PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=722980}

Pieśń słonia

Elephant Song
6,8 18 961
ocen
6,8 10 1 18961
5,3 9
ocen krytyków
Pieśń słonia
powrót do forum filmu Pieśń słonia

ze świetnym Dolanem w roli głównej. Ogląda się jednym tchem, odkrywa kolejne kroki w zawiłym labiryncie zagadek, które są skrzętnie przygotowywane przez przebiegłego i szczwanego pacjenta. Warto podczas projekcji wgryźć się w film i kombinować w trakcie, a z każdą minutą będzie wiadomo czy założenia i przewidywania będą trafione.

ocenił(a) film na 9
dzyniu88

Doskonale zrobiony, wymyślony i zrealizowany film. Film jednego właściwie aktora - Dolana. Wyśmienita rola. Uwielbiam go. Takie psychodeliczne nieco kino jak najbardziej mi odpowiada. Wciągająca uczta dla kinomana.

ocenił(a) film na 10
majkalipcowa

Dokładnie, od siebie do Państwa słów dodam, że twórcy filmu pokazują, że da radę zrobic coś naprawdę wyśmienitego, wysmakowanego bez pokazywania nagości i scen obcowania. Dla mnie film doskonały i wzorcowy dla studentów szkół filmowych.

ocenił(a) film na 6
Mroczyna

Hmmmnie do końca się zgadzam z tym "wzorcowym". Głównie dlatego, że przez cały film widz doszukuje się drugiego dna w różnych wątkach a na końcu nic z tego nie wynika. Np. po co żona doktora Greena nęka go ciągle telefonami i przychodzi do szpitala - cały czas wydaje się, że to ma jakieś głębsze znaczenie a tu lipa, no po prosu nic z tego nie wynika, praktycznie nie ma znaczenia dla innych wątków. I taki jest cały ten film - wzbudza wielkie oczekiwania a potem zawód, zakończenie raczej marne.

ocenił(a) film na 8
vicky_filmaniak

jak dla mnie zakończenie właśnie jest zaskakujące.liczyłam,że kogoś zabiję , ucieknie, albo całe to 'przesłuchanie' to jest odnośnie jego wypuszczenia,które mu obiecał ten lekarz,że się za nim wstawi a tu bum-coś innego. film jest faktycznie filmem jednego aktora- Dolana ale mi się ogółem podobał. i też nie rozumiem wątku jego żony-przychodzi,wiecznie wydzwania.może była zazdrosna o tę siostrę co z nią kiedyś był,nie wiem

ocenił(a) film na 9
natalia19931

Był to zapewne zabieg przemyślany. Reżyser chciał pokazac, że psycholog nie mógł się w pełni poświęcić rozmowie z pacjentem, bo ciągle coś go rozpraszało (telefony). Czasem w bardzo ważnym momencie.

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

prawdopodobnie tak i może masz rację.ale Dolan był znakomity w tym filmie! nie mogłam od niego oderwać oczu

ocenił(a) film na 9
natalia19931

Tak, to jak na razie najlepsza rola Dolana.

dzyniu88

Właśnie, to dlaczego taka ocena? -,-

dzyniu88

dzyniu pogięło cię? TAki komentarz i oceniasz "ujdzie"!
Nigdy nie widziałeś filmu lepszego niż "średni"?

ocenił(a) film na 9
pawel67

Zgadzam się. To jakaś nielogicznośc - zachwycać się filmem i dac ocenę "ujdzie".

ocenił(a) film na 9
majkalipcowa

to jest dopiero pokręcone ;-)

majkalipcowa

Wystarczy spojrzeć na jego inne oceny- najwyraźniej dzyniu88 należy do grona użytkowników, którzy oceniają w skali 1-5.

ocenił(a) film na 9
abc2343

Być może daje oceny jak za moich czasów w szkole w skali od 2-5 :) Tak więc 4 to już całkiem dobry film.

ocenił(a) film na 7
dzyniu88

cho_lernie dobry, a ocena to 4? :D

ocenił(a) film na 6
Baby_Black27

Kolega póki co nauczył się liczyć do pięciu. Spokojnie, na liczby 6 i większe jeszcze będzie czas :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones