PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37924}

Pieśń pozostaje ta sama

The Song Remains the Same
8,1 2 143
oceny
8,1 10 1 2143
Pieśń pozostaje ta sama
powrót do forum filmu Pieśń pozostaje ta sama

rock is dead

ocenił(a) film na 10

Pomijając fakt, iż wyp.....liło mnie w kosmos, zupełnie jakbym zjadł z Plantem muchomora, nasunęła mi się pewna refleksja. Mianowicie, dzisiejsza szeroko rozumiana scena rockowa, nijak ma się do tej z lat 70-tych. Zdaje się być jej mierną imitacją bez żadnej wyrazistości. Kiedyś muzyka miała duszę. Goście byli chodzącymi Bogami z jajami wielkości melonów, rozchwytywanymi na każdym kroku, potrzebującymi specjalnej eskorty po to, by nie zjadły ich żywcem groopies. Dzisiaj na taką namiastkę pozwolić sobie mogą jedynie nieliczni pseudo-muzyczni pozerzy, odświeżający fryzurkę po każdym utworze, których instrumenty tylko sprawiają wrażenie grających. Współczesne "gwiazdy'' rocka robią wszystko poza graniem muzyki, ukrywając swe fistaszki w kroku sięgającym kolan. A jak już trafi się perełka chwytająca za serce, to może liczyć jedynie na rozgłos we własnym undergroundzie, zbyt biednym na limuzyny, o lataniu samolotami nie wspominając.

dyrek

Jest całkiem sporo zespołów dorównujących tym z lat 70-tych i 80-tych, proszę Szanownego Pana. Tylko nie ma ich w telewizji. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 10
szambelan

No nie przeczę proszę Pana.

szambelan

Ja bardzo lubię np. The Gathering czy Katatonie.

ocenił(a) film na 10
dyrek

Niestety tak jest i będzie chyba tylko jeszcze gorzej. Stare dobre czasy, kiedy wkład technologii w muzykę był minimalny a określenie "gwiazda rocka" miało swoje ugruntowane znaczenie już minęły bezpowrotnie, ku mojemu niepocieszeniu. Przynajmniej tekst o zjedzeniu muchomora mnie rozbawił :)

ocenił(a) film na 8
dyrek

https://www.youtube.com/watch?v=JcmylxQ0ma4

ocenił(a) film na 10
kashmir23

Haha, sporo prawdy :)

dyrek

Skoro piszesz "szeroko rozumiana scena rockowa" to można tutaj włączyć też metal. I tutaj oczywiście nie ma już tych czasów dawnego Judas Priest czy Metalliki z okresu pierwszych płyt, a ja na ulicach nie spoitykam już prawie wcale "metali" w katanach z ćwiekami, ale chyba nie jest tak fatalnie. Wystarczy popatrzeć na weteranów jak Immolation czy Suffocation, a nawet Slayer daje wciąż rade. Fajne płyty wydaje Katatonia, Opeth itd. , do niedawna aktywny był King Crimson ( no to już rock progresywny ).
Takiego DUCHA lat 70-tych już nie da się wskrzesić - pokolenie współczesne jeśli się buntuje to z innych powodów. Pink Floyd, Yes, Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin to ikony tak jak Mozart czy Beethoven i to jest CcyBa szczyt naszych możliwości jako cywilizacji.

Trochę chaotycznie napisałem. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones