PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=705027}
6,2 685
ocen
6,2 10 1 685
Pierwszy wschód słońca
powrót do forum filmu Pierwszy wschód słońca

ok - zgodzę się z recenzentem, że film składa sie z pewnych oklepanych motywów i czasem bywa
przynudnawo, jednak gra głównych bohaterów oraz napięcie jakie stwarza reżyser bronią ten film
- który mimo wszystko jest pieknym filmem o uczuciach i emocjach. To, co uderza również w
filmie to ukazanie pogmatwanego świata współczesnych młodych ludzi którzy gubią się w
systemach wartości opartych na imprezach dragach i alkoholu - dzisiaj każdy imprezuję ale co
dalej? Dokąd nas to prowadzi - trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy liberalnym "wszystko mi
wolno" a opdowiedzialnością za siebie i świat. Jedną z przyczyn jest to że oddaliliśmy się od
przyrody i naturalnego stylu życia a zaczęliśmy zależeć od sztucznych podniet i chemicznych
lekarstw - nie dostajemy wsparcia ani od natury ani od nas samych - jeśteśmy odcięci od
własnego wnętrza i to właśnie jest nasz problem - główni bohaterowie świetnie to obrazują - nie
potrafią utrzymać uczucia - bo w cywilizacji w której żyją nie ma miejsca na emocjonalną
dojrzałość którą daje życie w zgodzie z prawami natury 7/10 punkt wyżej za grę akorska młodych
bohaterów.

ocenił(a) film na 5
ariel27

Adrian, zgadzam się z Tobą prawie we wszystkim :) Pogmatwany świat młodych ludzi? - sorry, to kwestia indywidualnych wyborów i jeszcze jest coś takiego jak dojrzałość. Znam wielu ludzi, którzy sami komplikują sobie życie, sami stawiają sobie kłody pod nogi bo albo szukają czegoś, czego nigdy nie osiągną, żyją iluzją albo - choć się do tego nie przyznają - uwielbiają być w tym stanie zawieszenia czy duchowego cierpienia. I masz rację, ludzie nie potrafią utrzymać uczucia, pytanie też na ile chcą, bo często mam wrażenie, że właśnie nie chcą...
No i dla mnie gra aktorska niestety na niskim poziomie. Trochę się wynudziłem :)

ocenił(a) film na 7
zpablo

Tylko wiesz co jest smutne - że jak mija ta młodość i ludzie biorą się do stałych związków - to wcale to nie wygląda lepiej niż u tych nastolatków w filmie,a jedynym co czasem podtrzymuje te związki to najczęściej dzieci i kredyty - bez tego chyba co drugie małżeństwo kończyłoby się rozwodem, widzę to po wielu moich znajomych. Owszem że istnieją indywidualne wybory i możliwość wyjścia poza emocjonalne cierpienia - ale to wymaga głębokiego rozpracowania swojego umysłu i wzorców które w nas tkwią. jedna osoba na tysiąc robi coś w tym kierunku reszta to tylko marionetki w rękach negatywnych pobudek podświadomości. Niestety - wiem to po sobie, sprawdziłem i na własnej osobie i na innych - bez pracy nad sobą nic się w związkach nie może udać pozdrwiam

ocenił(a) film na 7
ariel27

Normalnie słowa wyjetei z 7 nawyków skutecznego działania - Covey Stephen R. Aj podświadomość trudna sprawa...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones