wśród ofiar łagrów, więzień, egzekucji dokonywanych przez GPU, NKWD i "Smiersz", i jakie to konkretnie liczby. I ile ofiar stanowili członkowie innych narodowości, w tym wielkiego głodu z lat 1920-1922 i 1930-1933 (na pewno jakaś liczba Rosjan też zmarła podczas tego głodu celowo wywołanego przez bolszewików).

Ofiary łagrów, więzień, egzekucji i głodów należy wliczyć do ofiar bezwzględnych stalinizmu, natomiast poległych czerwonoarmistów można wliczyć do ofiar względnych, bo jednak bezpośrednimi sprawcami śmierci byli Niemcy. Z kolei cywilów zabitych przez Niemców 1941-1943 należy zaliczyć do ofiar nazizmu i wojny.

Twierdzisz, że to sowieccy Żydzi stali za śmiercią Stalina? Skąd to stwierdzenie? Z tego co wiem, Stalin dostał wylewu i to było przyczyną jego śmierci - a także to, że Beria celowo zwlekał z wezwaniem lekarzy.

Poza tym, nie odpowiedziałeś na moje pytania: ilu Żydów we władzach ZSRR po wielkiej czystce jesteś w stanie wymienić, i ilu komunistów będących z pochodzenia Żydami-Sefardyjczykami i Żydami-Mizrachijczykami jesteś w stanie wymienić.

Sefardyjczycy to Żydzi hiszpańscy i portugalscy i ich potomkowie, a Mizrachijczycy to Żydzi iraccy, syryjscy, jordańscy, libańscy i arabscy.

Ilu np. znasz Żydów wśród działaczy komunistycznej partii Hiszpanii, komunistycznej partii Portugalii, komunistycznej partii Algierii itd.

Sefardyjczycy często noszą nazwiska typu Spinoza, Lopez, Cardozo (Cardoso), Castro, Mendes, Franco, Montefiore, D'Israeli (Disraeli), Costa, Nunez, Caro, Pinto, Pereira, Sassoon, Salvador - choć, oczywiście, nie każdy noszący takie nazwisko jest Żydem, bo większość z nich jest równie często spotykana wśród rdzennych Hiszpanów, Portugalczyków itd.

ocenił(a) film na 8
Trojden

Ale armia czerwona byla, z czego to byla nieprzeszkolona swolocz, wielu zolnierzy nie mialo broni i bylo doslownie tylko miesem armatnim.

W sumie to najbardziej poszkodowany przez komunizm narod jesli chodzi o liczbe ofiar to Chinczycy aczkolwiek Rosjanie utracili cala inteligencje w wyniku rzezi bolszewikow.

Akurat sa przypuszczenia, ze Stalin zostal otruty przez Berie, Beria sie tym podobno chwlail i zostal w koncu rozstrzelany... Zas Chruszczow byl nikim a zostal przywodca ZSRR.

Nie odrozniam poszczegolnych rodzajow Zydow, nie mam na ten temat zadnego pojecia.

Nie wiem ilu Zydow bylo w Hiszpanskiej partii komunistycznej itd. aczkolwiek liczba Zydow-komunistow w Wegierskiej Republice Rad i Bawarskiej Republice Rad byla dosc duza.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Chruszczow w latach 30. był I sekretarzem Komitetu Obwodowego WKP(b) w Moskwie, a podczas II wojny światowej był I sekretarzem KC Komunistycznej Partii (bolszewików) Ukrainy, członkiem KC WKP(b), później również członkiem Prezydium KC KPZR, czyli późniejszego Biura Politycznego (nazwy tych organów się zmieniały). Więc nie był nikim - był jednym z bezpośrednich współpracowników Stalina.

Żydzi wschodnioeuropejscy i środkowoeuropejscy to w większości Aszkenazyjczycy, używający jidysz (bazującego na języku niemieckim) i ich potomkowie, a Sefardyjczycy używają (lub używali) języka ladino, bazującego na języku hiszpańskim.

Żydzi niemieccy, austriaccy, rosyjscy, ukraińscy, polscy, litewscy, białoruscy, czescy i węgierscy oraz większość Żydów francuskich to Aszkenazyjczycy. Zatem Żydzi w Węgierskiej Republice Rad i Bawarskiej Republice Rad to Aszkenazyjczycy.

Przy czym, jak już zaznaczyłem: o ile są wątpliwości, czy Aszkenazyjczycy to rzeczywiście potomkowie prawdziwych Żydów z Palestyny, dlatego że judaizm długo był religią nawracającą, i na judaizm nawrócono m.in. turecko-mongolski lud Chazarów mające swoje imperium nad Morzem Czarnym od VIII do X wieku, o tyle Sefardyjczycy i Mizrachijczycy bez wątpienia są prawdziwymi Żydami.

ocenił(a) film na 8
Trojden

To byl blazen stalina którego wiele osob uznawalo za idiote.

Dla mnie Żydzi to po prostu Żydzi.

Skoro Aszkenzyjczycy nie byli Zydami to kim?

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Gdyby Chruszczow był idiotą, nie osiągnąłby tak wysokich stanowisk. Beria zlekceważył Chruszczowa (i resztę kierownictwa), i zapłacił za to życiem.

Mylisz się twierdząc, że "Żydzi to po prostu Żydzi". Wiesz np., że Palestyńczycy też są Żydami, tyle że wyznającymi islam i zarabizowanymi? Są różne rodzaje judaizmu, tak jak różne rodzaje chrześcijaństwa. A różne plemiona żydowskie wykształciły różne tradycje - słyszałeś może o Dziesięciu Zaginionych Plemionach Izraela? Jedno dotarło nawet do Zimbabwe, gdzie zmieszało się z miejscowymi plemionami, jednak nadal wyznaje judaizm, choć wyglądają zupełnie jak Murzyni.

Aszkenazyjczycy to w dużej mierze najpewniej potomkowie Chazarów i innych ludów środkowoazjatyckich nawróconych na judaizm.
http://www.newsweek.pl/kto-wymyslil-zydow,56254,1,1.html
Poza tym słyszałeś coś o tym, że księciu kijowskiemu Włodzimierzowi Wielkiemu, zanim przyjął chrzest, proponowano przejście na judaizm lub islam? Odmówił, bo nie podobało mu się obrzezanie, a ponadto muzułmański zakaz picia alkoholu.

ocenił(a) film na 8
Trojden

Beria myslal, ze tylko stalin mu zaszkodzi...

Palestynczycy to Arabowie..

Wiem, że Żydzi stworzyli Etiopie, ZSRR, Bawarska Republike Rad, Wegierska Republike rad.. i tu sie konczy moja znajomosc na temat panstw tworzonych przez Zydow.. no oprocz Izraela (starozytnego)

Nie wiedzialem, Islam powstal w wieku VI a Rus Kijowska w wieku VIII, nie wiedzialem ze islam sie tak rozrosl w tak krotki czas.

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

P.S. Obrzezanie nie jest fajne, zakaz alkoholu by mi nie przeszkadzal bo go nie lubie, a perspektywa posiadania wielu zon mi sie bardzo podoba. Nie przyjalbym islamu bo nie chcialbym wojen z zachodem, tylko dlatego.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Właśnie, że Palestyńczycy nie są Arabami, tylko zarabizowanymi Żydami. Tysiąc razy bardziej prawdopodobne jest, że palestyński bojownik jest potomkiem starożytnego Żyda, niż że "Żyd" z Łodzi czy Warszawy jest potomkiem starożytnego Żyda.

Państwo Chazarów NIE zostało utworzone przez Żydów - po prostu Chazarowie już po utworzeniu swojego państwa przyjęli judaizm. Powtarzam: judaizm był religią nawracającą.

Włodzimierz Wielki żył w drugiej połowie X wieku, a chrzest przyjął w 988 roku. Już przed nim chrzest przyjęła księżna Olga, jednak po niej Ruś na pewien czas wróciła do pogaństwa, i dopiero Włodzimierz na trwale zakorzenił tam chrześcijaństwo (wcześniej planował wprowadzić państwowy kult Światowida). Więc islam, jakkolwiek rzeczywiście szybko się rozprzestrzeniał, to jednak nie aż tak szybko.

Też nie lubię alkoholu ani obrzezania. Przy czym chyba wiesz, że muzułmanie też praktykują obrzezanie tak samo jak żydzi. Zresztą, oni również te same potrawy uważają za koszerne i niekoszerne. Judaizm i islam mają ze sobą bardzo wiele wspólnego.

Istotą islamu nie jest wojna z zachodem, tylko: 1) szahada, czyli wyznanie wiary, że nie ma Boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem, 2) salat, czyli modlitwa pięć razy dziennie, 3) zakat, czyli jałmużna dla ubogich, 4) saum, czyli całodzienny post w Ramadanie, polegający na niejedzeniu i niepiciu czegokolwiek oraz nieuprawianiu seksu od świtu do zmierzchu przez miesiąc, oraz 5) hadżdż - pielgrzymka do Mekki przynajmniej raz w życiu, jeśli tylko pozwalają na to warunki finansowe i zdrowotne.

Osobiście nie przyjąłbym islamu przede wszystkim z powodu nakazu modlitwy pięć razy dziennie i nakazu postu przez cały miesiąc (gdy na zewnątrz jest 40 stopni w cieniu albo więcej, to co, mam nic nie pić, tylko umrzeć z pragnienia albo być bliskim śmierci z odwodnienia, a po upływie miesiąca mam być grubszy, bo nażrę się w ciągu każdej nocy, żeby sobie odkuć całodzienny post?)

ocenił(a) film na 8
Trojden

Arab i Zyd to jest roznica jak Polak i Rosjanin, skoro tzw. palestynczycy mowia o Arabsku, wyznaja islam, kulturowo są Arabami itd. to dla mnie to Arabowie i tyle.

Nie znam dokladnej historii panstwa Ruskiego, wiedze mam ciut ponadprzecietna, ale nie az do tego stopnia.

Wiem co praktykuja muzulmanie, koszernego zarcia tez bym nie ruszyl, ogolem nie popieram znecania sie nad zwieerzetami.

Judaizm, Islam i Chrzescijanstrwo maja bardzo wiele wspolnego.. Oni wyznaja TEGO SAMEGO Zydowskiego Boga.

Islam to ma nawet wiecej wpsolnego z chrzestwem niz Judaizm, muzulmanie uznaja Jezusa za proroka a Zydzi za oszusta.

Allah to po Arabsku znaczy Bog o ile sie nie myle...

Ja tam bez zarcia i picia moze bym wytrzymal ale bez masturbacji to jzu nie bardzo...

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Owszem, islam ma więcej wspólnego z chrześcijaństwem niż judaizm, ale równocześnie islam ma więcej wspólnego z judaizmem niż chrześcijaństwo.

Chrześcijaństwo nie uznaje podziału żywności na koszerną i niekoszerną, nie uznaje nakazu obrzezania, nie uznaje prawa Talionu (oko za oko, ząb za ząb), nie uznaje rozwodów, nie uznaje nakazu rytualnego mycia ciała - natomiast to wszystko uznaje zarówno judaizm, jak i islam. Notabene przez wiele setek lat chrześcijanie uważali, że unikanie mycia się i kąpieli jest dobre, ponieważ cielesność jest grzeszna i nie należy się obnażać, nawet w samotności lub w obecności najbliższych. A wielu świętych nie myło się przez całe życie, np. św. Hieronim, autor "Wulgaty", który potępiał kąpiel jako czynność grzeszną.
Za to w islamie istnieje nakaz mycia się przed modlitwą, a przed piątkowymi uroczystymi modłami nakaz dokładnego umycia całego ciała. To po części wyjaśnia, dlaczego muzułmanie rzadziej chorowali i żyli na ogół dłużej niż chrześcijanie, np. w epoce krucjat i później.

W Starym Testamencie jest zakaz tatuowania się, uznawany również przez muzułmanów, choć nie wiem czy chrześcijan on też obowiązuje.

Allah po arabsku znaczy Bóg, tak jak po hebrajsku Elohim (zresztą można też porównać pozdrowienie po hebrajsku i arabsku: "Szolem alejchem" i "Salam alejkum").

Duży wkład w rozwój chrześcijaństwa wniósł Saul zwany santo Paulem, czyli św. Pawłem - dzięki niemu chrześcijaństwo nie ma wyłącznie żydowskiej "nogi", ale również hellenistyczną. Natomiast judaizm i islam jako takie mają źródło właściwie wyłącznie semickie (choć w czasach gdy Palestyną rządziło imperium perskie, wśród żydów pojawił się mesjanizm inspirowany zoroastryzmem i opowieścią o nadejściu zbawcy Saoszjanta, nazwanego przez żydów Mesjaszem).

Niby judaizm, chrześcijaństwo i islam wyznają tego samego Boga, jednak wyznawcy tych religii inaczej widzą wiele nakazów i zakazów tego Boga, oraz rytuały oddawania mu czci.

Islam, judaizm i chrześcijaństwo surowo potępiają masturbację jako ciężki grzech, bez względu na porę doby. Tak samo zresztą potępiają seks przedmałżeński. Pod tym względem łagodniejsze są hinduizm, buddyzm, szinto, taoizm i większość religii animistycznych i szamanistycznych - one generalnie są liberalniejsze wobec seksualności niż religie monoteistyczne bliskowschodniego pochodzenia.

ocenił(a) film na 8
Trojden

Napisales to co juz wiem.

Chrzescijanie sie tatuuja, wielu Żydów tez wytatuowano :D

Ja jestem uzalezniony od masturbacji.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Jeśli chodzi o II wojnę światową i holocaust, to wcale tak wielu Żydów nie wytatuowano, bo tatuowano numery tylko więźniom obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, a nie tym których kierowano od razu z transportów do obozu zagłady w Brzezince (lub Treblince czy jakiejkolwiek innej miejscowości). Obóz koncentracyjny to nie to samo co obóz zagłady - w obozach koncentracyjnych, takich jak ten w Oświęcimiu (po niemiecku Auschwitz) więziono przede wszystkim Polaków, natomiast do obozów zagłady, jak ten w Brzezince (po niemiecku Birkenau) wywożono Żydów i Cyganów.

Może na uzależnienie od masturbacji pomogłoby znalezienie stałej partnerki? A jeśli to faktycznie stan chorobowy, to lepiej udać się do seksuologa klinicznego lub psychiatry.
Choroba/zaburzenie nie są uznawane za grzech, a czyny dokonywane pod wpływem choroby lub zaburzenia psychicznego są uznawane za albo wolne od grzechu, albo na pewno za okoliczność znacznie łagodzącą.

ocenił(a) film na 8
Trojden

Wiem, że obozy pracy, obozy koncentracyjne i obozy smierci to co innego.

Wiem, tez, ze 90% osob nie ma zielonego pojecia, ze Zydow nie bylo w Auschwitz tylko w Birkenau.

Jestem nieatrakcyjny, gruby, mam krzywe zęby, nosze okulary itd... NIe mam szans na zadna partnerke a co dopiero stała.

Ja jestem agnostykiem, wiec mi tam obojetne.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Skąd te dane, że 90% osób? Czy ktoś kiedyś robił jakieś badania na temat wiedzy o różnicach między Auschwitz a Birkenau i na temat, gdzie trzymano Żydów, a gdzie nie-Żydów?

Ja też noszę okulary, jak jak wiele osób. Na nadwagę można poradzić, uprawiając sport i stosując odpowiednią dietę, a na krzywe zęby, zakładając aparat ortodontyczny. A generalnie dla kobiet wygląd nie jest tak istotny jak zachowanie, gust, mimika, szacunek, cechy charakteru i inteligencja - byleby facet był 'ładniejszy od diabła'.
Czasem nieprzystojny facet, ale zadbany, uśmiechnięty, miły, dobrze ubrany i dobrze zachowujący się wydaje się kobietom atrakcyjniejszy od przystojnego, ale ze złośliwym grymasem na twarzy, zaniedbanego i niemiłego.

Ja też nie jestem wyznawcą żadnej z religii monoteistycznych, więc te kwestie w sumie też mi są obojętne, choć wiedza sama w sobie na temat różnych religii i systemów etycznych jest czasem ciekawa.

ocenił(a) film na 8
Trojden

Nie, ale kazdy z kims sie spotkalem jak slyszy cos o auschwitz to ma na mysli Zydow.

nawet jak poprawie wszystko to i tak ma malego penisa.

Ja zakladam, ze jakies bostwo moze istniec glownie dlatego, ze istnieje wiele zjawisk paranormalnych typu opetania...

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Więc proszę, nie używaj wielkich kwantyfikatorów typu "90% osób", skoro te dane nie zostały zweryfikowane. Wiele osób interesuje się historią, w tym II wojny światowej, i wie czym się różnił obóz w Oświęcimiu (Auschwitzu) od obozu w Brzezince (Birkenau).

Rozmiar członka ma o wiele mniejsze znaczenie niż umiejętności i podejście, a do odbycia satysfakcjonującego dla kobiety stosunku wystarcza członek długości 5 cm we wzwodzie. A w razie czego można kobietę zaspokoić oralnie lub ręcznie.

Ateizm sam w sobie nie oznacza niewiary w życie po śmierci (np. reinkarnację), duchy, demony ani zjawiska paranormalne. Ateizm nie równa się materializm.
Poza tym jest jeszcze coś takiego jak deizm, co moim zdaniem ma sens. Jest jeszcze panteizm, politeizm... Z kolei w buddyzmie są bóstwa dharmiczne, choć nie ma transcendentnego Stwórcy.

ocenił(a) film na 8
Trojden

No dobra.

5 cm... nie jest az tak zle.

Istnienie duchow udowodnil eksperyment scola (chyba tak to sie nazywa) w to juz nie watpie.

Deizm oczywiscie ma sens, jakbym byl przekonany o istnieniu Boga to bylbym deistą.

ocenił(a) film na 8
Trojden

Ty chyba nie słyszałeś co robili żołnierze ZSRR w Europie podczas wojny, prawda ? ich żołnierze gwałcili wszystko co miało otwór: dzieci, starców, młodzież, kobiety a nawet zwierzęta. Ich żołnierze często się upijali i znęcali się nad uprowadzonymi aliantami: wydłubywali im oczy i kazali je zjadać, ucinali im członki (bo to śmieszne hehe) etc. Ich radzieckie mundury śmierdziały a sama armia rzadko kiedy się myła, dodatkowo było mnóstwo sytuacji że pijani Ruscy kłócili się z żołnierzam rzeszy. Mało się o tym mówi, ale Łagry były dużo brutalniejsze od obozów nazistowskich. Jeńcy chodzili pół-nadzy po śniegu i pracowali w kopalniach, wpierw jednak dochodziło do ich codziennego dziesiątkowania. Osoby które nie wykonały danego rozkazu zostawały całkowicie nagie na mrozie, a reszta wracała do pracy (9 godzin dziennie). Na obiad dostawali resztki z obiadów, a czasem nawet dla zabawy kazano im jeść śnieg. Karą za ucieczkę było "wyrównywanie gruntu" - jeńcy musieli na własnych kolanami suwać się po zaostrzonych kamieniach bądź zostawały skazane na głodówkę przez zamurowanie, a mało tego, zamurowanie z innymi wygłodniałymi osobami przez co musieli walczyć o własne życie i powstrzymywać się od kanibalizmu. Zwłoki często zostawiano przy ich namiotach pracy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones