PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31740}

Pianistka

La Pianiste
7,3 43 972
oceny
7,3 10 1 43972
7,4 27
ocen krytyków
Pianistka
powrót do forum filmu Pianistka

Scena

ocenił(a) film na 9

Nie chce mi się absolutnie pisać o całym filmie, bo spędziłbym na tym całą noc, ale utkwiła mi taka jedna scena, jak Erika pierwszy raz słyszy jak Walter gra, kilkunastosekundowe ujęcie jej twarzy...oglądam oglądam, kamienna twarz....koniec sceny....zaraz zaraz czy ona sie usmiechęła? przewijam, patrze jeszcze raz...minimalna transformacja twarzy, w ciagu tych kilkunastu sekund może o ćwierć zmarszczki, o głębię spojrzenia...cofam jeszcze klika razy do przodu i do tyłu, żeby zobaczyc początek i koniec ujęcia - rzeczywiście - jest widoczny uśmiech. A u mnie już łzy w oczach. Nie wiem juz czy to egzaltacja nad samym sobą, że to zauważyłem, czy to zachwyt nad Isabelle Huppert czy nad tym, że to Haneke jej tak kazał (a na pewno kazał).
Kojarzycie? I jak tu się nie zachwycać...

sen o lataniu

Czytam początek Twojej wypowiedzi... Cieszę się, że ona to zauważyła, ja też zwróciłam na to uwagę. I nagle dochodzę do zdania, w którym dochodzę do wniosku, że ona to on i że to on ma łzy w oczach.... :) Niesamowite.

ocenił(a) film na 9
Blue_Angel

Już początek wskazuje na płeć: "spędziłbym". Czasem przez nieuwagę można sobie przeżyć małe zaskoczenie :) Chociaż też nie ma czym, to codzienna czynność takie płakanie, jak mycie zębów czy robienie kupy :)

sen o lataniu

spędziłbym wzięłam za literówkę :)

ocenił(a) film na 7
sen o lataniu

Fakt, jak Huppert zmienia wyraz twarzy to jest to faktycznie wielkie święto i trzeba przewijać tam i z powrotem żeby to zauważyć. Mam alergię na tą aktorkę. Jest bez wyrazu, bezpłciowa i bezemocjonalna. Oglądałam 3 filmy z nią zupełnie przypadkiem na nią tam natrafiając i za kazdym razem ma ten sam bezpłciowy wyraz twarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones