PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32225}

Pianista

The Pianist
8,3 602 286
ocen
8,3 10 1 602286
7,7 44
oceny krytyków
Pianista
powrót do forum filmu Pianista

Uwaga

ocenił(a) film na 10

Zna ktoś filmy o podobnej tematyce? Getto, II wojna światowa... od strony zwykłych ludzi?

Rybka1239

Jest wiele filmow o podobnej tematyce ale tak dobry jak ,,Pianista" naszego Romana Polanskiego to jest tylko ,,Lista Shindlera" Stevena Spielberga. Zaczne od Polskich: Kanal-Wajda, Miasto 44-Komasa,General Nil-Bugajski ,Katyn-Wajda, Wolne Miasto Gdansk(czarno-bialy),serial Czas Honoru , wstrzasajacy dokument ,,Historia Kowalskich"
Amerykanskie: ,,Niepokonani" Peter Weir ,Wspomnienie Anny Frank, Dzieci Ireny Sendlerowej

I wiele wiele innych....wymianilam tylko moje ulubione :)

EwaAnna1992

No jeszcze niemieckie:

Zagubiony Czas (2011)
Getto (2006)

ocenił(a) film na 10
EwaAnna1992

Dzięki! ;)

ocenił(a) film na 8
Rybka1239

Polecam "Życie jest Piękne" - produkcja Włoska co mnie na początku odraziło ale film na prawdę godny sprawdzenia, "Chłopiec w pasiastej piżamce" - o żydowskim dziecku w obozie, które zakolegowało się z niemieckim dzieckiem po "drugiej stronie drutu" - super film. Ewentualnie "Jeniec", który przedstawia rosyjskie obozy pracy na Syberii.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
papuzi

Zgadzam się ;p nie oglądałam tylko ostatniego filmu ;) dzięki za odpowiedź ;)

ocenił(a) film na 10
Rybka1239

"Złodziejka książek", będąca ekranizacją książki o tym samym tytule. Nieco się przejechałam na filmie, ale klimat zachowali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones