PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8639}
7,5 2 749
ocen
7,5 10 1 2749
Piekło i niebo
powrót do forum filmu Piekło i niebo

Pochwała życia?

ocenił(a) film na 7

Bardzo mądry i do zadumy film. Co jest naprawdę po "tamtej" stronie? Nudne niebo, w którym
męczennicy z palmami i panny z liliami spacerują w szlafrokach do wtóru anielskich pieni? A może
nudne piekło, podzielone na część postępową z torturami psychiki i tradycyjną z torturami ciała?

Trudno powiedzieć, natomiast ja odebrałem ten film jako wyraz zachwytu nad pięknem świata i
urodą życia. Mimo minusów, zapach łąki o świcie, smak wiejskiego jedzenia, widok ziemi i ludzi są
najpiękniejszą rzeczą w świecie i dlatego czy można kazać człowiekowi zapomnieć o nim? Mamy
tego wyraz w scenie, gdy Piotruś organizuje dziadkowi ucieczkę z Nieba. Dla mnie ten film to
wezwanie przede wszystkim do radości z życia i korzystania ze świata, póki na to czas.

ALE z umiarem i w dobry sposób, aby nasz Anioł Stróż nie musiał ze wstydu zasłaniać oczu
skrzydłem ;-)

A tak już technicznie - piękna plastyczna spójność opowieści pozwala czerpać przesłanie filmu.
Zabawne wizje Nieba i dwóch stopni Piekła pozwalają dostrzec naiwne nieraz i tak bardzo ludzkie w
swej mściwości nasze wyobrażenia o Zaświatach. Plus dla wspaniałej gromady cudownych
aktorów. Warto.

ocenił(a) film na 5
tepee

lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. (1 Kor 2:9)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones