PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8644}
7,3 1 524
oceny
7,3 10 1 1524
7,4 14
ocen krytyków
Pierwsza miłość
powrót do forum filmu Pierwsza miłość

Ten wspaniały dokument Kieślowskiego to klasa światowa!!!!!

ocenił(a) film na 8
gabriel_fw

Zgadzam się w 100%, może nie jestem obiektywny względem Kieślowskiego bo jestem jego fanatycznym wielbicielem, ale naprawdę dokument jest rewelacyjny. Skrócenie dystansu pomiędzy bohaterami a twórcami przy jednoczesnym zachowaniu naturalności w dokumentowaniu wydarzeń powaliła mnie na kolana. Mistrz dokumentu. Kieślowski stał obok tych wydarzeń. Był tu dokumentalistą, który w najmniejszym stopniu nie zakłócał i nie ingerował w całą tą historię. Fenomenalnie znalazł i zobrazował ciekawy temat.

Bardzo zaintrygowała mnie główna bohaterka, która wykazywała się ogromną mądrością, odpowiedzialnością, trzeźwością umysłu, instynktem macierzyńskim i ogromną dojrzałością. Dojrzałością, której (czego jestem pewny w 100%) brakuje dzisiejszym dziewczętom będącym w wieku bohaterki. Zastanawiam się z czego to może wynikać. Czasy, w których obecnie żyjemy a te ukazane w dokumencie są diametralnie różne. Dziś jest chyba za łatwo żyć. Odnosiłem wrażenie, że to ona jest o kilka lat starsza od swojego partnera. Potwierdza się teoria szybszego dojrzewania emocjonalnego płci pięknej.

ocenił(a) film na 8
Costradeus

I ja się zgadzam w 100 % z Tobą !

ocenił(a) film na 8
gabriel_fw

Zdecydowanie bardzo dobry dokument. Jego młodzi bohaterowie zachowują się bardzo naturalnie, jakby film kręciła niewidzialna ekipa, nie absorbująca ich uwagi. Kieślowski ma ogromne poczucie taktu, co szczególnie zwraca uwagę, gdy prezentuje bardzo intymne emocje tych dwojga młodych ludzi.

Costradeus

Bardzo trafna uwaga dotycząca mądrości głównej bohaterki. Ponadto, wielkie brawa za odwagę w konfrontacji z nauczycielami, którzy obniżyli Jadwidze stopnie (m.in. za sprawowanie i z j. polskiego). Jak podkreśliła jedna z koleżanek bohaterki: "Ty jesteś dzielna, że tak postąpiłaś. Ja nie jestem taka odważna". Poza tym, z pewnością interesujące było społeczne tło (PRL, lata 70.) rozgrywających się wydarzeń. Świetny dokument!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones