PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668347}

Pierwszy śnieg

The Snowman
5,4 49 858
ocen
5,4 10 1 49858
4,1 11
ocen krytyków
Pierwszy śnieg
powrót do forum filmu Pierwszy śnieg

Szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy ostatnio tak srogo zawiodłem się na jakimś filmie jak na "Pierwszym śniegu". Film Tomasa Alfredsona obok powieści Jo Nesbø nawet nie stał, a z jej mocnych stron, jak i mocnych stron każdego skandynawskiego kryminału, pozostały tylko piękne, budzące jednoczesny zachwyt i grozę plenery. Natomiast surowy klimat, intryga, fabuła i cała reszta, skuta lodem schowała się pod grubą warstwą białego puchu...

Cała recenzja: http://okiemfilmoholika.pl/filmy/pierwszy-snieg-recenzja-filmu-2017/

ocenił(a) film na 4
zdziechu24

Nic dodać, nic ująć...szkoda,że zmarnowany został taki potencjał...

ocenił(a) film na 5
zdziechu24

Zgadzam się 100%. Czytałem książkę i po prostu się zawiodłem na filmie.

ocenił(a) film na 7
zdziechu24

Dla mnie film sam w sobie nie jest zły, ale do książki się nie umywa.

ocenił(a) film na 6
zdziechu24

Cóż ja tej książki nie czytałem, dlatego oceniłem wyżej - identyczny problem jak Ty miałem z powieścią i filmem System child 44 - tam powieść GENIALNA, film zaś płytki i denny, może więc tu jest podobnie, nie znając literackiego pierwowzoru dałem 6/10

zdziechu24

ale wiecie że oceniamy tutaj FILM. Nie adpatacje książki i nie to co się podobało bardziej książka czy film. To forum filmowe i głęboko w chuju mam czy się komuś książka bardziej podobała albo czy się do książki umywa czy nie. Gówno mnie obchodzi czy jest zgodne z książką i czy jest niewykorzystany potencjał.

TO MAJĄ BYĆ OPINIE O TYM FILMIE !

ocenił(a) film na 5
BartasBartas

Ciężko NIE PORÓWNYWAĆ filmu do książki na podstawie której został napisany......każdy kto choć musnął powieść Jo Nesbo (obojętnie którą), czekał na świetny film.........i się nie doczekał.

Krechowicz

Właśnie ciężko porównywać!

Jak można zestawić i porównać książke i film? Może spróbuj jeszcze porównać piosenke do obrazu na płótnie albo wiersz do spektaklu w teatrze.

Możesz próbować co najwyżej zestawić scenariusz(fabułe) do fabuły ksiązki - chociaż i to jest słabe bo z założenia pisanie scenariusza filmowego i książki kierują się całkiem innymi wytycznymi.

BartasBartas

Zgadzam się z Tobą w 100%. Na tym forum powinien być jakiś filtr usuwający z wypowiedzi słowo "książka":)
Osobiście trzymam się zasady: jak czytałem powieść to nie oglądam filmu na podstawie której został nakręcony i odwrotnie - nie czytam powieści jeśli wcześniej widziałem film. Bo i po co kiedy zna się ogólny zarys fabuły i główne wątki i nie ma z tego powodu totalnie żadnych emocji. Jest tyle książek i filmów których nie czytałem i nie oglądałem że szkoda mi czasu na powtórki.

zdziechu24

z calym szacunkiem, to jest film a nie ksiazka.

ocenił(a) film na 4
zdziechu24

książki nie czytałem ale jak jest tak zajmująca jak film to podziękuje.

ocenił(a) film na 4
Fishanator07

Książkę warto przeczytać :) jak zaczęłam - zarywałam noce, byle tylko dowiedzieć się, kto jest bałwanem. Polecam! :)

ocenił(a) film na 2
Fishanator07

Książka jest bardzo dobra i niesamowicie wciągająca, nie warto się akurat tutaj sugerować filmem.
Co do filmu. Próbowałam patrzeć na niego wyłącznie pod tym kątem i nie łączyć go z książką. Jest niezrozumiały, nieklimatyczny, a aktorstwo powala na kolana z zażenowania. Właściwie tylko zdjęcia były w porządku. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak się zawiodłam na filmie, straszne rozczarowanie.

zdziechu24

A jak tam Val Kilmer ?? bo ma problemy ze zdrowiem a zagrał w tym filmie ?? według obsady zagrał. A stracił głos, znaczy się ma głos ale ciężko go zrozumieć.
Zagrał chyba epizod w "Pierwszym Śniegu" czy więcej było go widać ??

MaXXi

Na razie obejrzałam polowe i był Val :) gra Rafto. albo to charakteryzacja, albo dziwnie przytył na twarzy. Coś tam mówił :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones